محدودیت های ترافیکی جنبه مطالعاتی دارد

محدودیت های ترافیکی جنبه مطالعاتی دارد

سرهنگ فتاحی در گفت و گو با برای اردبیل مطرح کرد

چند ماهی است که محدودیت های ترافیکی در شهر اردبیل اعمال می شود . محدودیت هایی که ارتباط چندانی با موضوع کرونا ندارد . خیابانهای مرکز شهر اردبیل توسط پلیس راهنمایی رانندگی و با استفاده از موانع ایجاد شده در ابتدای خیابانهای منتهی به مرکز شهر مسدود می شوند و بار ترافیکی شدیدی را علاوه بر عدم دسترسی شهروندان به مرکز شهر به وسیله خودروهای شخصی ، متوجه خیابانهای اطراف می کنند .
شنیده ها حاکی از آن است که این مانور محدودیت های ترافیکی در واقع تمرینی است برای طرح ترافیک جامع شهری که باعث خواهد شد محدودیت های تردد خودروها در مرکز شهر از موازین و قوانین جدیدی پیروی کند . به عبارتی خیابانهای مرکز شهر اردبیل یک طرفه خواهد شد و عبور مرور مخصوص وسایل نقلیه عمومی سهم بسیار پر رنگی از خیابانهای شهر اردبیل را خواهد داشت .
بدیهی چنین تغییری فواید و معظلات زیادی را در پی خواهد داشت و باعث خرسندی شهروندان در ابتدای کار نخواهد داشت بنابراین با ایجاد محدودیت های ترافیکی کنترل شده می توان اذهان عمومی را برای این تغییرات ترافیکی آماده کرد .
در همین خصوص سرهنگ فتاحی در پاسخ به خبرنگار روزنامه برای اردبیل در بحث اعمال طرحهای جدید ترافیکی در شهر اردبیل گفت: در حال حاضر تنها محدودیتهای ترافیکی موجود تردد خودرو ها از ساعت ۹ شب تا ساعت ۴ صبح است که در صورت عدم رعایت آن رانندگان خاطی با جریمه ۲۰۰ هزار تومانی مواجه خواهند شد.
وی ادامه داد: هیچگونه طرح ترافیک جدید وجود ندارد و محدودیتهای اعمال شده برای جلوگیری از تردد خود روها به هسته مرکزی شهر صرفا جنبه مطالعاتی دارد.
فتاحی گفت: در پی جلسه ای که در استانداری برگزار شدمطالعه ترافیک جامع شهر اردبیل مطرح شد .
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه هیچگونه سنخیتی بین تعداد خودروها و معابر در مرکز شهر وجود ندارد مقرر شد اکیپی به حالت فورسماژوردر آنجا مستقر وترافیک این قسمت از شهر را ارزیابی کند تا پس از مطالعات کارشناسی طرح جامع ترافیک از طرف شهرداری اردبیل، تصمیمات نهایی گرفته شود.
پاسخ سرهنگ فتاحی گرچه در تایید اعمال محدودیت های ترافیکی نبود و صرفا به جنبه مطالعاتی اشاره داشت اما میتوان حدس زد چنانچه نتیجه مطالعات مبنی بر اعمال محدودیت های گسترده و جدید ترافیکی در مرکز شهر باشد زمان زیادی با پایان دور دور و جولان خودروهای تک سرنشین در مرکز شهر فاصله نداریم .

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *