گره آب شرب انگوت گشوده شد

گره آب شرب انگوت گشوده شد

آب شرب تازه کند و بخش انگوت سالیان سال است که با مشکل روبرو بوده تا جایی که مردم این شهر از رسیدن به این حق ابتدایی دست شسته بودند و امیدی به حل اساسی و زیربنایی این معضل نداشتند.
اما آغاز احداث سد عمارت و تازه کند بارقه های امید را در دل مــردم منطقه روشن کرد .
از آنجایی که پروژه سد عمارت بسیار بزرگ و زمان بر بود بنظر میرسید احداث سد تازه کند انگوت سریعترین راه ممکن برای دستیابی مردم به آب شرب با کیفیت باشد تا اینکه پیدا شدن سازه های آجری باستانی در محل مخزن این سد باعث شد آبگیری آن متوقف شود .
خبر خوب اینکه امروز با تدبیر مدیران آب منطقه ای استان، مسئولان ذی ربط همزمان به بازدید از این سد دعوت شدند تا تکلیف سازه هـــای آجری از لابلای جلسات گاه و بیگاه خارج و به صورت عملیاتی و فوری مشخص شود.

حضور رئیس کل دادگستری استان اردبیل ، دادستان مرکز استان ، فرماندار گرمی و مدیر کل میراث فرهنگی در این بازدید و توضیحات و لزوم ادامه فرآیند آبگیری سد تازه کند توسط عباس جنگی مرنی مدیر عامل آب منطقه ای استان اردبیل گره از مشکل چندین ساله آب شرب منطقه انگوت گشود و مقرر گردید حداکثر ظرف یک ماه آینده سازه های آجری تعیین تکلیف و ادامه آب گیری سد تازه کند انگوت آغاز شود .
بدیهی است که پیگیری و تلاش مدیران می تواند کور ترین گره های استان را در حوزه های مختلف بگشاید و سبب ساز تکمیل و بهره برداری زیرساخت ها و بهره مندی مردم از برکات افتتاح این پروژه ها شود . عباس جنگی در همین زمینه و در روند بازدید از سد تازه کند گفت : انشاالله با تصمیم لازم برای انجام ادامه آبگیری سد مخزنی تازه کند انگوت، مردم عزیز منطقه از برکات احداث این سد برخوردار می شوند. حجم تنظیمی سد تازه کند حدود ۸٫۵ میلیون متر مکعب در سال است و تاکنون حدود ۸۰۰ میلیارد ریال توسط شرکت آب منطقه ای اردبیل برای این سد هزینه شده است و ارزش روز آن حدود چهار هزار میلیارد ریال برِآورد می شود.
اراده ای که برای اتمام آب گیری سد و خلاصی مردم منطقه از آب کم کیفیت باعث شد دادستان اردبیل هم در این بازدید ضمن تشکر از اقدامات شرکت آب منطقه ای استان ، تعیین تکلیف و ادامه فرآیند آبگیری سد تازه کند را مهم ارزیابی کند و خواستار اتخاذ تصمیم فنی و مدیریتی لازم در این زمینه شود. همت و عنایت مسئولان قضایی علی الخصوص عتباتی و طباطبایی در خصوص تعیین تکلیف سازه های آجری و ادامه آبگیری سد تازه کند یکی از اصلی ترین دلایل تسریع در روند تکمیل و بهره برداری از این سد شد .
با اتمام آب گیری سد و تصفیه خانه آب شرب شهری که در جوار این سد پیش بینی شده است ، به زودی آرزوی دیرینه مردم منطقه انگوت و شهر تازه کند برای بهر مندی از آب شرب با کیفیت برآورده خواهد شد .
علاوه بر تامین آب شرب ، اتمام این سد میتواند تحولی در صنعت کشاورزی منطقه ایجاد و توسعه منطقه و افزایش درآمد مردم انگوت و تازه کند را در پی داشته باشد .
به هر ترتیب بنظر می رسد با همت و اراده ای که مدیران شرکت آب منطقه ای اردبیل برای اتمام و بهره برداری این سد دارند و تصمیماتی که در بازدید امروز از سوی مسئولان ذی ربط اتخاذ شد خیلی زود صدای پای آب پاک و با کیفیت در منازل مردم منطقه شنیده شود .

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *