دلبری سیاسی

دلبری سیاسی

اکبر بهنام جو از ابتدا کاراکتری اصلاح طلب نداشت و از نظر سیاسی در زمره اصولگرایان معتدل تعریف می شد.
اما توانست در دولت منتسب به اصلاح طلبان بر کرسی استانداری اردبیل تکیه زند ، بعد از تصدی این پست وی اقدام به روی کار آوردن اصولگرایان در معاونت ها و برخی مدیریت های کل استان اردبیل کرد .
ندایی ، فلاحی ، قلندری و زارع چهارستون مدیریتی بهنام جو، تعریف دقیقی از سلیقه مدیریتی و نگرش سیاسی استاندار اردبیل ارائه می کند ، به کار گیری مدیرانی از دم اصولگرا در دولت مدیون به اصلاح طلبان.
بنظر می رسد در ماه های پایانی دولت، اکبر بهنام جو با نبوغی که در مدیریت فضای سیاسی دارد، تغییراتی را در مدیران کل استان به نفع اصولگرایان ایجاد کند تا جایگاه خود را در جبهه اصولگرایی تثبیت نماید و با چرخاندن علنی فضای سیاسی به سمت و سوی اصولگرایی ، دوران استانداری خود را در دولت بعدی و تا ۱۴۰۴ تمدید کند .
در این مسیر احتمال دارد بهنام جو ستون های مدیریتی خود را قربانی قائده بازی سیاسی نماید. چرخشی در سلیقه مدیریتی وی که مسبوق به سابقه بوده و با حذف زارع از همیاری اردبیل برای جلب رضایت اصلاح طلبان و تغییرات مدیریتی بعدی به نفع اصولگرایان، نشان داد که ابایی از قربانی کردن ستون های خود در بده بستان های سیاسی ندارد .
اگر مهره های بازی همانگونه که پیش بینی می شود حرکت داده شوند و مدعیان استانداری در دولت بعدی به نحو مطلوبی در پست های مدیریتی تا پایان دولت فعلی گمارده شوند و اکبر بهنام جو بتواند رایزنی های خود را فراتر از استان گسترش دهد پروژه هایی که بعد از روی کار آمدن مجلس یازدهم راکد مانده اند می‌تواند در آینده ای نزدیک به دست بهنام جو افتتاح شوند .
به هر حال استاندار اردبیل بسیار فراتر از ضعف عملکردی خود در حوزه فرهنگ، در حوزه سیاسی مهارت دارد، گرچه همواره سعی شده این مهارت او در زیر سایه عملکرد عمرانی پنهان شود.

یادداشت:شهروز کامجو

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *