بازدید و تجلیل مدیر کل استاندارد استان از واحد تولیدی آکو(اشجع) باتری

بازدید و تجلیل مدیر کل استاندارد استان  از واحد تولیدی آکو(اشجع) باتری

مدیر کل استاندارد اردبیل در باز دید ازبخشهای مختلف واحد تولیدی آکو( اشجع) باتری از فعالیتهای این واحد تولیدی تجلیل کرد . هاشم علایی ضمن تبریک هفته استاندارد از مدیر شرکت آکوباتری به عنوان نیروی جوان، فعال و خوش فکرو با پشتکار یاد کرد وگفت: برای برون رفت از شرایط فعلی ، حمایت از واحد های بخش خصوصی باید در اولویت کار مسئولین استانی و کشوری قرار بگیرد.
علایی ادامه داد : درتمام دنیا سیستم مالک فرآیندها در بخش سرمایه گذاری خصوصی حاکم است بدین نحو که دستگاههای مختلف با مراجعه به سرمایه گذار و واحدهای تولیدی به رفع مشکلات آنها می پردازند و اینگونه حمایت هاست که تولید کننده ی بخش خصوصی را به فعالیت بیشتر و تولید با کیفیت بالاتر تشویق می کند و نگاه اداره کل استاندارد استان اردبیل نیز اینگونه است.
وی تصریح کرد: داشتن نگاه مثبت به همکاران و تعامل با یکدیگر در واحد های تولیدی از دیگر عواملی است که در موفقیت یک واحد تولیدی موثر بوده و در آکو(اشجع) باتری شاهد تعامل و اعتماد سازنده در بین مدیران و نیروهای آن هستیم.


مدیر کل استاندارد استان، واحد تولیدی آکو باتری را مستعد دریافت نشان واحد نمونه برترملی در سال ۱۴۰۰ دانست و گفت : با تلاش ارزنده ، تعاملات لازم و همکاریهای سازنده ای که در این واحد تولیدی شاهد هستیم شرکت آکو باتری شایستگی انتخاب به عنوان واحد نمونه برترملی در سال آتی را دارد.
شرکت آکو (اشجع) باتری پیشرو در صنعت تولید باتری کشور
تولید بیش از ۱۵ درصد نیاز باتری کشور توسط شرکت آکو(اشجع ) باتری

شرکت آکو (اشجع) باتری یکی از سه شرکت تولید کننده باتریهای خودرویی در سطح کشور، در سالهای اخیر با توسل به نیروهای متخصص و دانش و تکنولوژی روز توانسته است یکی از سه تولید کننده برتر باتری خودرو در سطح کشور باشد. این شرکت که در بحث بازیافت ، تولید باتریهای خودرویی ،صفحه سازی وتولید باتریهای صنعتی فعال است توانسته است بیش از ۱۵ درصد توزیع باتری کشور را در دست گیرد.
جذب بیش از یکصد نفر نیروی جدید در ۲ ماه آینده
در ماههای اخیر باتوجه به شیوع کرونا علیرغم رکود واحدهای صنعتی، تولیدات این واحد تولیدی ازهمان روزهای نخست سال با رعایت موازین پروتکل های بهداشتی با جدیت تمام ادامه یافته است به طوریکه جذب بالغ بریکصد نفر نیروی جدید را نیز در دستور کار خود قرار داده است.
شرکت آکو باتری با دانش فنی به روز، در حال گسترش تنوع تولیدات خود بوده و از طریق صادرت محصولات خود به کشورهای افغانستان ،عراق ، آذربایجان و گرجستان در ارزآوری به کشور سهم قابل توجهی دارد. آکو باتری در قالب برندهای Carpile و Tinoo و دیگر محصولات خود بازارهای داخلی وکشورهای همسایه را متوجه خود نموده است. گستره توزیع محصولات آکو باتری در داخل کشور نیزبه صورت فروشگاههای زنجیره ای در اردبیل وعلاوه بر آن در سراسر کشور ادامه می یابد.
تامین باتری خودروهای شرکت سایپا
آکو (اشجع )باتری که در حال حاضر با بستن قرار داد با شرکت سایپا تامین مقداری از باتری مورد نیاز این شرکت را بر عهده گرفته است با تولید محصولاتی که قابل رقابت با باتریهای اروپایی بوده توانسته است استانداردهای داخلی و بین المللی را به دست بیاورد.
تولید یک میلیون باتری درسال
تولید یک میلیون باتری در سال با بهره مندی از زیر ساخت های بسیار مناسب و نیروهای متخصص و ماشین آلات به روز منجر به دریافت استاندارد های بین المللی ISO 9001 , 2025 و ۱۶۹۴۹-۲۰۱۶ IATF شده است که نشان دهنده توجه مدیریت این شرکت به کیفیت محصولات تولیدی آن است.
آغازفعالیت این شرکت با احداث کارخانه در سال ۱۳۹۶ با تکیه بر دانش فنی نیروهای خود و مشاروران داخلی و بین المللی از کشورهای آلمان چین و ترکیه شکل گرفته است و درسال ۱۳۹۸ نیز با راه اندازی شعبه های زنجیره ای خود در تولید ایفای نقش کرده است . باز یافت باتری اسقاط و بهره گیری از چرخه آن ، صفحه سازی واحد تولیدی و صفحه باتری از دیگر فعالیتهای این شرکت بوده است. افتتاح تصفیه خانه شرکت نیز در ماههای گذشته و در هفته دولت باسرمایه گذاری یک و نیم میلیارد تومان یکی دیگر از موفقیتهای شرکت در ایجاد زیرساخت های لازم محسوب می شود.
محصولات آکو باتری مقاوم در برابر گرمترین و سردترین دمای کشور
آکو (اشجع) باتری در این مدت با تکیه بر پیشرفته ترین تجهیزات، به روزترین فرآیند و تکنولوژیهای تولید صفحه در بومی سازی محصولات خود از لحاظ مقاومت به دمای هوای بسیار گرم و بسیار سرد در نقاط مختلف کشورگام مهمی برداشته است به طوریکه این محصولات در گرمترین نقطه کشور مانند اهواز و سرد ترین نقطه ان در اردبیل پاسخگو بوده و توان بازدهی بسیار مطلوبی از خود نشان داده است به نحوی که با استقبال بازار تولید باتری به یک میلیون عدد و تولید صفحه در سال به ۱۰ هزارتن افزایش یافته است.
به کارگیری نیروی متخصص زبده بالغ بر ۴۰۰ نفر در شرکت آکو باتری
در شرایطی که کشور و به تبع آن استان اردبیل با بحران اشتغال روبرو بوده است ایجاد اشتغال برای ۴۱۰ نفرجذب نیروی متخصص و پویا تاکنون مقدر شده است که با افتتاح فاز جدید نزدیک به یکصد نفر نیروی جدید نیزجذب خواهد شد.


آنچه که مسلم است چشم انداز شرکت آکو(اشجع) باتری برای دستیابی به بالاترین درجه کیفیت در تولید و همچنین ایجاد سریعترین شبکه فروش است و در نظر دارد نوین ترین سیستم خدمات پس از فروش را نیز با هدف مشتری مداری و برای جلب رضایت مشتریان خود بکار گیرد.
آکو (اشجع) باتری دستیابی به برند برتر در سال ۱۴۰۰ در کشوررا در افق دید خود قرار داده است و در تلاش است در سال آینده به این مهم دست یافته و دامنه تولیدات و صادرات و ارزآوری خود را افزایش دهد.
مهدی اشجع مدیر عامل شرکت آکو باتری معتقد است تولید باتری در واقع جانبخشی به یک جسم بی جان است و این امر مستلزم آن است که درکنترل کیفیت تولیدات بسیار حساس بوده چرا ۱۵ ماه گارانتی به دنبال دارد.
ارائه ۲۰ ماه گارانتی بر باتری های تولیدی شرکت
اماشرکت آکو باتری برای اولین بار ۲۰ ماه گارانتی بر محصولات خود ارائه کرده است و براساس اصل مشتری مداری همواره با افزایش کیفیت در جلب رضایت آنان تلاش نموده است ضمن اینکه دستیابی به تکنولوژی های جدید نیز متخصصین این شرکت را بر آن داشته است که به محصولات خود تنوع بخشند.
آغاز تولید باتری صنعتی در ۲ ماه آینده
فاز جدید این شرکت آکو باتری ظرف دو ماه آینده به مرحله تولید خواهد رسید که به تولید باتریهای صنعتی برای استفاده در انواع دوربین، اسپیکر و….کارآیی خواهد داشت.
به گفته مدیر عامل شرکت آکو باتری ،کار در شرایط فعلی به مثابه جنگ بوده اما کادر فعال شرکت با تمام قدرت و در سه شیفت در امر تولید استمرار دارند.
در واقع کار سه شیفته در این شرکت نیازمند بکار گیری نیروهای متخصص بیشتر بوده و در طول هفته دو الی سه نفرنیروی جدید به نیروی انسانی آن افزوده می شود که خود گام مهمی در اشتغالزایی و کار آفرینی محسوب می شود.

تنظیم:فاطمه شکرزاده

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *