توسعه اردبیل شتاب گرفت

توسعه اردبیل شتاب گرفت

با حضور فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا، استاندار اردبیل،فرمانده سپاه اردبیل، نمایندگان استان و اعضای شورای شهرو شهردار اردبیل آیین آغاز عملیات اجرایی پروژه های مهم شهری برگزار شد.
به گزارش روزنامه برای اردبیل شهردار اردبیل شروع عملیات اجرایی پروژهای شهری و تقاطع های غیرهمسطح با همکاری قرارگاه خاتم الانبیا را سرآغاز فصلی جدید در توسعه شهری اردبیل عنوان کردو افزود: شهرداری اردبیل امروز عملیات اجرایی شش طرح را با مشارکت قرارگاه خاتم الانبیا آغاز کرد که چهار طرح مربوط به تقاطع های غیرهمسطح شهر است.
عملیات اجرایی پروژه های شهری با نام سردار شهید سلیمانی متبرک شد
فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا در آیین آغازعملیات اجرایی پروژه پل سردارشهید حاج قاسم سلیمانی گفت: خدا رو شاکر هستیم که به لطف خداوند متعال و پیگیری مسئولین استانی و شهردار اردبیل و نمایندگان استان در شهر اردبیل که شهری ولایتمداران است عملیات اجرایی این پل به برکت نام سردار شهید سلیمانی آغاز می شود.
سردارسعید محمد بیان کرد: قرارگاه خاتم الانبیا مفتخر است که تا کنون بیش از۳۰ پروژه را در استان اردبیل تکمیل کرده و چند پروژه اجرایی نیز در دست احداث دارد.
سردارمحمد ضمن اعلام آمادگی قرارگاه خاتم الانبیا به منظور ارائه خدمات بیشتر و اجرای پروژه های بیشتر در اردبیل گفت: در این راستا تفاهمنامه ای بین قرارگاه خاتم النبیین و مسئولان استانی امضا شده و مقرر شده که این خدمات در اقصی نقاط اردبیل ارائه شود.
وی گفت: با توجه به نیازهای موجود در شهرستان اردبیل بنا شد در توسعه زیر ساختهای شهری که منجر به توسعه شهری خواهد شد اقدامات خوبی را انجام دهیم.
مفهوم توسعه شهر متفاوت از رشد شهری است
شهردار اردبیل ضمن خیر مقدم گویی به فرمانده قرار گاه خاتم النبیین ومسئولان استانی حاضر در آیین آغاز عملیات اجرایی پروژه های شهری گفت: امروز حقیقتا روز مبارکی برای توسعه عمران و آبادانی شهر اردبیل است چرا که با حضورسردار محمد آغاز عملیات اجرایی این پروژه ها کلید می خورد.
حمید لطف الهیان ادامه داد: امروز شاهدیم که قرارگاه خاتم النبیین سپاه حضرت عباس ، نمایندگان و مسئولین استانی دست به دست هم داده اند تا فصل نوینی برای توسعه اردبیل اتفاق بیفتد.
وی اشاره کرد : این مراسم صرفا کلنگ زنی نبوده بلکه به واقع آئین آغاز عملیات اجرایی پروژه ها بوده و رسما کارپروژه ها ی اجرایی شهرداری آغاز خواهد شد.
شهردار اردبیل اذعان کرد: تقارن آغاز عملیات والفجر و قرا گرفتن در آستانه هفته بسیج و سالروز آزادی سوسنگرد با آغاز اجرای این پروژه ها را به فال نیک میگیریم چرا که این مناسبتها برای آغاز تکمیل و تقدیم پروژه ها به محضر اهالی شریف اردبیل بسیار مبارک است.


وی بیان کرد: امروز در ورودی پایتخت حسینیت آغاز پروژه ای کلید می خورد که با نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی مزین شده است.
لطف الهیان با تاکید بر توجه ویژه شهرداری به ورودی های شهر اردبیل افزود: شایسته اهالی پایتخت حسینیت نیست که با انسداد این مسیر با مشکل مواجه باشند ، با اتمام این پروژه مشکلات چندین ساله اهالی در این مسیر برطرف خواهد شد و یکی از مطالبات مهم شهری محقق می شود.
وی افزود: تسلسل ادامه و اجرای پروژه ها در راستای توسعه شهر اردبیل در حال انجام است و مردم این توسعه را در چهره شهر مشاهده خواهند کرد که در راستای ارتقا آسایش و رفاه شهروندان انجام می شود.
شهردار اردبیل به اهتمام مسئولین شهری و شهرداری به اجرای پروژه ها اشاره و تاکید کرد: با همان اقتداری که سردار محمد دستورات مقتضی را برای آغاز پروژه های شهری صادر کرد توسعه شهری نیز با همان اقتدار ادامه خواهد یافت تا در اسرع وقت با هماهنگی شهرداری و مسئولین استانی تقدیم اهالی و شهروندان شود.
وی با بیان لزوم توسعه شهر اردبیل تصریح کرد: امروز برای مجموعه شهرداری اردبیل روز بزرگی است چرا که با شروع عملیات اجرایی این پروژه ها گام دوم توسعه شهری اردبیل رقم می خورد.
لطف الهیان تصریح کرد : مفهوم توسعه شهری جدای از رشد شهری است و چنانچه شهر به لحاظ جغرافیایی وسعت و گسترش یابد به همان فراخورمی بایست توسعه شهری در ابعاد مختلف فرهنگی، اقتصادی، عمرانی، رفاهی و اجتماعی صورت پذیرد تا منجر به رفاه ، آسایش و زیست پذیری شهری شود.


شهردار اردبیل ادامه داد: امروز با تعریف پروژه هایی که برای شهر ما بسیار ضروری است به اجرای آنها اقدام شده و دیگر ضروریات شهری نیز به ترتیب اولویت و بر حسب نیاز مردم باید اجرا شود.
وی با اشاره به آغاز اجرای همزمان عملیات اجرایی در چهار نقطه ازشهر اردبیل گفت: نکته ای که باید مورد توجه قرارگیرد این است که امکان تاخیر و تعجیل درهر پروژه ای وجود دارد اما اراده مجموعه شهرداری بر این است که این پروژه با سرعت ادامه یافته و در کوتاهترین زمان تقدیم اهالی شود. مهم اجرای پروژه هاست که اتفاق می افتد.
لطف الهیان در خصوص انجام مراحل پایانی فاز اصلی پروژه پل قدس بیان کرد: پروژه پل قدس بزرگترین پروژه تاریخ اردبیل در حال اتمام است اما آغازی بر اجرای پروژه های بزرگتر شهری خواهد بود، ما بر آن هستیم که با اتمام این پروژه عظیم پروژه های دیگری را آغاز نماییم.
وی یاد آور شد: سال گذشته پل دارو پخش افتتاح شد و امسال نیزفاز اصلی پروژه پل قدس اتمام و تقدیم اهالی اردبیل خواهد شد.
شهردار اردبیل گفت: بنا به گرامیداشت یاد و نام سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی به دلیل رشادت ها و ایثارگری های این شهید بزرگوار در دوران دفاع مقدس و همچنین در جبهه مقاومت، عنوان پل جام جم اردبیل مزین به نام سردار سلیمانی خواهد بود.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *