مجموعه استادیوم علی دایی نقطه استراتژیک ورزش استان محسوب می شود

مجموعه استادیوم علی دایی نقطه استراتژیک ورزش استان محسوب می شود

سجاد انوشیروانی اظهار کرد: سالن سرپوشیده دو و میدانی به عنوان یک سالن تخصصی و استاندارد زیر ساخت های لازم برای برگزاری رویدادهای مختلف ورزشی جهانی و بین المللی را دارد.
مدیر کل ورزش و جوانان استان در بازدید خبرنگاران از مجموعه ورزشی علی دایی گفت: اتمام سالن سرپوشیده دو ومیدانی مجموعه علی دایی به عنوان یکی از زیرساخت های اصلی و تخصصی ورزشی استان اردبیل است که در اولویت بوده و یکی از مطالبات اصلی اداره ورزش و جوانان است.
انوشیروانی با اشاره به این که سالن تخصصی دوومیدانی مجموعه علی دایی یکی از معدود سالنهای مجهز کشور است گفت: از آنجا که مجموعه استادیوم علی دایی بسیار حائز اهمیت بوده و به عنوان یک نقطه استراتژیک در ورزش استان محسوب می شود از همان روزهای نخست پیگیر تامین اعتبارات لازم به منظور ادامه روند تکمیل آن از سازمان برنامه و بودجه کشور، حوزه ورزش و گردشگری و سازمان های مجری از جمله مسکن وشهر سازی بودیم.
افتتاح سالن دوومیدانی در دهه فجرسال جاری انجام خواهد شد
مدیر کل اداره ورزش و جوانان تصریح کرد: بنا بودکه سالن دو ومیدانی اواخر آبان افتتاح بشود اما از آنجا که تاکید و اولویت ما همواره بر کیفیت پروژه های ورزشی بوده افتتاح آن به دهه فجر و پس ازبرطرف شدن تمامی نواقص موکول شد.
پیگیر آب ، گاز رسانی و جاده دسترسی به مجموعه علی دایی هستیم
انوشیروانی خاطر نشان کرد:پس از تکمیل موتورخانه و نصب صندلی ها پیگیر دیگر نواقصات مجموعه هستیم از آن جمله تاکنون آب مصرفی این مجموعه از آبهای زیرزمینی و آب چاه بوده است اما قرار است آب شرب مجموعه پیگیری شده و تامین اعتبار شود همچنین جاده دسترسی و گازرسانی این مجموعه از مواردی است که به شدت پیگیر آن هستیم.
وی با اشاره به اینکه احداث این سالن از ۱۵ سال پیش استارت خورده است گفت : برای تکمیل این مجموعه از محل اعتبارات سفر رییس جمهور ۱۵ میلیارد تومان پیش بینی شده است که ۶ میلیارد آن تخصیص یافته است و مابقی نیز در حال پیگیری است.
۹۰ درصد پیشرفت در پروژه انجام شده است
مدیر کل ورزش و جوانان استان از سالن دو و میدانی به عنوان محل مناسبی برای برگزاری جشنواره های خانواده و سایر ورزشها نام برد و افزود: بیش از ۹۰ درصد پیشرفت کار در این سالن صورت گرفته است و در حال حاضر برای راه اندازی چنین مجموعه هایی حدود۱۲۰ تا ۱۳۰میلیارد تومان باید هزینه شود.
وی با توضیح این نکته که دولایه از تارتان سالن دوو میدانی نصب شده و لایه سوم نیزبه زودی نصب خواهد شد یادآور شد: ورزش دو و میدانی در اردبیل روبه رشد است به طوریکه شاهد مدال آوری بانوان در این رشته ورزشی هستیم و پیش بینی می شود با راه اندازی این سالن آقایان نیزدر این رشته ورزشی پیشرفت چشمگیری داشته باشند.
انوشیروانی تشریح کرد : نصب اسکو بورد که یکی از نمودهای مجموعه بوده و جزو زیرساخت های بین المللی برای برگزارسی مسابقات است نیز با پیگیری های انجام شده درحال آماده سازی است.
وی ادامه داد: در صورت تامین بودجه واتمام پروژه افتتاح و بهره برداری از این مجموعه باعث تزریق شور و نشاط به جوانان و ورزشکاران خواهد شد و برنامه ریزی خواهیم کرد که تمامی ورزشکاران استان از این مجموعه بهره مند شوند.
۲۷۰ نفر کمبود نیروبرای حفاظت از اماکن ورزشی در سراسر استان
مدیر کل ورزش و جوانان استان به کمبود نیروی انسانی این اداره کل در سراسر استان اشاره کرد و افزود: چنین مجموعه های ورزشی نیازمند نیرئوی انسانی برای نگهداری است و اداره کل ورزش و جوانان استان با دارا بودن ۳۰۰ مورد اماکن ورزشی در سراسر استان حدود ۲۷۰ نفر کمبود نیرو برای حفظ و نگهداری این اماکن دارد ود پیگیر تامین اعتبارات لازم برای بکارگیری نیروی انسانی جدید هستیم ودر حال حاضر نیزعلی رغم اینکه این مجموعه ورزشی به اداره ورزش و جوانان تحویل داده نشده است اما نگهبانی آن از طریق این اداره تامین شده است.
۵ میلیارد تومان اعتبار تا اتمام کار سالن دو و میدانی نیاز است
وی با بیان این که تجهیز سالن دو و میدانی مجموعه علی دایی نیازمند ۵ میلیارد تومان اعتبار است تشریح کرد: نصب دکل های روشنایی وچمن مجموعه بر عهده شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی است که پس از این مرحله به بهره برداری خواهد رسید.
انوشیروانی با اشاره به بهره برداری از تمام ظرفیتهای موجود در این مجموعه تصریح کرد: سوله ای که در حال حاضر بعه عنوان کارگاه پیمانکار مورد استفاده قرار می گیرد نیز پس از تجهیز به عنوان سالن ورزشی در اختیار ورزشکاران عزیز قرار خواهد گرفت.
وی ادامه داد: در نظر داریم برای احیای مجموعه علی دایی اکیپ های ورزشی را از سراسر کشور دعوت کنیم و درصورت تامین اعتبار از وزارت ورزش برای میزبانی مسابقات بین المللی اعلام آمادگی می کنیم چرا که اعتبارات استانی نمی تواند جوابگوی برگزاری مسابقات بین المللی باشد.
استاندار اردبیل ۱۰ میلیارد تومان برای سه پروژه دیگر متعهد شده است
مدیر کل ورزش و جوانان استان به تلاش برای اتمام دیگر پروژه ها اشاره کرد و افزود: استانداری اردبیل برای تکمیل استخر قهرمانی این مجموعه که چندین سال است گودبرداری شده و مجموعه تخصصی جانبازان و معلولین در کنار سالن خدنگ در اطراف میدان ایثارو پناهگاه اوجور سبلان در منطقه آلوارس ۱۰ میلیارد تومان اعتباراز اعتبارات ۹۹ را متعهد شده است و در سریعترین زمان ممکن قرار است عملیات تکمیل و اجرای این پروژه ها شروع شود.
وی گفت: با رایزنی نمایندگان قرار است حدود ۲۰ میلیارد تومان از محل تامین اعتبار احداث سالنهای جانبازان و معلولین افزایش یابد که با احتساب این اعتبار احداث مجموعه فوق در سه سالن و ۹۰۰۰متر مربع در طول دوسال به اتمام خواهد رسید.
انوشیروانی در پاسخ به مشکلات ترددی مطرح شده از طرف خبرنگاران به این مجموعه ورزشگاه تشریح کرد: هزینه های ایاب و ذهاب مدارس خصوصی به عهده خودشان خواهد بود اما برای ایاب و ذهای هیات های ورزشی با حمایت های مالی از آنان سرویسهایی بدین منظور مستقر خواهد شد.
تجهیز مجموعه علی دایی به ۱۲ دوربین مدار بسته
مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان تصریح کرد: در کل استان حدود ۲۰۰ میلیون تومان به دوربین مدار بسته اختصاص داده شده است وتاکنون ۱۲ دوربین مدار بسته نیز در مجموعه علی دایی نصب شده است و گذشته آز آن نیازمند ۵ نفر برای نگهداری از این مجموعه هستیم که سالانه ۴۰ میلیون تومان اعتبار نیاز دارد و در تلاشیم که این اعتبار تخصیص یابد.
وی همچنین با اشاره به تکمیل پروژه های ورزشی و استاندارد ساز ی آنها درشهرستان های پارس آباد، هیر ، خلخال و مشگین شهر گفت: در صدد هستیم که اعتبارات به صورت متوازن در سراسر استان توزیع شده ودر موعد مناسب به بهره برداری برسد و در تمامی پروژه ها تاکید بر کیفیت تجهیزات و استاندارد بودن آنهاست.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *