خدمات به شهرستان تازه تاسیس انگوت افزایش می‌یابد

خدمات به شهرستان تازه تاسیس انگوت افزایش می‌یابد

اکبر بهنامجو در آیین تکریم و معارفه امام جمعه انگوت بیان کرد: با اینکه قبل از شهرستان شدن نیز خدمات مختلفی چون برق رسانی، آبرسانی، کمک به شهرداری‌ها و ایجاد شهرک صنعتی در این بخش انجام گرفته است ولی اختصاص ردیف بودجه‌ای مستقل روند این خدمات را سرعت می‌بخشد.
وی با اشاره به اقدامات انجام گرفته در راستای توسعه شهرستان انگوت اظهار کرد: پروژه‌های بزرگی در منطقه تعریف شده که اجرای آبرسانی از سد تازه‌کند که تاکنون ۸۰میلیارد تومان برای آن هزینه شده از آن جمله است.
استاندار اردبیل با بیان اینکه آبگیری سد تازه‌کند در سال گذشته شروع شده و اجرای خط انتقال برای آبرسانی به ۲۰۰ روستای منطقه نیز عملیاتی می‌شود، اظهار کرد: بخشی از آب این سد برای مصارف صنعت، گردشگری و بخش اندکی نیز برای کشاورزی اختصاص می‌یابد.
وی افزود: ۱۷۰ میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه نیاز است که در سال گذشته موافقت بانک رفاه برای اخذ ۱۱۰ میلیارد تومان جلب شده است ضمن اینکه بنیاد علوی و وزارت نیرو برای اجرای آن با هم همکاری می‌کنند.
بهنامجو از آغاز اجرای جاده ارتباطی انگوت تا اول سال آینده خبر داد و گفت: این جاده ارتباطی به مناقصه گذاشته شده و تا آغاز سال آینده عملیات اجرایی آن شروع می‌شود.
وی با اشاره به اجرای پروژه‌های راه‌سازی در شمال استان از جمله چهار خطه کردن سه راهی صحرا به مشگین شهر، بهره‌مندی این بخش از این زیرساخت ارتباطی را یادآور شد و افزود: اهالی این شهرستان نیز از مزیت این جاده ارتباطی بهره مند می‌شوند و در ارتباط با مرکز استان مشکلی نخواهند داشت.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *