توسعه زراعت چوب در استان اردبیل شتاب میگیرد

توسعه زراعت چوب در  استان اردبیل شتاب میگیرد

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت:با تصویب شورای سیاستگذاری توسعه زراعت چوب در استان و هماهنگیهای بعمل آمده با سازمان جهاد کشاورزی استان و دستگاههای ذیربط توسعه زراعت چوب در استان شتاب میگیرد .
وی در گفتگو با خبر نگار پیام طبیعت با اعلام این خبر گفت: در این راستا تسهیلاتی نیز از طریق بانک کشاورزی و شرکت خریدار چوب به متقاضیان کشت چوب پرداخت خواهد شد.
شهامت هدایت اظهار کرد: این امر در راستای جلوگیری از قطع درختان جنگل اتفاق افتاده است چرا که نیاز مبرم به چوب در صنایع تبدیلی وجود دارد و در ۵ سال آینده میتوان از این عرصه ها آن را تامین کرد.
وی یادآور شد: این تعداد نهال باعث افزایش فضای سبزاستان و افزایش نهاده های لازم برای صنایع سلولزی و صنایع چوبی خواهد شد به نحوی که حتی بخش خصوصی تعهد خرید آن را نیز داده و مبلغی نیز برای رشد سالانه به کشت کاران پرداخت خواهد کرد و با توجه به قیمت بالای آن صرفه اقتصادی بالایی خواهد داشت.
هدایت ادامه داد: کشت چوب قابل رقابت با سایر محصولات کشاورزی است و از کشاورزان درخواست داریم که به کشت نهال اقدام کنند و چنانچه برای هر هکتار یکهزار اصله ومجموعا ۷ هزار هکتار کشت شود رشد چشمگیری در افزایش فضای سبز خواهد بود.
وی عنوان کرد:گونه هایی که کشت خواهد شدنهال صنوبر مقاوم به سرما خواهد بود که سرعت رشد بالایی دارد و در صورت درخواست از عرصه های ملی هم در قالب ماده ۳به صورت ۱۰ و۳۰ ساله برای کشت میتوانیم به مردم واگذار کرده و تسهیلاتی نیز در این راستا پرداخت خواهد شد.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *