موج تخریب علیه عدالت انوشیروانی

موج تخریب علیه  عدالت انوشیروانی

سجاد انوشیروانی ۸ ماه پیش بر کرسی مدیر کلی ورزش و جوانان استان اردبیل تکیه زد ، از همان روزهای آغازین ، محفل نشین های به اصلاح ورزشی ، از اصلاحاتی که انوشیروانی در پی آن بود احساس وحشت کردند ، از دست رفتن قلدرمآبی ریش سفیدانه در ورزش و از دست رفتن منافع باند های هیئت های ورزشی باعث شد مخالفان وی که با همه کدورت هایی که داشتند در یک صف مشترک قرار گیرند.
از کوچکترین نابسامانی که ودیعه مدیران کل قبلی ورزش و جوانان بود برای حمله و تخریب سجاد انوشیروانی بهره بردند اما دست به عصا و حساب شده عمل می کردند تا اینکه شعار شفافیت مالی هیئات های ورزشی به عمل نزدیک شد . مدیر کل جدید در برابر همه فشارها و تهدید ها ایستاد و آغاز به اصلاح روند نامعلوم مالی هیئت های ورزشی کرد و در اجرای شفافیت مالی هیئت ها ذره ای کوتاه نیامد .
از اینجا به بعد باندهای هیئت های ورزشی تاب تحمل اصلاحات انوشیروانی را نیاوردند و با بازی های رسانه ای اقدام به فشار و تخریب وی کردند . تمام افاضاتی که در فضای غیر رسمی رسانه ای که بر مبنای حذف انوشیروانی از مدیرکلی ورزش و جوانان منتشر می شود سر در آخور منافع از دست رفته برخی باندها در هیئت های ورزشی دارد. علاوه بر این باندها، افرادی نیز هستند که تصاحب هیاتهای ورزشی را سهم خود میدانستند و چون به هدف خود نائل نیامدند کینه انوشیروانی را در دل دارند و در تخریب چهره مقبول وی هر کاری از دستشان بر بیاید انجام میدهند.
سجاد انوشیروانی کار بسیار سختی در پیش دارد ، اداره ای که با ۵ میلیارد بدهی جاری و ۵۱ میلیارد بدهی عمرانی تحویل گرفته و قریب به ۳۱ پروژه ناتمام با نیاز به ۶۰ میلیارد تومان اعتبار روی دستش مانده ارثیه است مدیران کل سابق برای انوشیروانی به یادگار گذاشتند . کاری دشوار که از مرد روزهای سخت بر می آید ، اما با همه این مشکلاتی که سالها روی هم تلنبار شده اصلاح ساختار مالی هیئت ها ریسک بزرگی بود که سجاد انوشیروانی با همه مشکلاتی که قابل پیش بینی بود پذیرفت و اکنون تاوان شفاف سازی مالی هیات های ورزشی را با تخریب های ناجوانمردانه در فضای مجازی می دهد .هیئت های ورزشی که ۱٫۲ میلیارد بدهی دارند و این سجاد انوشیروانی است که باید زیر این وزنه سنگین با هزار فرمایش خارج از گود نشین ها برود .
اصلاح آن هم در حوزه مالی و شفافیتی که باعث کوتاه شدن دست های پنهان ارتزاق کننده از ورزش خواهد شد هزینه خواهد داشت ، با شناختی که از انوشیروانی داریم تقریبا غیر ممکن است که وی در این راه سر خم کند و از اصلاح مالی هیئت های ورزشی کوتاه بیاید ، او تخریب ها را به جان خواهد خرید و یک بار برای همیشه ریشه درز پول به بیرون از ورزش را خواهد خشکاند .

شیرین صدیق

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *