صنعت فرهنگ درصدد تضعیف خانواده

صنعت فرهنگ درصدد  تضعیف خانواده

در قسمت اول درباره خانواده گسترده مادر تبار بحث شد. یعنی هنوز اجتماع ایران به مرحله خانواده هسته ای وارد نشده است در واقع فرهنگ اجتماع ایران با خانواده هسته ای بیگانه است. درست است که زمان خانواده گسترده پدر تبار سپری شده و بهترین آلترناتيو برای آن خانواده گسترده مادر تبار می باشد.
صنعت فرهنگ به واسطه سریال ها و فیلم ها و مدل ها همه چیز را #عریان کرده است و می خواهد این عریان بودن را در جامعه ها و اجتماع ها به یک فرهنگ نهادینه شده تبدیل کند.
در خانواده گسترده پدر تبار بسیاری از رابطه های زوجین در اندرونی و خفا انجام می شد از محبت کردن به همدیگر تا ارتباطات جسمی و جنسی ولی اینگونه ارتباطات را صنعت فرهنگ عریان کرده است و به خانواده ها می خواهد بگوید آنچه ما عرضه می کنیم به عنوان یک ایده آل تایپ است و همه باید از آن طبعیت کنند وگرنه عقب مانده هستند.
صنعت فرهنگ می خواهد خانواده ها به یک عنصر مصرف کننده صرف تبدیل شوند و در کارکرد پنهان این مسئله صاحبان صنعت فرهنگ به سودهای خود می رسند.
اگر خانواده ها مصرف کننده نباشند لاجرم به یک تولیدکننده یعنی خانواده خلاق و عقلانی تبدیل می شود در حالیکه صنعت فرهنگ می خواهد خانواده ها مصرف کننده و عاطفی باشند در واقع آنتی تز صنعت فرهنگ انسان خلاق عقلانی است و صنعت فرهنگ تبلیغ کننده افراد مصرف کننده عاطفی است.
صنعت فرهنگ با عریان کردن ارتباطات بین زن و مرد درصدد است اصالت خانوادگی را به ارتباطات ظاهری و موقتی تبدیل کنند.
در فلسفه صنعت فرهنگ زندگی خانوادگی ۵۰ و ۶۰ ساله بین دو نفر مضحک تلقی می شود در واقع صنعت فرهنگ درصدد است میانگین زندگی دو نفر را به حداکثر ۳الی ۵سال کاهش دهد بیشترین میزان طلاق زوجین در اجتماع ایران در ۵سال اول زندگی است.
صنعت فرهنگ احساس عمیق و عشق زوجین که در بیشتر موارد به صورت غیرکلامی و اگر کلامی بود در اندرونی اتفاق می افتاد عریان کرده است و به واسطه شبکه های اجتماعی چنان بستری را آماده کرده که می گوید لحظه لحظه زندگی را با دیگران به اشتراک بگذارید و متاسفانه در این زمینه موفقیت هایی هم کسب کرده است بدبختانه مسئولین ما به جای فرهنگ سازی و دفاع از فرهنگ اصیل به فیلتر روی آورده که صنعت فرهنگ با فیلتر شکن فیلتر را دور می زند.
در هر روی صنعت فرهنگ می خواهد انسان فرهنگی را به افراد برهنه تبدیل کند. ارتباطات عمیق و احساسی زوجین را به ارتباطات عریان و عاطفی تبدیل کند. البته هرچه عریان شود سقوط می کند ولی با این سقوط بسیاری از خانواده ها و نسل ها هم با این سقوط، سقوط خواهند کرد.

یادداشت:حسین بشیری گیوی

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *