پارک میر اشرف در ۴هکتاراحداث می شود

پارک میر اشرف در ۴هکتاراحداث می شود

به گزارش روزنامه برای اردبیل به نقل از پایگاه خبری شــــهرداری حمید لطف اللهیان درجلسه بازآفرینی شهری اظهار کرد: تملک اراضی برای احداث این پارک توسط شهرداری انجام شده و با اختصاص ۴میلیاردتومان اعتبار عملیاتی اجرایی پارک آغاز خواهدشد.
وی افزود:مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران درسفر به اردبیل تامین بخشی ازاعتبارت پروژه باز آفرینی نظیر پارک میراشرف را برعهده گرفت.
لطف اللهیان بیان کرد: بدنبال سفر قبلی مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران ۲میلیارد و۵۰۰میلیون تومان برای اجرای پروژهای بازآفرینی در محلات ایران آباد وعدالت آباد اختصاص یافت که شهرداری فعالیت های عمرانی را دراین مناطق شروع کرده است.
وی گفت: به موازات کمک شرکت بازآفرینی شهری، شهرداری اردبیل نیز یک میلیارد و۸۰۰میلیون تومان در این پروژه ها سرمایه گذاری کرده است.
وی از اجرای طرح های باز آفرینی در محله ملایوسف اردبیل خبر داد و افزود: قرارشد معاون وزیر راه ۲میلیارد تومان به اجرای پروژه های محله ملا یوسف اختصاص دهند.
شهردار اردبیل به بازگشایی محوطه شهید گاه و تملک و آزاد سازی چندین واحد مسکونی و تجاری در این محدوده اساره کرد و گفت: تاکنون یک میلیارد و۵۰۰میلیون تومان در این زمینه هزینه کردیم.
وی تصریح کرد: قرار است با تامین اعتبار ملی بازگشایی ۵واحد تجاری در محدوده شهید گاه انجام شود.
لطف اللهیان اظهار کرد: معاونین وزیر کشور و راه از پروژه عظیم پل قدس در اردبیل بازدید کردند و قرار شد با تزریق به موقع اعتبارات دولتی فاز نهایی پل قدس اوایل سال آینده به بهره برداری برسد.
نقشه برفروبی در اردبیل تدوین شده است
معاون امور خدمات شهری شهرداری اردبیل گفت: در آستانه فصل زمستان و با هدف ساماندهی امر برف‌روبی نقشه‌های مورد نیاز برای برف‌روبی در سطح شهر اردبیل تهیه و تدوین شده است.
علیرضا دباغ عبداللهی در جلسه هماهنگی مدیران خدمات شهری شهرداری اردبیل اظهار کرد: در حوزه خدمات شهری سعی داریم در کنار کارهای معمول و روزمره به صورت دقیق و کارشناسی مشکلات و معایب گذشته را برطرف کنیم که در این ارتباط برف‌روبی مناطق مختلف شهر براساس نقشه متحد تهیه شده انجام می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: براساس نقشه تدوین شده در هر پنج منطقه شهرداری چهار نوع معبر اعم از ویژه، حساس، اصلی و فرعی تعریف شده تا با اولویت عملیات برف‌روبی به صورت همزمان در هر پنج منطقه شهرداری انجام شود.
معاون امور خدمات شهری شهرداری اردبیل گفت: با تهیه این نقشه دیگر امکان ارائه خدمات به شهروندان به صورت پراکنده و نامنسجم وجود نخواهد داشت و تلاش‌مان بر این خواهد بود تا با اولویت معابر ویژه، حساس، اصلی و فرعی برف‌روبی را در خیابان‌ها و حتی معابر زیر ۱۰ متر انجام دهیم.
دباغ عبداللهی از ابلاغ این نقشه به تمام شهرداری‌های مناطق خبر داد و بیان کرد: ما نیز در شهرداری مرکز بر فرآیند اجرای عملیات برف‌روبی طبق نقشه نظارت خواهیم کرد تا برخلاف سال‌های گذشته این فرآیند به شکل مطلوب و مناسب به انجام برسد.
وی افزود: در کنار این اقدامات خرید و تامین نمک مورد نیاز برای برف‌روبی و همچنین تدارک تجهیزات و تیغ‌های برف‌روبی و قرارداد با اکیپ‌های برف‌روبی و ماشین‌آلات بخش خصوصی به انجام رسیده تا زمستان امسال مشکلی را نداشته باشیم.
معاون امور خدمات شهری شهرداری اردبیل ادامه داد: ما در حوزه خدمات شهری تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم تا در کنار عملیات جمع‌آوری و انتقال پسماند شهری و تنظیف عمومی با اقدامات ابتکاری به سمت کارآمدی این مجموعه حرکت کنیم.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *