قدردانی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل از پیشرفت مناسب طرح سد مخزنی عنبران

قدردانی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل  از پیشرفت مناسب طرح سد مخزنی عنبران

با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل به همراه مدیرکل دفتر فنی استانداری، فرماندار نمین، امام جمعه شهر عنبران و جمعی از مسئولین شهرستانی عملیات انحراف آب سد مخزنی عنبران آغاز شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل در این برنامه گفت: شرکت آب منطقه ای اردبیل فعالیت بسیار خوبی را در سد عنبران انجام می دهد بطوریکه در طول ماههای اخیر پروژه سد عنبران پیشرفت قابل توجهی داشته است.
مهندس فرزاد قلندری با قدردانی از مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل برای پیگیری تخصیص اعتبارات و همچنین فعالیت های عمرانی در سد عنبران، تصریح کرد: با تداوم این فعالیت ها شاهد بهره برداری از سد عنبران در زمان تعیین شده در سال آتی خواهیم بود.
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل نیز با بیان اینکه فعالیت ها در سد عنبران علی رغم نامساعد بودن هوا تداوم دارد عنوان کرد: خوشبختانه با تخصیص اعتبارات مناسب، پروژه از پیشرفت بسیار خوبی برخوردار است.
مهندس عباس جنگی مرنی افزود: با تکمیل سیستم کالورت عملیات انحراف آب سد برای اجرای کامل خاکریزی محور سد انجام می گیرد تا کوچکترین وقفه ای در عملیات احداث سد پیش نیاید.
نماینده مجری سد عنبران نیز با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت پروژه، اظهار داشت: سد عنبران از نوع خاکی با هسته رسی و با حجم یک میلیون مترمکعب در دست اجراست که در حال حاضر ۴۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
مهندس محسن رئیسی افزود: سیستم انحراف آب سد عنبران بصورت کالورت با دوشاخه لوله ۱۰۰۰و۵۰۰ میلیمتری بطول ۱۲۵متر غلاف در پوشش بتنی، برای کنترل و انتقال سیلاب ۲۵ساله با حجم ۲۷ متر مکعب بر ثانیه طراحی شده است.
وی با اشاره به مشخصات فنی پروژه نیز گفت: طول تاج این سد ۳۹۰ متر و ارتفاع سد۲۳متر می باشد و با اجرای کالورت، سیستم انحراف و خاکریزی فراز بند به حجم ۲۵۰۰۰مترمکعب انجام خواهد گرفت.
فرماندار نمین و امام جمعه شهر عنبران نیز در این بازدید در سخنان جداگانه ای از همت و تلاش مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل و نماینده مجری و پیمانکار طرح قدردانی کردند.
بازدید نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان اردبیل از روستاهای شهرستان اردبیل
دکتر علی نیکزاد، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و مهندس عباس جنگی مرنی، مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اردبیل از تعدادی روستا در محدوده شهرستان اردبیل بازدید کردند.
در این برنامه که تعدادی از مدیران کل استانی و شهرستانی نیز حضور داشتند، دکتر علی نیکزاد، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و مهندس عباس جنگی مرنی، مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اردبیل از روستاهای آقبلاغ آقاجان خان، چنذانق، سلطان آباد، قره لر، سامیان و گیلان ده در محدوده شهرستان اردبیل بازدید کردند.
در این بازدید همچنین اهالی روستاهای مذکور مسایل و مشکلات خود را در بخش های مختلف مطرح کردند و مهندس عباس جنگی مرنی، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل در خصوص مسایل مطروحه در بخش آب‌های زیر زمینی و حقابه های سنتی پاسخ و نسبت به بررسی موضوعات و ارائه راهکارهای قانونی جهت حل آنها قول مساعد داد.
بازدید مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل از پروژه ایمن سازی دریاچه شورابیل در شهر اردبیل
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل به همراه مدیر امور منابع آب شهرستان اردبیل از پروژه ایمن سازی دریاچه شورابیل بازدید کرد.
مهندس عباس جنگی مرنی، رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل محترم شرکت آب منطقه ای در این برنامه ضمن بازدید از بخش های مختلف پروژه ایمن سازی دریاچه شورابیل نسبت به رفع نواقصات مربوط به پروژه تاکید کرد.
مهندس جنگی مرنی در پایان این بازدید با اشاره به آبگیری حداکثری دریاچه شورابیل در سال زراعی ۹۹-۱۴۰۰ اظهار داشت: در سال زراعی آتی با آبگیری حدود ۱۴ میلیون متر مکعبی دریاچه شورابیل ضمن کاهش مشکلات زارعین در فصل گردشگری با آزاد سازی آب در رودخانه بالیخلوچای مشکلات زیست محیطی رودخانه کاهش خواهد یافت.
وی در ادامه با اشاره به انعقاد تفاهم نامه بین وزارتخانه های نیرو و میراث فرهنگی و گردشگری در سال ۹۸، از آمادگی شرکت آب منطقه ای اردبیل برای کمک به رونق گردشگری در دریاچه شورابیل خبر داد.
با حضور نایب رئیس مجلس شورای اسلامی؛
آخرین وضعیت طرح های عمرانی و وضعیت توسعه ای شهرستان نیر در جلسه شورای اداری این شهرستان بررسی شد
جلسه شورای اداری شهرستان نیر با حضور دکتر علی نیکزاد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم شریف شهرستانهای اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان نیر و رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اردبیل و سایر مدیران کل استانی و شهرستانی در سالن شهید محمدزاده فرمانداری شهرستان نیر برگزار شد.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در این جلسه با اشاره به پتانسیل ها و ظرفیت های شهرستان نیر گفت: شهرستان نیر به دلیل موقعیت خاص خود و داشتن ظرفیت های طبیعی باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
دکتر علی نیکزاد با اشاره به جلسات ماههای گذشته در این شهرستان نسبت به پیگیری مصوبات جلسه گذشته برای رفع موانع و مشکلات شهرستان تاکید کرد.
مهندس اقبالی، فرماندار شهرستان نیر در این جلسه از فعالیت در پروژه های در حال انجام شهرستان نیر خبر داد و گفت: دستگاههای اجرایی نظیر شر‌کت آب منطقه ای استان اردبیل در انجام خدمات به مردم شهرستان نیر صادقانه تلاش و فعالیت می نماید که جای قدردانی دارد.
مهندس عباس جنگی مرنی، رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اردبیل نیز در این نشست گفت: این شرکت تمامی توان و سعی خود را در جهت رفع مسائل و مشکلات شهرستان نیر در بخش آب انجام میدهد و از این به بعد هم مانند گذشته در خدمت مردم شریف این شهرستان خواهد بود.
مهندس عباس جنگی مرنی در این جلسه برنامه و اقدامات خدمت رسان شرکت آب منطقه ای اردبیل را در شهرستان نیر تشریح کرد و پس ار ارائه گزارش سایر دستگاهها و بررسی صورتجلسه قبلی، تصمیمات لازم اتخاذ شد.
با حضور رئیس کل دادگستری استان و دادستان مرکز استان انجام شد؛
بازدید از کارخانه های بسته بندی آب در شهرک تخصصی آب شهرستان نیر و بررسی آخرین وضعیت آنها
دکتر ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری استان اردبیل و دکتر طباطبایی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان و مهندس عباس جنگی مرنی، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل و مهندس اقبالی فرماندار شهرستان نیر از کارخانه های بسته بندی آب شهرک تخصصی آب شهرستان نیر بازدید کردند.
دکتر عتباتی رئیس کل دادگستری استان اردبیل در این بازدید که با هدف رفع موانع و مشکلات و روند فعالیت کارخانه های بسته بندی آب انجام شد، از مدیریت و همکاری شرکت آب منطقه ای استان اردبیل با بخش های خصوصی در جهت رونق تولید قدردانی نمود.
مهندس عباس جنگی مرنی، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اردبیل نیز در این بازدید گفت: تامین آب لازم برای کارخانه های بسته بندی آب شهرک‌ تخصصی بسته بندی آب شهرستان نیر، از چشمه گور گور در دامنه سبلان انجام می شود و این چشمه مهم، یکی از معروف‌ترین و مشهورترین چشمه‌های منطقه سبلان و استان اردبیل است که در ارتفاع ۲۴۲۰ متری از سطح دریا قرار دارد و آب این چشمه یکی از بهترین منابع آب های کشور به لحاظ کیفیت برای بسته بندی آب می باشد.
مهندس جنگی مرنی افزود: باتوجه به وجود امکانات زیرساختی تامین آب در این شهرک، شرکت آب منطقه ای اردبیل آب کافی برای واحدهای مستقر در شهرک را تامین نموده است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اردبیل در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر ۱۴ کارخانه تولید آبمعدنی در شهرک تخصصی آب نیر وجود که ۵ کارخانه تاکنون به بهره برداری رسیده اند و ۹ کارخانه نیز در حال ساخت هستند.
در این بازدید مسائل و مشکلات واحدهای بسته بندی آب در شهرک تخصصی بسته بندی آب شهرستان نیر بررسی گردید و راهکارهای مربوط به حمایت قانونی از آنها تبیین و اتخاذ تصمیم شد.
با حضور معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد؛
جلسه هماهنگی، تدوین برنامه عمل و بررسی چالش ها و موانع استفاده از ظرفیت های منتخب گردشگری استان اردبیل
روز یکشنبه چهاردهم دی ماه با حضور معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل جلسه هماهنگی، تدوین برنامه عمل و بررسی چالش ها و موانع استفاده از ظرفیت های منتخب گردشگری استان اردبیل به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل در این جلسه گفت: به دنبال ابلاغ شیوه نامه اجرایی فعالیت های گردشگری و تفریحی در منابع و تاسیسات آبی که در راستای اجرای سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی و پس از توافق دو وزارتخانه نیرو و میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی صورت گرفت از ابتدای سال جاری فعالیت های گستردهای توسط شرکت آب منطقه ای اردبیل برای ترغیب و تشویق سرمایه گذاران حوزه گردشگری آبی آغاز شد که در این راستا بیش از ۱۲ فراخوان دعوت از سرمایه گذاری در مخازن سدها و حاشیه رودخانه های استان منتشر شد.
مهندس عباس جنگی مرنی ضمن اعلام آمادگی شرکت آب منطقه ای اردبیل برای عقد قرارداد و حمایت تام از سرمایه گذاران حوزه گردشگری آبی، از هماهنگی ها و برنامه ریزی ها و هدف گذاری های مربوطه خبر داد.
وی سدهای سرخاب و یامچی در شهرستان نیر، سد سقزچی در شهرستان نمین و سد گیلارلو در شهرستان گرمی را مستعد ترین سدهای استان برای این منظور معرفی و گزارشی از اقدامات حمایتی این شرکت از شهرداری اردبیل برای توسعه گردشگری آبی سد شورابیل را نیز ارائه نمود.
در پایان این جلسه، مقرر گردید ابلاغ قرارداد واگذاری در حضور وزیر محترم نیرو و وزیر محترم میراث فرهنگی به صورت ویدیو کنفرانس در موعد مقرر صورت پذیرد.
با حضور معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اردبیل انجام شد؛
بررسی روند اجرای دستورالعمل تحویل حجمی آب در شبکه آبیاری و زهکشی مغان
با حضور معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اردبیل، مدیر و کارشناس دفتر تاسیسات آبی و برق آبی و رئیس گروه بهره برداری و نگهداری شبکه مغان در جلسه ای دستورالعمل نحوه تحویل حجمی آب در شبکه های آبیاری و زهکشی و روند اجرای آن در شبکه آبیاری و زهکشی مغان بررسی شد.
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اردبیل در این جلسه با بیان ضرورت و اهمیت تحویل حجمی آب در شبکه های آبیاری و زهکشی استان، وظایف تعیین شده برای شرکت آب منطقه ای اردبیل و برنامه های شرکت در راستای اجرایی نمودن مفاد دستورالعمل تحویل حجمی را تشریح کرد و بر لزوم تسریع در اجرایی نمودن مفاد دستورالعمل در شبکه آبیاری و زهکشی مغان که در اولویت اول برنامه تحویل حجمی می باشد، تاکید نمود.
مهندس فیروز ندایی با اشاره به ضرورت مجهز بودن اکثر نقاط تحویل شبکه مغان به ابزار اندازه گیری جریان آب، بر تعیین نقاط تحویل باقی مانده شبکه مغان با مشارکت سازمان جهاد کشاورزی و تکمیل دیتابیس مربوطه طبق فرمت دستورالعمل تحویل حجمی و همچنین رفع نواقص تجهیزات اندازه گیری جریان در نقاط تحویل تاکید کرد.
در ادامه مهندس مهداد مدیر دفتر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی و برق آبی نیز فراهم بودن اطلاعات و داده های لازم برای تعیین و شناسایی نقاط تحویل شامل مختصات و مشخصات نقاط تحویل درقسمت عمده ای از شبکه مغان را اعلام کرد.
در ادامه رئیس گروه بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شبکه مغان گزارش اقدامات صورت گرفته در راستای دستورالعمل تحویل حجمی در شبکه آبیاری و زهکشی مغان شامل تعیین محل نقاط تحویل در بخشی از شبکه درتعامل با سازمان جهاد کشاورزی و تنظیم صورتجلسه مشترک را ارائه کرد.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *