ظرفیت بیمارستانها تکمیل شد

ظرفیت بیمارستانها  تکمیل شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: متأسفانه با شیوع بیماری و فصل سرد هم‌اکنون وارد وضعیت فوق بحرانی کرونا شده‌ایم و با تکمیل ظرفیت مراکز درمانی و فشار مضاعف کادر درمان مواجهیم.
به گزارش روزنامه برای اردبیل به نقل از تسنیم، شهرام حبیب‌زاده اظهار داشت: آمار صعودی ابتلا و مرگ و میر کرونا در استان اردبیل در طول یک ماه اخیر نشان از وضعیت فوق بحرانی کرونا در استان دارد به طوری که هم‌اکنون در حال گذران روزهای مرگبار کرونایی هستیم.
وی با اشاره به این که در حال حاضر وضعیت افراد بدحال و بستریان در بخش مراقبت‌های ویژه در هفته‌های اخیر افزایش قابل توجهی یافته است بیان کرد: شهرستان‌های اردبیل، مشگین‌شهر و پارس‌آباد همچنان با ادامه روند صعودی مبتلایان کرونایی در وضعیت قرمز قرار دارند و هیچ شهرستانی در وضعیت سفید در استان باقی نمانده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: در حال حاضر ظرفیت مراکز درمانی استان برای پذیرش بیماران کرونایی تکمیل یافته است و تعداد بستری افراد بدحال نگران‌کننده است که امیدواریم وضعیت از شرایط موجود خارج شود.
حبیب‌زاده ادامه داد: مردم در شرایط کرونایی باید فصل سرد سال را نیز در نظر بگیرند و با احتیاط بیشتر و استفاده از ماسک و رعایت موازین بهداشتی و ماندن در خانه در خنثی سازی این بیماری نهایت همکاری را داشته باشند که این مسئله بسیار حائز اهمیت است.
وی اظهار کرد: طبق شواهدات موجود هم‌اکنون استان اردبیل وارد پیک سوم شیوع کرونا شده و احتمال همزمانی با بیماری آنفلونزا یکی از نگرانی‌هایی است که در این زمینه متخصصان و پزشکان اظهارنظر می‌کنند که امیدواریم هم‌استانی‌ها نهایت همکاری را با ما در این ارتباط داشته باشند.
در همین حال اما فرماندار اردبیل از موفقیت بالای ۹۰ درصدی طرح قرنطینه در اردبیل خبر می دهد.
فرماندار شهرستان اردبیل از موفقیت بالای ۹۰ درصدی اجرای طرح قرنطینه در اردبیل خبر داد و افزود : رعایت مقررات قرنطینه از سوی اصناف به خوبی رعایت می شود و این رعایت و همکاری در مقایسه با طرحی که چند روز پیش اجرا می شد بسیار بالا و همدلانه است.
امامی یگانه ضمن تشکر از شهروندان اردبیلی اظهار کرد: شهروندان به نکات و مقرراتی که از سوی ستاد مبارزه با کرونا اعلام می شود به دقت توجه کنند تا شاهد گذار از این دوران باشیم .
فرماندار اردبیل افزود: ورود به شهر اردبیل تنها با ارائه مستندات قابل قبول امکانپذیر است و به هموطنان توصیه کرد، در ایام قرنطینه از مسافرت به اردبیل خودداری کنند و در صورت نقض مقررات با اعمال قانون مواجه خواهند شد. و در طی دو روز گذشته نیز حدود ۹۰ خودرو که بی توجه به مقررات قصد ورود به اردبیل داشتند با ارشاد ماموران پلیس راه مواجه و در مواردی نیز اعمال قانون شدند .

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *