پروتکل ویرانگر

پروتکل ویرانگر

ده ماه از شیوع کوید۱۹ می گذرد پس از ده ماه که کارشناسان و دلسوزان نوشتند و فریادها کشیدند دولت و ستاد ملی کرونا پروتکلی را مصوب کرد که از اول آذرماه اجرایی می شود.
در یکی از بندهای پروتکل از محدودیت عبور و مرور ماشین ها بین شهرها و بین استان ها بوده است که این بند به تنهایی یک پروتکل ویرانگر در شیوع کرونا محسوب می شود
در نظر داشته باشید که بیشتر کارکنان و کارگران و افرادی که در بخش خدمات و بازار مشغول فعالیت هستند از روستاها یا شهرهای کوچک به مرکز استان تردد می کنند و این بخشی از فعالیت روزانه افراد محسوب می شود. بیشتر این افراد هزینه سنگین بنزین را به جان خریده بودند و به صورت تک سرنشین به محل کار می رفتند حال با این پروتکل ویرانگر فقط از حمل و نقل عمومی استفاده می کنند یعنی به جای تک سرنشین در سواری ها ۵ نفر در کنار هم حداقل یک ساعت در کنار هم می نشینند و در اتوبوس ها بیش از ۳۰ نفر، حال بقیه ماجرا را تفسیر کنید که پس از دو هفته به چه بلای ویرانگری مبتلا خواهیم شد.
طبق اضهار نظر کارشناسان بیشترین میزان فوتی ها در بخش خدمات می باشد. یعنی تجمع افراد در بخش خدمات باعث شیوع کوید۱۹ می شود ولی با این پروتکل افراد در حمل و نقل عمومی اول مبتلا و به جاي خدمات کوید۱۹ عرضه می کند.
در واقع پس از دو هفته با آمارهای فوتی ویرانگر ۴رقمی مواجه خواهیم شد در هر روی شهروندان باید این دو هفته را با استفاده نکردن از حمل و نقل عمومی با مرخصی گرفتن و یا نرفتن به سر کار به هر قیمت مدیریت کنند. این پروتکل ویرانگر وضعیت را سیاه تر خواهد کرد.

حسین بشیری گیوی

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *