رشته هایــی که پنبه شد

رشته هایــی  که پنبه شد

دومینوی فرار سرمایه گذاران از اردبیل با فرو ریختن اولین و بزرگترین پازل آن یعنی کشت و صنعت مغان آغاز شده است .
با زمینگیر کردن واگذاری کشت و صنعت مغان به بخش خصوصی به دست پوپولیسم روتوش شده که یکی از بزرگترین پروژه های سرمایه گذاری در تاریخ اردبیل به شمار میرفت و سیل سرمایه گذاری در حوزه های مختلف را در پی داشت ، استان اردبیل باید منتظر خروج سرمایه گذاران خرد تر باشد .
عدم همراهی و حمایت مسئولان از سرمایه گذاران ، تنگ نظری و حسادت ، سنگ اندازی و سهم خواهی و … همگی دلایلی است که اردبیل را به کابوس سرمایه گذاران کرده است و آنان هم که تا امروز در این استان سرمایه گذاری کرده بودند را ناچار به هجرت و ترک استان می کند .
خبرهای منتشره حاکی از آن است که سرمایه گذاران قابل توجه استان اردبیل یا در حالت دودلی و راکت قرار گرفته اند و اقدامات تکمیلی و ادامه فعالیت دست نگه داشتند یا تصمیم به فروش و خروج از استان گرفته اند.
اخیرا زمزمه هایی مبنی بر خروج سرمایه گذار و مدیر موفق گردشگری استان به گوش می رسد ، خبر ها حاکی است عباسی نیا که پل مشگین و پل هیر را در کارنامه خود دارد عزم هجرت از استان را کرده و در پی فروش سهام خود در تلاش است ، سرمایه گذار کامیون سازی مشکین شهر نیز در وضعیت گرگ و میش سرمایه گذاری قرار دارد و هنوز به تصمیم نهایی ادامه فعالیت یا خروج از استان نرسیده است ، سایر سرمایه گذاران نیر شرایط مشابهی را سپری می کنند .
آنچه دیگر قابل پنهان کردن و لاپوشانی نیست تبدیل شدن اردبیل به خط قرمز سرمایه گذاران است ، اردبیل تبدیل به کابوسی شده که هر سرمایه گذاری را متقاعد می کند سری که درد نمی کند را دستمال نمی بندند.
اکبر بهنام جو از بدو رود به استان حساب جداگانه ای بر روی سرمایه گذاری بخش خصوصی باز کرده و تا اندازه قابل توجهی نیز در جذب سرمایه گذاران بزرگ موفق عمل کرده بود، اما در سال آخر دولت قافیه بازی را باخت و با سقوط بزرگترین واگذاری به بخش خصوصی در کشت و صنعت مغان دومینوی پنبه شدن رشته های بهنام جو آغاز شده است .
مدیران و سرمایه گذاران ، ایده ها و اجرا ها ، حزب ها و جریان ها می آیند و میروند و در آزمایشگاه اردبیل به آزمون خطا می پردازند ، تاوان این آزمون هایی که مداوم با خطا روبرو می شود را ما مردم اردبیل با بیکاری و مهاجرت و حسرت و سرخوردگی پرداخت خواهیم کرد.

یادداشت:بهروز کامجو

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *