شب های اردبیل می درخشد

شب های اردبیل می درخشد

شهر انسان محور شعار تکامل یافته ای برای رسیدن به استانداردهای زندگی شهری با کیفیتی در خور شان شهروندان است . شعاری که عملکرد شهرداری اردبیل را از زندان فعالیت های عمرانی صرف آزاد می کند و برای شهروندان شخصیتی شهری را به گونه ای تعریف می کند که ماشین و بتن و آهن را از تخت سلطنت به زیر کشیده و به جای تعظیم به آنها ، ابزار بودن برای فراهم آوری آسایش انسان را یادآوری می کند .
یکی از اصلی ترین شاخصه های شهر انسان محور ، توجه به نیاز های روحی شهروندان و فراهم آوری امکاناتی است که در راستای ارتقا کیفیت زندگی موثر باشد .
افزایش سطح نشاط اجتماعی و خانوادگی شهروندانی که درمیان حجم های عظیمی از ساختمان ها و تاسیسات ضروری شهری زندگی روزمره خود را در به عنوان شهروند ادامه میدهند، بسیار حائز اهمیت کرده است .
یکی از آیتم های مهم افزایش نشاط اجتماعی برای هضم ماشینیزم شهری استفاده از المان های نورانی در سطح شهر بشمار میرود ، آیتمی که شهرداری اردبیل در راستای ساختن شهری انسان محور و رسیدن به سرزندگی شهری، فعالیت های گسترده ای را در مناطق مختلف شهر انجام داده است .
کارهای اساسی که شهردرای اردبیل در این حوزه انجام داده و از شواهد موجود در سطح شهر بنظر می رسد همچنان ادامه داشته باشد، عملیاتی شدن شهر انسان محور را در بخش زیباسازی شهری علاوه بر کمیت از کیفی سازی مطلوبی برخوردار خواهد کرد.
اکنون تردد شهروندان در سطح شهری که شبهایش می درخشد به جای درگیری روحی شهروندان با ماشینیزم تحمیلی شهری با حلاوتی متاثر از نورپردازی های چشم نواز همراه کرده است .
شب های پاییزی و حال و هوای زمستانی که ذاتا ماهیتی غم آلود دارند با اجرای المان های نورانی که جلوه خاصی به شهر بخشیده دیدنی شده است و می تواند نقش بسزایی را تقویت روحیه خانواده ها ایفا کند. اردبیل با شب های چراغانی و روشن و نورانی خود به نبرد ماشینیزم شهری رفته است .

یادداشت:شهروز کامجو

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *