آرمانهای بسیج کلید حل مشکلات کشور است

آرمانهای بسیج کلید  حل مشکلات کشور است

«الم ترکیف ضرب الله کلمهً طیبهً کشجره طیبه اصلها ثابت و فرعها فی السماء تؤتی اکلها کلّ حین بِإذن ربها و یضرب الله الامثال للناس لعلهم یتذکرون /سوره ابراهیم آیات ۲۴ و ۲۵ـ
ازفرمان تاریخی امام خمینی(ره) در سال ۱۳۵۸ هجری شمسی برای تشکیل بسیج میتوان به عنوان نقطه عطفی در طول تاریخ نظام جمهوری اسلامی ایران یاد کرد و با الگو قرار دادن آرمانهای بسیج توسط مسئولان و همراهی همیشگی مردم میتوان به مشکلات فائق آمد.
شجره طیبه بودن بسیج در همه اعصار این امکان را فراهم آورده است تا بسیجی بدون گرفتار شدن در ریا و تزویر همیشه در صف اول خدمت رسانی و انجام تکالیف تعریف شده از سوی #رهبر فرزانه انقلاب بوده و موفقیت های بیشماری را کسب نماید.
بسیج توانسته با فعالیت در شاخه های مختلف از قبیل شاخه های عمرانی،اقتصادی و فرهنگی و … پویایی و جامعیت و مقبولیت فراگیر خود را حفظ نموده و بتواند در تربیت نیروهای خلاق و جوان همیشه پیشرو و سرآمد سایر ارگانها باشد.
بسیج همواره با تکیه و اعتماد به توانمندی داخلی و بهره مندی از توانایی و پتانسیل نوجوانان و جوانان، معادلات تعریف شده جهانی برای کسب موفقیت در حوزه های مختلف را تغییر داده و در حل مشکلات جامعه همیشه در کنار مردم بوده و از این جهت میتوان بسیج را مردمی ترین نهاد ایران نامید.
رنگ‌ خدایی گرفتن فعالیت های بسیج و پیرو محض فرامین مقام معظم رهبری بودن باعث مقدس شدن فعالیت در این نهاد انقلابی میباشد.
نمونه ای از الهی بودن و در کنار مردم بودن بسیج را میتوان به موضوع مقابله با ویروس همه گیر کرونا اشاره کرد که با تبدیل کردن تهدید به فرصت و راه اندازی کمپین کمکهای مومنانه نشان داد بسیج همیشه پای کار است.
امید است مسئولان نیز با الهام گرفتن از آرمانهای الهی و مقدس بسیج بتوانند راه کاری مناسب برای مقابله با گرانی های اخیر ارائه داده و به مشکلات غالب آیند.

یادداشت:مجتبی لاله

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *