محرومیت‌زدایی رویکرد اصلی بودجه ۱۴۰۰ است

محرومیت‌زدایی رویکرد اصلی بودجه ۱۴۰۰ است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: محرومیت‌زدایی و تامین اعتبار برای تکمیل پروژه‌های زیربنایی و نیمه‌تمام در اولویت بودجه ۱۴۰۰ قرار دارد.
به گزارش حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل، داود شایقی که به همراه استاندار اردبیل از پروژه‌های در حال اجرای خلخال بازدید می‌کرد، اظهار کرد: جنوب استان اردبیل یکی از مناطق اولویت‌دار در اجرای طرح‌های زیربنایی و توسعه گردشگری است که با مشارکت سرمایه‌گذاران و فعالان بخش گردشگری طرح‌های خوبی در این منطقه در حال اجراست.
وی به چندین پروژه راهسازی در جنوب استان و بهره‌مندی آنها از منابع ملی اشاره و خاطرنشان کرد: تکمیل این محورها خلخال را از بن‌بست خارج کرده و با سه استان گیلان، زنجان و آذربایجان شرقی مرتبط می‌کند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: با تاکید استاندار اردبیل در کنار توجه جدی به احداث بزرگراه در جنوب استان طرح‌های کشاورزی، صنعتی و گردشگری در اولویت حمایت قرار دارد که نمونه آن پروژه گردشگری بام خلخال است.
شایقی بیان کرد: در جنوب استان اردبیل طرح‌های متعدد گلخانه‌ای به ویژه پرورش گل رز هلندی و محصولات صیفی و جالیزی مورد حمایت جدی قرار گرفته و جهاد کشاورزی تسهیلات مناسبی را پرداخت کرده است.
وی ادامه داد: در سال‌های اخیر بالاتر از میانگین جمعیتی و استحقاق این شهرستان در بهره‌مندی از اعتبارات ملی و استانی بیش از سه برابر سهم واقعی خلخال و کوثر تخصیص اعتبار به این مناطق انجام شده است.
استاندار اردبیل:
طرح‌های گردشگری در خلخال جنوب استان اردبیل را متحول می‌کند
استاندار اردبیل گفت: اجرای طرح‌های متنوع گردشگری در جنوب استان اردبیل با مشارکت سرمایه‌گذاران این منطقه را متحول خواهد کرد.
اکبر بهنامجو در جریان سفر به شهرستان خلخال که با همراهی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل و جمعی از مدیران انجام شد، اظهار کرد: مجموعه گردشگری بام خلخال از جمله این پروژه‌هاست که در جذب گردشگران داخلی و خارجی می‌تواند تاثیرگذار باشد.
وی این پروژه را متنوع و جذاب در جلب نظر و سلایق گردشگران برشمرد و خاطرنشان کرد: بخش‌های سنتی و مدرن این مجموعه در مرحله تکمیل است و تا پایان امسال فاز اول آن به بهره‌برداری خواهد رسید.
استاندار اردبیل اصلی‌ترین زیرساخت توسعه گردشگری را در جنوب استان تکمیل بزرگراه‌ها و محورهای چهاربانده متعدد اجرایی در این محدوده جغرافیایی استان دانست و بیان کرد: قرار شد چهاربانده هشترود به خلخال سرعت گرفته و امکان دسترسی به استان‌های همجوار به ویژه گیلان فراهم آید.
بهنامجو با قدردانی از پیگیری رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل در تخصیص اعتبارات ملی برای پروژه‌های راهسازی و طرح‌های زیربنایی جنوب استان تصریح کرد: در بودجه سال آینده نیز اعتبارات خوبی برای این طرح‌ها در نظر گرفته شده است.
وی در ادامه از واحد تولیدی فرش، جاجیم و صنایع دستی خلخال بازدید کرد و افزود: ۳۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در این مجموعه مشغول فعالیت هستند‌.
استاندار اردبیل به تعداد واحدهای گلخانه‌ای در جنوب استان با تولید گل رز هلندی، توت فرنگی و انواع محصولات جالیزی اشاره و بیان کرد: با همکاری مدیریت جهاد کشاورزی مشکلات و موانع این واحدها احصاء شده و درصدد حل آن هستیم.
استاندار اردبیل در این سفر علاوه بر بازدید از واحدهای تولیدی و گردشگری در جریان اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی و مدیریت بیماری کرونا در خلخال قرار گرفت.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل خبر داد:
رشد ۶۶٫۵ درصدی اعتبارات هزینه‌ای اردبیل در سال آینده
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل گفت: در بودجه سال آینده افزایش ۶۶٫۵ درصدی اعتبارات هزینه‌ای استان اردبیل به ثبت رسیده است.
داود شایقی اظهار کرد: استان اردبیل با بالاترین نرخ افزایش اعتبارات هزینه‌ای در سال ۱۴۰۰ رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است.
وی خاطرنشان کرد: اعتبارات هزینه‌ای استان اردبیل در سالجاری ۳ هزار و ۲۶۵ میلیارد تومان در نظر گرفته شده که این رقم در لایحه بودجه سال آینده ۵ هزار و ۴۳۵ میلیارد و ۸۰۹ میلیون ریال پیش‌بینی شده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل افزود: در سالجاری هیچ مشکلی در پرداخت اعتبارات جاری اعم از پرداخت حقوق و مزایای کارکنان و منابع هزینه‌ای دستگاه‌های اجرایی نداریم.
شایقی بیان کرد: با رشد ۶۶٫۵ درصدی اعتبارات هزینه‌ای و ۷۸ درصدی اعتبارات عمرانی و تملک دارایی در سال آینده استان اردبیل شرایط مناسبی را در مقایسه با استان‌های هم‌تراز خواهد داشت.
وی ادامه داد: استان اردبیل در مقایسه با استان‌های هم‌تراز نظیر همدان، زنجان، چهارمحال و بختیاری رتبه بالاتری را در جذب اعتبارات ملی دارد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اردبیل خبر داد:
رشد ۷۸ درصدی اعتبارات استان در بودجه ۱۴۰۰ / از استان‌های همتراز جلوتر هستیم
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: برخلاف ادعاهای فضای مجازی، رشد اعتبارات استان در سال آینده ۷۸ درصد است و ما وضعیت به مراتب بهتری در بودجه سال آینده داریم.
به گزارش حوزه ریاست وروابط عمومی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان ادبیل، داوود شایقی در گفتگو با خبر رادیو اظهار کرد: مسائل مطرح شده در فضای مجازی در مورد رتبه‌بندی استان در بودجه سال آینده و همچنین اختصاص ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار درسال آینده برای استان اردبیل کذب محض است و تاکید می‌کنیم که این مطالب نادرست منتشر شده است.
وی تصریح کرد: در سالجاری و در بودجه سالانه ۹۶۶ میلیارد تومان منابع اعتباری برای استان اختصاص یافته و برای ۴۵ پروژه ملی نیز بیش از یک‌هزار و ۷۲۵ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت:‌ در بودجه سالجاری منابع عمرانی کشور ۸۸ هزار میلیارد تومان می‌باشد که در سال آینده این منابع تا یک‌هزار و ۱۰۴ میلیارد تومان پیش‌بینی شده که یک رشد ۱۸ درصدی را نشان می‌دهد.
شایقی افزود: شرایط کنونی برای استان اردبیل نیز یک وضعیت مطلوبی را نشان می‌دهد به طوریکه اعتبار ۹۶۶ میلیارد تومانی استان در سال ۹۹ به بیش از یک‌هزار و ۷۲۵ میلیارد تومان در سال آینده افزایش یافته که این رقم جهش ۷۸٫۵ درصدی را در بودجه سال آینده نشان می‌دهد.
دبیر شورای برنامه ریزی استان اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: تنها شاخص توزیع اعتبارات در کشور جمعیت است که با توجه به جمعیت استان اردبیل ما ۱٫۵۶ صدم جمعیت کشور را داریم که از این جهت رتبه ۲۵ کشوری متعلق به استان اردبیل است.
شایقی اضافه کرد: در توزیع اعتبارات عمرانی و سرجمع توزیع این منابع، امسال رتبه استان بیستم می‌باشد و در برخی از موارد با در نظر گرفتن طرح‌های ملی این رتبه تا پانزدهم در نوسان بوده است.
وی بیان کرد: در توزیع اعتبارات توازن رتبه استان هجدهم است که از بسیاری از استان‌های همتراز نظیر چهارمحال و بختیاری، زنجان، قزوین، گلستان، خراسان شمالی، جنوبی،‌ البرز، سمنان و حتی همدان رتبه ما بالاتر بوده است.
شایقی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: همه این شرایط سخت جذب اعتبارات در این اوضاع کرونایی و تحریم‌های کشور نشان می‌دهد که استاندار اردبیل، نمایندگان و مسئولان استان و مجموعه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل تلاش جدی انجام دادند تا جذب اعتبارات بیشتر برای استان محقق شود.
وی تصریح کرد: رتبه واقعی ما در توزیع اعتبارات سازمان برنامه و بودجه رتبه ۱۹ است که البته در توزیع اعتبارات توازن رتبه ۱۵ و سرجمع اعتبارات جایگاه استان هجدهم است.
ریس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان اردبیل خاطر نشان کرد: نه تنها از استان‌های همتراز و هم ردیف در جذب اعتبارات جلوتر هستیم بلکه در تخصیص اعتبارات در برخی از پروژه‌ها نظیر راه آهن وضعیت به مراتب بهتری داریم به طوریکه در بودجه سال آینده برای راه آهن اردبیل ۲۰۰ میلیارد تومان اختصاص یافته ولی در حقیقت ۶۰۰ میلیارد تومان منابع جذب خواهیم کرد که ۴۰۰ میلیارد تومان آن از بخش‌های دیگر خواهد بود.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل اضافه کرد: در جذب اعتبارات جاری نیز رشد مناسبی را شاهد بودیم به طوریکه در جذب اعتبارات جاری که بیشتر مربوط به پرداخت حقوق و مزایای کارکنان است، رتبه اول کشور متعلق به استان اردبیل است.
وی ادامه داد: بالاتر از سایر استان ما رشد و جهش جذب و تأمین اعتبارات را شاهد هستیم و قطعا این روند در بودجه سال آینده و بررسی در مجلس تقویت شده و شرایط برای توسعه استان مساعد به نظر می‌رس

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *