با پیگیری شرکت آب منطقه ای اردبیل تضمین دولتی پرداخت فاینانس هزار میلیارد ریالی برای تکمیل سد مخزنی عمارت دریافت شد

با پیگیری شرکت آب منطقه ای اردبیل تضمین  دولتی پرداخت فاینانس هزار میلیارد ریالی برای تکمیل سد مخزنی عمارت  دریافت شد

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اردبیل ، از اقدام و پیگیری این شرکت و دریافت تضمین دولتی از سازمان برنامه و بودجه کشور برای فاینانس هزار میلیارد ریالی از بنیاد مستضعفان و جانبازان با عاملیت شرکت ملی ساختمان به منظور تکمیل سد مخزنی عمارت خبر داد.
مهندس عباس جنگی مرنی گفت: طبق این ضمانت نامه که با امضای دکتر محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور دریافت گردید، سازمان مذکور رسما بازپرداخت اصل و سود هزار میلیارد ریال تسهیلات در حال دریافت از شرکت ملی ساختمان به عنوان فاینانسور داخلی جهت تکمیل سد مخزنی عمارت در استان اردبیل را از اعتبارات عمومی و عمرانی کشور را تضمین و تایید کرد که پس از هزینه کرد این اعتبار هزار میلیارد ریالی در ماه های آینده در تکمیل سد عمارت، بازپرداخت اصل و سود آن در سالهای بعد مجموعا به مبلغ حدود ۱ هزار و ۹۵۰ میلیارد ریال در بودجه سنوات آتی کشور توسط سازمان برنامه و بودجه کشور لحاظ می گردد و به بنیاد مستضعفان و جانبازان (شرکت ملی سازمان) پرداخت می شود.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل افزود: در این شرایط دشوار مالی کشور، تامین اعتبارات لازم برای تکمیل طرح های توسعه منابع آب در استان اردبیل از کلیه منابع ممکن و موجود، در دستور کار ویژه شرکت آب منطقه ای اردبیل قرار دارد تا با کار و تلاش و اهتمام ویژه بتوانیم با استمرار و ادامه فعالیت کارگاههای عمرانی در بخش آب در استان اردبیل، احداث و بهره برداری از این طرح های ملی را زودتر به نتیجه و هدف برسانیم و سد مخزنی عمارت با حدود ۴ هزار میلیارد عملیات اجرایی و هزینه انجام شده برای احداث تاکنون، با پیشرفت فیزیکی ۹۴ درصد و با حجم مخزن ۱۸۲ میلیون مترمکعب جزو این طرح های ملی در استان اردبیل است و از امسال تا امروز از اعتبارات عمومی و مرزی نیز مبلغ حدود ۳۷۰ میلیارد ریال اعتبار مالی دیگر افزون بر فاینانس فوق دریافت شده و کارگاه تکمیل سد مخزنی عمارت در حال فعالیت است.
مهندس عباس جنگی مرنی تصریح کرد: شرکت آب منطقه ای اردبیل با همکاری و همراهی مسئولان ارشد استانی و وزارت نیرو سعی در تکمیل طرح ها و پروژه ها بخش آب در استان اردبیل دارد و تعدادی طرح و پروژه نیز برای اولین بار در دستور کار شرکت برای شروع احداث هستند که در آینده خبر خوب به مردم عزیز استان خواهیم داشت و برای تامین مالی طرح های نیمه تمام در کنار دریافت اعتبارات از بودجه عمرانی کشور، از منابع مالی فاینانس داخلی نیز دنبال تامین مالی طرحها بوده ایم.
مهندس جنگی مرنی اظهار داشت: تاکنون با استفاده از روش فاینانس داخلی، یک هزار میلیارد ریال برای سد عمارت، ۲۱۳۰ میلیارد ریال برای تکمیل شبکه آبیاری گیوی، ۶۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل شبکه آبیاری و زهکشی سبلان و ۱۸۰ میلیارد ریال برای تکمیل و بهره برداری تصفیه خانه آب شرب خلخال (از طریق سرمایه گذار) از بانکها و سازمانهای ذیربط برای پیشبرد این طرح ها دریافت شده یا درحال اخذ می باشد و تضمین دولتی آنها گرفته شده است و در آینده نیز با حمایت استاندار تلاشگر اردبیل انشاالله پیگیر دریافت حدود سه هزار میلیارد ریال دیگر از محل تسهیلات فاینانس داخلی برای طرح های آب استان اردبیل هستیم تا طرحهای نیمه تمام را در این شرایط مالی پیش ببریم و تکمیل کنیم.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اردبیل در پایان همدلی، فعالیت و تلاش صادقانه و مستمر برای حل مسائل و چالشها را موجب توسعه و بهبود بیشتر در کشور و استان و ارتقای وضعیت موجود در طرح های آب دانست و در این راه خدمت گذاری به مردم نجیب استان اردبیل، از حمایت مدیران ارشد استان اردبیل و وزارت نیرو و تلاش کلیه کارکنان معاونت های برنامه ریزی و طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای اردبیل برای تامین مالی طرحها از طرق مختلف و فعال نمودن کارگاههای عمرانی در این طرح ها قدردانی کرد.
با حضور معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد؛
جلسه هماهنگی، تدوین برنامه عمل و بررسی چالش ها و موانع استفاده از ظرفیت های منتخب گردشگری استان اردبیل
با حضور معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل جلسه هماهنگی، تدوین برنامه عمل و بررسی چالش ها و موانع استفاده از ظرفیت های منتخب گردشگری استان اردبیل به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل در این جلسه گفت: به دنبال ابلاغ شیوه نامه اجرایی فعالیت های گردشگری و تفریحی در منابع و تاسیسات آبی که در راستای اجرای سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی و پس از توافق دو وزارتخانه نیرو و میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی صورت گرفت از ابتدای سال جاری فعالیت های گستردهای توسط شرکت آب منطقه ای اردبیل برای ترغیب و تشویق سرمایه گذاران حوزه گردشگری آبی آغاز شد که در این راستا بیش از ۱۲ فراخوان دعوت از سرمایه گذاری در مخازن سدها و حاشیه رودخانه های استان منتشر شد.
مهندس عباس جنگی مرنی ضمن اعلام آمادگی شرکت آب منطقه ای اردبیل برای عقد قرارداد و حمایت تام از سرمایه گذاران حوزه گردشگری آبی، از هماهنگی ها و برنامه ریزی ها و هدف گذاری های مربوطه خبر داد.
وی سدهای سرخاب و یامچی در شهرستان نیر، سد سقزچی در شهرستان نمین و سد گیلارلو در شهرستان گرمی را مستعد ترین سدهای استان برای این منظور معرفی و گزارشی از اقدامات حمایتی این شرکت از شهرداری اردبیل برای توسعه گردشگری آبی سد شورابیل را نیز ارائه نمود.
در پایان این جلسه، مقرر گردید ابلاغ قرارداد واگذاری در حضور وزیر محترم نیرو و وزیر محترم میراث فرهنگی به صورت ویدیو کنفرانس در موعد مقرر صورت پذیرد.
با حضور رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل؛
چهاردهمین جلسه شورای معاونان و مدیران شرکت در سالجاری برگزار شد
چهاردهمین جلسه شورای معاونان و مدیران شرکت آب منطقه ای اردبیل در سال جاری با حضور مدیرعامل، اعضای هیئت مدیره، معاونان، تعدادی مدیران ستادی و مدیران امور آب شهرستانها بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل در این جلسه با قدردانی از زحمات تمامی همکاران گفت: تامین منابع مالی برای اجرا و تکمیل طرح های شرکت از منابع مختلف در دستور کار است و تاکنون اقدامات بسیار خوبی در همین راستا انجام گرفته است.
مهندس عباس جنگی مرنی تصریح کرد: اخذ فاینانس داخلی به مبلغ ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال برای شبکه آبیاری و زهکشی پایاب سد گیوی و ۶۰۰ میلیارد ریال برای شبکه آبیاری سبلان و ۱۸۰ میلیارد ریال برای تصفیه خانه آب شرب خلخال و یک هزار میلیارد ریال برای تکمیل سد عمارت از بنیاد مستضعفان و جانبازان از جمله این منابع مالی است.
وی با بیان اینکه باید اهتمام جدی برای تسریع در عملیات اجرایی طرح ها و حفاظت و نگهداری از تاسیسات و املاک شرکت را داشته باشیم، اظهار داشت: برای حفاظت و صیانت از این منابع و سرمایه های ملی تمامی تلاشهای خود را بکار ببندیم.
مهندس جنگی مرنی نظم و انضباط اداری و کاری و توجه به وظایف محوله را یادآور شد و افزود: تسریع در انجام کارها به منظور بهره مندی مردم از خدمات شرکت همواره مورد تاکید ماست.
وی همچنین در ادامه بر کاهش هزینه های جاری شرکت و توجه به مسایل اقتصادی در شرکت را خواستار شد.
در ادامه این جلسه تعدادی از مدیران دفاتر و مدیران شهرستانها اقدامات و برنامه های آتی خود را ارائه نمودند.
معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای اردبیل در بازدید از طرح آبرسانی و تصفیه خانه آب خلخال عنوان کرد؛
تلاش شبانه روزی برای اتمام خط انتقال آب و تصفیه خانه آب شرب خلخال تا پایان سال
معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای اردبیل عصر روز پنج شنبه هجدهم دی ماه از قسمتهای مختلف طرح آبرسانی و تصفیه خانه آب شرب خلخال بازدید کرد و با حضور نماینده مجری و پیمانکاران طرح آبرسانی خلخال و تصفیه خانه آب خلخال مسایل و مشکلات اجرایی و پیشرفت کار را مورد بررسی قرار داد.
مهندس بهروز پورمهر در بازدید از پروژه خط انتقال آب از سد بفراجرد به تصفیه خانه گفت: همت و تلاش چشمگیری جهت اجرا و اتمام کار لوله گذاری ۹۰۰ متر باقیمانده از خط لوله آب جهت آبرسانی به تصفیه خانه را شاهد هستیم تا پروژه را اوایل بهمن ماه به نتیجه برسانیم.
وی تصریح کرد: در بخش خط انتقال آب از سد بفراجرد به تصفیه خانه آب خلخال، خوشبختانه عملیات بتنی دو مخزن ۲ و ۵ هزار مترمکعبی به طور کامل اجرا شده و در خصوص خط انتقال آب نیز از ۱۱ کیلومتر، ۱۰٫۱ کیلومتر از مسیر اجرا شده و پیش بینی می شود با توجه به افزودن ماشین الات و نیز افزایش جبهه های کاری ۹۰۰ متر باقیمانده نیز در هفته اول بهمن ماه به اتمام برسد.
مهندس پورمهر در بازدید از تصفیه خانه آب شرب خلخال نیز ضمن تسریع در راه اندازی تصفیه خانه و اجرای قسمتهای باقیمانده اظهار داشت: در تلاش هستیم پروژه تصفیه خانه آب شرب خلخال را نیز تا پایان بهمن ماه به نتیجه برسانیم.
گفتنی است پروژه تصفیه خانه آب شرب خلخال به روش BOTبا سرمایه گذاری بخش خصوصی در حال اجراست و هم اکنون بالغ بر ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *