عزم جدی دستگاه قضایی برای بازگرداندن تسهیلات بانکی از دانه درشت ها

عزم جدی دستگاه قضایی برای بازگرداندن  تسهیلات بانکی از دانه درشت ها

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان اردبیل، در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی، ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری استان اعلام کرد: پیرو گزارشات برخی از بانک ها مبنی بر اینکه برخی از افراد وجوه و تسهیلات دریافتی برای تولید و اشتغال را در جای دیگری هزینه کرده‌اند گفت: در این راستا مقرر شد؛ بانک ها هرچه سریعتر گزارش‌های خود را به دستگاه قضایی اعلام نمایند تا اقدامات لازم را برای بازپس گیری وجوه و برخوردهای لازم قانونی انجام گیرد.
رئیس کل دادگستری استان در ادامه اظهار داشت: با توجه به اینکه مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا در حکم قانون بوده و بانکها مکلف هستند طبق این قانون به کسب و کارهای متاثر از شیوع ویروس کرونا امتیازاتی از قبیل تخفیف و بخشش جرایم ارائه دهند گفت: بدیهی است در صورت عدم اجرای این قانون، برخوردهای لازم قانونی انجام می‌گیرد.
توجه جدی به وضعیت شهرک های صنعتی در سطح استان و رفع مشکلات آنان، ایجاد زیرساخت‌ها، تامین امنیت، روشنایی و بهبود معابر و نیز اصلاح وضعیت فاضلاب شهرکهای صنعتی از دیگر مواردی بود که رئیس کل دادگستری استان در گفتگوی دولت و بخش خصوصی به برطرف نمودن آنها تأکید کرد.
عتباتی رئیس کل دادگستری استان در پایان به حمایت قضایی همه‌جانبه از اقدامات مدیران اجرایی و واحد های تولیدی اشاره کرد و افزود: در ۹ ماه گذشته کمیته حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری استان، ۱۷جلسه برگزار کرده که در طول این مدت به ۳۲ پرونده با ۷۸ مصوبه در راستای حل مشکلات واحدهای تولیدی، خدماتی و کشاورزی انجام داده است.
حمایت واقعی و عملگرایانه دستگاه قضایی از سرمایه گذاری و رونق اشتغال و تولید در استان
هفدهمین جلسه کمیته اجرایی حمایت قضائی از سرمایه گذاری، تولید و اشتغال استان در محل دادگستری کل استان اردبیل با طرح سه پرونده مهم خدماتی و تولیدی برگزار شد.
ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری استان در این جلسه با اشاره به رویکرد دستگاه قضایی مبنی بر حمایت عمل گرایانه از واحدهای تولیدی ، اشتغال و سرمایه گذاری گفت ؛ در همین راستا در جلسه امروز کمیته حمایت قضائی از سرمایه گذاری، تولید و اشتغال به سه پرونده خدماتی و تولیدی رسیدگی شد.
وی افزود : یکی از پروژه هایی که دستگاه قضایی به جد پیگیر رفع مشکلات آن می باشد ، طرح تولید اکسیژن در استان می باشد که با توجه به نیاز حیاتی اکسیژن در مراکز درمانی به لحاظ شیوع ویروس در دستور کار جدی قرار گرفت که مقرر شد موانع و مشکلات آنان در حوزه تغییر کاربری ، تامین آب و برق بررسی و اقدام لازم صادر گردد.
پرونده دیگر طرح گردشگری و تفریحی آب درمانی آخارباخار مشگین شهر که پس از بحث و بررسی مصوبات لازم برای رفل مشکلات آن اتخاذ گردید.
پرونده سوم مربوط به جایگاه سوخت گازوئیل و خدمات خودرویی بود که با حضور مسئولین و مدیران مربوطه مسائل و مشکلات آنان مطرح و مصوبات لازم برای حل مشکلات آن صادر گردید.
رئیس کل دادگستری استان خاطر نشان کرد ؛ دستگاه قضایی استان همواره در کنار فعالان بخش اقتصادی و دستگاه های مربوطه برای رونق بخشیدن به تولید و اشتغال در استان تمام توان و ظرفیت خود را به کار می گیرد.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *