تاکتیک سکـوت حیدری

تاکتیک سکـوت  حیدری

در استان اردبیل اکثرا مدیرانی مستقر هستند که در توجیه و دفاع از دستاوردهای دولت عاجز هستند و اساسا کنج عافیت طلبی پشت میزهای مدیریتی را به رو در رو شدن با مطالبات مردمی و پاسخ دادن به آنها بر می گزینند.
در این میان استاندار اردبیل با حجم گسترده ای از انتقادات ناشی از مطالبات بی پاسخ مانده عموم روبرو می شود و با بالا گرفتن انتقادات مجبور به واکنش و پاسخگویی می گردد و بار اطلاع رسانی و تغذیه افکار عمومی از پروژه ها و تلاش های دولت محلی تماما بر دوش وی قرار می گیرد .
اکبر بهنام از همان ابتدای کار با مدیرانی روبرو بوده که پشت او را در رویارویی های رسانه ای خالی کرده اند و در دفاع از استاندار به میدان نیامده اند .
یکی از بیشترین هجمه ها به دولت محلی در خصوص جاده های استان اردبیل علی الخصوص جاده های شمال استان بوده که هر چند ماه یک بار با وقوع تصادفات وحشتناک و مرگ و میری که در پی داشته، فضای رسانه ای را پر کرده و باعث رنجش افکار عمومی می گردد و در پی بی پاسخ ماندن مطالبات عمومی، تبدیل به دلزدگی از دولت و اعتقاد به ناتوانی آن در امور عمرانی می شود .
محبوب حیدری مدیر کل راه و شهرسازی استان به عنوان متولی اصلی احداث و تعریض جاده های مواصلاتی هر گز خود را در معرض انتقادات قرار نداده و در صدد پاسخ گویی و روشن کردن افکار عمومی به وسیله انتشار دستاوردهای دولت از طریق رسانه ها بر نیامده . سکوت رسانه ای وی باعث شده استاندار اردبیل در تیر رس انتقادات قرار گیرد. در واقع محبوب حیدری با پناه گرفتن در پشت استاندار ، لباس روابط عمومی خود را بر تن اکبر بهنام جو پوشانده است . حیدری با تاکتیک سکوت خود در برابر سوالات مطروحه در افکار عمومی، بار اطلاع رسانی و دفاع از دولت محلی را بر دوش استاندار قرار داده و خود در حاشیه ی امن رسانه ای، میز مدیریتی راه و شهرسازی را حفظ می کند .
حیدری این تاکتیک سکوت خبری را چنان مدیریت کرده است که همواره نوک پیکان فجایع رخ داده در تصادفات جاده ای شمال استان به سمت استاندار ، راهداری و پلیس راه نشانه می رود و با شانه خالی کردن از پاسخگویی یقه خود را از دست منتقدان رهانیده است
در سالهای گذشته با زحمات نمایندگان و استاندار، اردبیل یکی از بهترین دوران خود را در حوزه افزایش بودجه و اعتبار برای احداث و تعریض جاده های مواصلاتی تجربه می کند ، اعتباراتی که شاید در تاریخ راه سازی استان بی نظیر باشد ، اما محبوب حیدری هرگز زحمت گفت و گو و اقناع افکار عمومی در راستای شفاف سازی و دفاع از عملکرد دولت در حوزه راه سازی را به خود نداده است . تاکتیک سکوت حیدری بیش از سایر مدیران باری بر دوش استاندار شده و راه را برای هجمه و تخریب دستاوردهای دولت گشوده است . در حوزه شهرسازی و وضعیت مسکن و انفجار قیمت و شکستن کمر مستاجران نیز تاکنون واکنشی از محبوب حیدری مشاهده نشده است . ختم کلام اینکه محبوب حیدری سینه استاندار را سپر خود کرده است و علی رغم همه تلاش های دولت محلی در این حوزه ها باعث شده که تیغ انتقادات به دلیل عدم اطلاع رسانی به مردم روی خط تخریب دولت قرار بگیرد.

یادداشت:شهروز کامجو

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *