غربالگری ۸۰۰ هزار نفر از جمعیت استان تاکنون انجام شده است

غربالگری ۸۰۰ هزار نفر از جمعیت  استان تاکنون انجام شده است

استاندار اردبیل با اشاره به اخلاص و همدلی در بین اجرا کنندگان طرح سپهبد سلیمانی از غربالگری ۸۰۰ هزار نفر از جمعیت استان خبر داد.
به گزارش روزنامه برای اردبیل به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو در جلسه ستاد کرونایی استان که با حضور حریر چی ،معاون وزیر بهداشت برگزار شد، تصریح کرد: در طرح سپهبد سلیمانی همه اعضای فعال با همدلی و مشارکت مردم توانسته اند در راستای بیماریابی و قرنطینه افراد مشکوک اقدام کنند.
وی بیان کرد: مردم در جریان طرح سپهبد سلیمانی مشارکت مطلوبی داشتند و اجرای این طرح تا شش ماه دیگر ادامه می یابد.
استاندار اردبیل اظهار کرد: در جریان اجرای طرح، نظارت های محله محور با همکاری افراد محلی و بسیج انجام می شود.
وی با اشاره به در حال افزایش بودن تیم های نظارتی، هدف از نظارت های محله ای را آگاه سازی چهره به چهره مردم در خصوص پرهیز از برگزاری دورهمی ها و رعایت پروتکل های بهداشتی عنوان کرد.
وی با اشاره به ارسال تست سریع از سوی وزارت بهداشت، این اقدام را در تسریع شناسایی بیماران موثر دانست.
بهنام جو به فعالیت ستاد استانی مقابله با کرونا در استان اشاره کرد و از فعالیت منظم و مستمر ستاد در راستای اجرای طرح های محدودیت کرونا در استان خبر داد.
وی افزود: با اینکه با وجود فصل سرما بخشی از مسافرت ها تحت تاثیر قرار گرفته ولی با همکاری نیروهای انتظامی و پلیس راه از مسافرت های غیرضروری در جریان محدودیت ترافیکی کرونا کاسته شده است.
وی اظهار امیدواری کرد با اجرای طرح های محدودیت کرونا و غربالگری با مشارکت مردم، شاهد کاهش میزان بستری ها و قطع زنجیره انتقال کرونا در استان باشیم.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *