لشکر بیکاران اردبیل به ۷۰ هزار نفر رسید

لشکر بیکاران اردبیل به ۷۰ هزار نفر رسید

بیکاری در استان اردبیل معظل جدیدی نیست ، نزدیک به ۱۵ سال است که مسئولان از وجود ۶۰ هزار بیکار در استان خبر میدهند ، دولتها می آیند و میروند و وعده ها می شکفند و پر پر می شوند ، اما حجم عذاب آور بیکاران همچنان باقی می ماند .
چشم بیکاران از روزی که قرار بود معجزه هزاره سوم رخ بدهد به قفل بیکاری خشک شد تا رسیدند به کلیدی که هرگز در این قفل نچرخید و چاره ساز نشد .
کار جهادی و مگا پروژ ه ها و انتشار کتاب ۲۰ هزار شغل در سال، آمدند و رفتند ، نمایندگان بسیاری وعده دادند و انتخاب شدند و در غبار روزگار تهران نشین شدند و رفتند، اما آب از آب بیکاری تکان نخورد .
حالا هم خبر رسید که تعداد بیکاران اردبیل به ۷۰ هزار نفر رسید ، این فقط یک عدد نیست ، این عدد یعنی روزانه ۷۰ هزار شرمندگی و افسردگی و نا امیدی و لگدمال شدن کرامت و عزت جوانان بیکار این سرزمین .
در همین رابطه علی نیکزاد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی از وجود ۷۰ هزار بیکار در اردبیل خبر داد و گفت : وجود ۷۰ هزار بیکار در اردبیل را معضلی بزرگ است و تحقق تولید به معنای واقعی یک اولویت اساسی است.
علی نیکزاد در حاشیه بازدید از مجموعه صنعتی و تولیدی کیان بهساز اردبیل اظهار داشت: داشتن ۷۰ هزار بیکار در استان یک معضل بزرگ است که در این زمینه مسئولان در راستای تحقق توسعه اقتصاد دست در دست هم حرکت کنند.
وی افزود: توسعه اقتصاد و اشتغال باید جزو اولویت‌های اساسی باشد و در این زمینه با حمایت حقیقی و میدانی از تولیدکنندگان مسیر را باید هموارسازی کرد تا بتوانیم اشتغال را که جزو اولویت‌های اساسی استان است محقق کنیم.
نایب رئیس مجلس گفت: نیاز است تا بستر حمایت از کارآفرینان و تولیدکنندگان در اردبیل به شکل همه‌جانبه فراهم‌سازی شود و در این زمینه با اعطای تسهیلات به پروژه‌های مربوطه در راستای برنامه‌ریزی برای اتمام آنان اقدامات لازم و اساسی را انجام دهیم.
نیکزاد بیان کرد: بهره‌برداری و احداث پروژه‌های جدید با پیگیری‌های مربوطه در دستور کار است و در این زمینه با انجام هماهنگی‌ها و همکاری‌های لازم درصدد هستیم وضعیت بیکاری را در استان به شکل مطلوب درآوریم که این مسئله باید مورد توجه واقع شود.
وی اظهار کرد: تحقق تولید به معنای واقعی یک اولویت اساسی است که درصدد هستیم با برنامه‌ریزی‌های انجام یافته در این زمینه بتوانیم به تمامی اهداف خود در راستای تحقق شعار سال اقدام کرده و به منویات مقام معظم رهبری جامه عمل بپوشانیم.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *