در دی ماه سالجاری ۳۸۰۰ تن نهاده های دامی دربین دامداران عشایری توزیع خواهد شد

در دی ماه سالجاری ۳۸۰۰ تن نهاده های  دامی  دربین دامداران عشایری  توزیع خواهد شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان معرفت آذری گفت : دردیماه سالجاری دربین دامداران عشایری ۳۸۰۰ تن نهاده های دامی توزیع خواهد شد .
وی گفت : از ۳۸۰۰ تن نهاده های دامی ۲۳۰۰ تن کنسانتره دامی و۱۵۰۰ تن جو خواهدبود که این مقدار توزیع جهت کاهش قیمت وتنظیم بازار قیمت نهاده های دامی را سبب خواهد شد.
آذری درادامه خاطرنشان کرد که در طول ۹ماهه سالجاری ۱۵۳۰۰ تن نهاده های دامی دربین دامداران عشایری توزیع شده است.
هویت گذاری ۱۶۰ هزار راس دام عشایر استان اردبیل در سال جاری
معرفت آذری : از آغاز اجرای طرح پلاک کوبی و هویت گذاری دام عشایر تا کنون تعداد ۱۶۰هزار راس از دام سبک عشایر استان در سامانه هویت گذاری بخشی دام ثبت شده است.
معرفت آذری اظهار داشت در راستای دستورالعمل خرید و فروش و نگهداری دام برابر با تصویب نامه هیات محترم وزیران و قانون نظام جوامع دامپروری کشور این اداره کل با همکاری اتحادیه و تعاونیهای عشایری استان در سطح شهرستان نسبت به هویت گذاری ۱۶۰ هزار راس دام در بین عشایر اقدام نموده است.
وی همچنین خاطر نشان کرد بمنظور شناسایی عشایر واقعی و همچنین تردد و جابجایی دام و در راستای جلوگیری از قاچاق دام از صدور کارت تردد به تعداد ۱۲۴۶ مورد ثبتی در سامانه خبر داد.
آذری گفت : عشایر استان اردبیل ۴/۵ درصد از جمعیت عشایر استان و ۶/۵ درصد جمعیت عشایر کشور را تشکیل می دهند که در ۱۱ شهرستان مستقر ۱/۵ میلیون واحد دامی دارند.
ارائه خدمات به جامعه عشایری استان اردبیل برای اولین بار توسط سامانه هوشمند
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان جلسه مشترک نمایندگان سازمان ها و ادارات کل مسئول در تامین و ناظر بر توزیع آرد و نهاده های دامی یارانه ای عشایرتشکیل شد.
در این جلسه نمایندگان سازمانها و ادارات کل ( صنعت و معدن ، جهاد کشاورزی ، تعزیرات حکومتی ، غله ، اطلاعات ) به جهت شفافیت در توزیع و توزیع عادلانه و مدیریت توزیع و جلوگیری از توزیع خارج از شبکه و جلوگیری از فروش پیش از قیمت مصوب موافقت و ادامه فعالیت بر توزیع با صدور هوشمند عشایری نمودند.
آذری اظهار داشت : تا کنون برای ۱۰۰۰۰ هزار نفر کارت هوشمند صادر وبرای بقیه عشایر نیزدر مرحله چاپ و تکمیل اطلاعات می باشد.
وی درادامه گفت : عشایر استان اردبیل ۴٫۵ درصد از جمعیت عشایر استان و ۶٫۵ درصد جمعیت عشایر کشور را تشکیل می دهند

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *