کمپ اقامتی شورابیل با فراخوان به سرمایه‌گذار جدید واگذار می‌شود

کمپ اقامتی شورابیل با فراخوان  به سرمایه‌گذار جدید واگذار می‌شود

شهردار اردبیل گفت: کمپ اقامتی شورابیل با انجام فراخوان جدید به سرمایه‌گذار حقیقی واگذار می‌شود تا اجرای این پروژه را شاهد باشیم.
به گزارش روزنامه برای اردبیل به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری اردبیل، حمید لطف‌اللهیان در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار کرد: ما همه ساله با انتشار آگهی نسبت به فروش مایملک شهرداری اقدام می‌کنیم که امسال نیز برای اولین بار از طریق مزایده عمومی این فروش اموال در مجموعه‌های مختلف تجاری و خدماتی انجام می‌شود.
وی تصریح کرد: فروش این املاک به تأمین منابع مالی شهرداری کمک می‌کند و قطعا براساس لایحه بودجه سالانه است.
شهردار اردبیل در ادامه با گرامیداشت هفته بسیج به اقتدار و عظمت این نیروی ارزشی و پشتوانه نظام اسلامی اشاره کرد و گفت: ‌ما خوشحال هستیم که سپاه و بسیج همواره تکیه‌گاه نظام اسلامی در برهه‌ها و شرایط حساس بوده است.
لطف‌اللهیان به اجرای پروژه‌های عمران شهری با کمک قرارگاه خاتم‌الانبیاء اشاره کرد و افزود: در آستانه هفته بسیج اقدام مناسبی را به همت قرارگاه خاتم‌الانبیاء در استان شاهد بودیم تا براساس شعار امسال هفته بسیج امید تازه‌ای در توسعه شهر اردبیل رقم بخورد.
وی به ضرورت خرید اراضی و زمین‌ در مناطق مختلف شهر اشاره کرد و ادامه داد: این کار به ذخیره شهری کمک می‌کند و ما با مجوز شورای شهر نسبت به خرید زمین در اطراف اداره کل هواشناسی استان که در خارج از محدوده شهری اردبیل است، اقدام کردیم که قطعا در آینده مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
لطف‌اللهیان به لغو قرارداد کمپ اقامتی شورابیل اشاره کرد و گفت:‌ براساس تصمیم اعضای هیئت عالی سرمایه‌گذاری، این پروژه تعیین تکلیف شد تا سرمایه‌گذاری که نسبت به تأخیر و تعلل در اجرای آن اقدام کرده بود، کنار گذاشته شده و با فراخوان سرمایه‌گذار جدید انتخاب شود.
شهردار اردبیل خاطر نشان کرد:‌ این سرمایه‌گذار در مدت سه سال هیچ اقدامی را برای اجرای پروژه کمپ اقامتی شورابیل انجام نداده بود و ما تصمیم گرفتیم تا با ابطال این قرارداد زمینه اجرایی شدن این پروژه را با همت سرمایه‌گذار جدید فراهم کنیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: شهرداری در صدور مجوزها و سایر تعهدات خود به خوبی عمل کرده بود اما پروژه به حال راکد درآمده بود که بالاخره با تصویب اعضای شورای شهر قرار شد مسیر قانونی خود را طی کرده و به دور از هرگونه انحراف پروژه عملیاتی شود.
لطف‌اللهیان اضافه کرد: به هیچ وجه این پروژه و سرمایه‌گذار قبلی آن وارد حوزه پیمانکاری و یا شرایط غیرقانونی نشده بود چرا که اجرای پروژه‌های پیمانکاری مسیر و فضا و بستر خود را می‌خواهد که به هیچ وجه ابهامی در آن به وجود نیامده بود.
وی به ارائه تسهیلات ویژه برای کارکنان شهرداری در تخفیف صدور پروانه اشاره کرد و گفت: امیدواریم در بودجه سال آینده به نحوی این تخفیف‌ها در نظر گرفته شود تا به موقع کارکنان شهرداری از این تخفیف‌ها استفاده کرده و حق و حقوق کسی ضایع نشود.
لطف‌اللهیان همچنین به خرید و فروش دکه‌های مطبوعاتی اشاره کرد و افزود: ما این کار را غیرقانونی می‌دانیم چرا که صاحب اصلی دکه‌ها شهرداری است و باید شهرداری در جریان واگذاری و اجاره آن قرار بگیرد.
وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد:‌ براساس یک رسم غلط عده‌ای نسبت به خرید و فروش غیرقانونی دکه‌ها اقدام می‌کنند که ما سعی داریم جلوی این اقدامات را گرفته و به نوعی به این امر سر و سامان بدهیم.
لطف‌اللهیان خاطر نشان کرد: در ماجرای خرید و فروش دکه میدان شریعتی اردبیل ضمن رد دعوی طرف اصلی دکه مطبوعاتی، قرار شد تا با اخذ مجوز از شورای شهر نسبت به تعیین تکلیف این موضوع اقدام شود که شورا نیز در کمیسیون تخصصی این موضوع را مورد بررسی قرار داده و نظر نهایی را در ساماندهی دکه‌ها اعلام خواهد کرد.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *