ناسیونالیست رضاخانی، فرصت طلبان قدرت پرست و کمونیست ایدئولوژیک تحدید کننده انسجام ایران

ناسیونالیست رضاخانی، فرصت طلبان قدرت  پرست و کمونیست ایدئولوژیک تحدید کننده انسجام ایران

در دهه اخیر ناسیونالیست رضاخانی در اجتماع ایران و حتی در شبکه های خارجی سر باز کرده اند و با آرمانی جلوه دادن دوران پهلوی می خواهند از آب گل آلود ماهی بگیرند همچنانکه احمدی نژادی ها مدعی هستند که دوران زمامداری مهرورزی ها بهتر از دولت تدبیر و امید بود در حالیکه دولت تدبیر و امید چوب ندانم کاری دولت مهرورز را می خورد.
بیشتر مشکلات ایران اعم از فرهنگی و اجتماعی و سیاسی و اقتصادی بر می گردد به دوران زمامداری پهلوی ها که یک حکومت و دولت کاملا وابسته به دربار انگلیس بودند چنانکه رضاخان را یک شبه از قدرت ساقط و پسرش را یک شبه به قدرت رساندند در دوره پهلوی جنبش ملی شکل گرفت ولی حکومت پهلوی به کمک انگلیس و آمریکا دولت ملی و مردمی مصدق را سرنگون کردند تا آقابلاسر پهلوی ها یعنی انگلیس و آمریکا و شرکا راحت تر نفت و گاز و معادن را غارت کنند که مجالی دیگر می طلبد برای بررسی جزئیات که پرداخت خواهد شد.
گروه دوم فرصت طلبان قدرت پرست هستند که به هر قیمت می خواهند دولت را در دست داشته باشند این گروه به هیچ اصولی پایبند نیستند و در آرزوی رسیدن به قدرت و حفظ قدرت به هر عنوان را در سر دارند.
گروه سوم کمونیست های ایدئولوژیک هستند که از زمان مشروطیت فعالیت خود را شروع کرده و در در کودتای ۲۸ مرداد در کنار پهلوی ها ایستادند و دولت ملی مصدق را سرنگون کردند.
این گروه در حالیکه با دولت مذهبی همکاری تنگاتنگی دارند ولی به نقد مذهب می پردازند و تمامی مشکلات را به پای مذهب می ریزند باید به این گروه گفت اگر مذهب شاخص اصلی مشکلات در ایران است پس چرا در کره شمالی، روسیه، ونزوئلا، کوبا، بلاروس و دیگر کشورهای کمونیستی مردم در درد و رنج و شکنج هستند؟ در کشورهای کمونیستی علاوه بر اینکه خبری از مذهب نیست بلکه دشمن مذهب هم تلقی می‌شوند.
در هر روی این سه گروه انسجام ملی ايران را تحدید می کنند و نیازمند طرح موضوع برای اجتماع ایران می باشد این سه گروه در طول تاریخ در ظاهر منتقد و در برخی موارد دشمن همدیگر بوده اند و در باطن در کنار هم و یاریگر هم بوده اند.

یادداشت:حسین بشیری گیوی

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *