اردوی اصولگرایان پشت خاکریز آموزش و پرورش

اردوی اصولگرایان پشت خاکریز آموزش و پرورش

در مطالب قبلی که در این ستون نوشته شده بود به تکاپوی اصولگرایان برای تغییر مدیران در ماههای باقیه مانده دولت اشاره شدکه با تکیه بر انتخاب نمایندگان اصولگرا و سکوت مطلق اصلاح طلبان کلید زده خواهد شد .
حال در ادامه این فرآیند فخر الدین زاهد دبیر شورای ائتلاف احزاب استان اردبیل طی سخنانی تغییر در مدریت آموزش و پرورش استان را مطالبه عمومی عنوان کرد . او مدیریت آموزش پرورش را بی تدبیر و و لزوم شایسته گزینی را برای آموزش پرورش را ضروری عنوان کرده و خواستار عدم نگاه سیاسی به آموزش و پرورش شد.
این اولین باری نیست که بعد از انتخابات مجلس ، اصولگرایان حمله رسانه ای به مدیران مستقر علی الخصوص آموزش و پرورش را انجام می دهند ، پیش تر مقالات و یادداشت های فراوانی در خصوص لوزم تغیر مدیرکل آموزش و پرورش منتشر شده بود و زاهد از عزم و تمرکز اصولگرایان برای تصاحب اولین خاکریز اصلاح طلبان در استان به صورت علنی رونمایی کرد .
اصولگرایان طبق روال معمول از بیماری مضمن رسانه ای رنج می برند و هر گز نتوانسته اند در موج سازی های رسانه ای از گزاره های تاثیر گزار و مقبول بهره ببرند، مثلا در همین مورد توضیحی در این خصوص ندارند که چگونه یک جریان سیاسی در موردی اظهار نظر می کند که اعتقاد به غیر سیاسی بودن همان مورد دارد؟ یا چگونه یک نفر که ظاهرا فعالیت سیاسی می کند می تواند خود را سخنگوی مردم جا بزند و مطالبات حزبی و جناحی را مطالبه عمومی بخواند.
با همه این تفاسیر باید گفت که ناصری مدیرکل فعلی آموزش و پورش چندان هم رنگ و بوی اصلاح طلبی را به آموزش و پروش تزریق نکرده و به روایتی ۷۰ درصد مدیران آموزش و پرورش را از میان اصولگرایان برگزیده است ، روشی که در دولت روحانی باب دندان مدیران دست به عصای اصلاح طلب شده.
آنچه از این هیایوی سیاسی برای تغییر ناصری در راس هرم آموزش و پرورش به ذهن متبادر می شود ، آستین های بالازده شده اصولگرایان برای تغییرات در ادارات مهم است . تمرکز بیش از حد جبهه راست برای تسخیر مدیریت آموزش و پرورش نمیتواند بدون چراغ سبزهایی که از سوی تصمیم گیران در این حوزه شکل یافته باشد . چراغ سبزهایی که از سوی نمایندگان جدید و استاندار اردبیل میتوان متصور بود .

یادداشت:شیرین صدیق

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *