پیگیری مشکلات صنعتگران در راستای حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری

پیگیری مشکلات صنعتگران در راستای حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان اردبیل، ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری استان در بازید از شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل اظهار داشت: در راستای حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری مشروع و قانونی در استان و پیگیری مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی امروز به همراه داستان مرکز استان و مدیران دستگاه‌های امر اقتصادی استان از شهرک صنعتی اردبیل از جمله مجتمع تولیدی و صنعتی اشجع باطری، آذر عرش سبلان؛ تولید کننده تجهیزات الکترونیکی و کارخانه سرم سازی بازدید به عمل آمد.
وی با اشاره به تاثیرگذاری این سه شرکت مهم تولیدی و صنعتی در استان و بلکه در منطقه و کل کشور اظهار داشت: محصولات این شرکت‌ها از جمله تولید باطری و محصولات جانبی کامپیوتر و نیز تولید دارو و سرم سازی افتخاری برای استان محسوب می‌شود، لذا در راستای حمایت از این واحدهای تولیدی و صنعتی و به منظور بررسی مشکلات آنان بازدید از شهرک صنعتی اردبیل انجام گرفت.
وی گفت: مشکلات عمده این شرکت ها مشکلات مربوط به زیرساخت‌ها و تامین برق، گاز و معابر برای دسترسی به این واحد ها بود که پس از استماع مشکلات مطروحه مدیران این واحدها و بازدید از محل، مشکلات این شرکت ها در کمیته حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری مطرح می‌شود تا نسبت به رفع مشکلات آنان تصمیمات لازم اتخاذ گردد.
رئیس کل دادگستری استان در پایان یادآور شد: دستگاه قضایی استان در کنار دستگاه‌های متولی امر اقتصادی تمام توان و تلاش خود را به منظور حمایت از سرمایه‌گذاری و روند تولید و اشتغال در استان به کار می‌ بندد.
لزوم آموزش و فرهنگ سازی در کنار رعایت پیوست های زیست محیطی در اجرای پروژه های صنعتی و تولیدی از عوامل موثر در تحقق اهداف زیست محیطی است
نشست هم‌اندیشی رئیس کل دادگستری استان با مدیرکل و معاونین اداره حفاظت محیط زیست به مناسبت روز قانون و هوای پاک با رعایت کامل دستورالعملهای بهداشتی ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا در محل دادگستری استان برگزار شد
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان، ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری استان در این نشست با تبیین و تشریح اهمیت محیط زیست اظهار داشت: مسلماً سلامتی افراد جامعه از حیث جسمی و روحی نقش بسیار مهمی در کسب موفقیت و پیشرفت در حوزه‌های مختلف اجتماعی اقتصادی در آن جامعه دارد. بنابراین پرداختن به این موضوع و اهتمام در حفاظت از محیط زیست امری بسیار مهم است که باید با حساسیت و دلسوزی و تعهد نسبت به اجرای برنامه های آن گام برداشته شود.
رئیس کل دادگستری استان لزوم آموزش و فرهنگ سازی مردم در کنار رعایت پیوست های زیست محیطی در اجرای پروژه ها صنعتی و تولیدی را از مهمترین عوامل موثر در رسیدن به اهداف زیست محیطی عنوان نمود. رئیس کل دادگستری استان با اشاره به اینکه مسئله محیط زیست باید در تمام طول سال مد نظر باشد خاطر نشان کرد: نگاه مقطعی و گذرا به مسئله محیط زیست نمی تواند در به وجود آوردن شرایط مناسب زیست محیطی موثر باشد بلکه باید در تمام سال این امر مد نظر بوده و نسبت به اجرای دقیق برنامه ها و کارشناسی دقیق در این خصوص اهتمام نمود. وی در ادامه به ظرفیت خوب قانون هوای پاک اشاره کرد و گفت: قانون هوای پاک قانون جامع،کامل و پاسخگو است که مسئولان می‌توانند از ظرفیت‌های آن به نحو مطلوب استفاده نمایند. وی با قدردانی از مردم نسبت به حساسیت نسبت به محیط زیست از جمله حفاظت از مراتع، جنگل ها و دفاع از حقوق حیوانات گفت؛ باید حساسیت ایجاد شده در بین مردم را با استفاده ظرفیت دستگاه ها و نهاد ها از جمله نهادهای مردم نهاد تقویت کنیم. رئیس کل دادگستری خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی استان همواره در برخورد با جرایم زیست‌محیطی پیشقدم بوده و ضمن حمایت از اقدامات قانونی دستگاه ها و نهادها در این خصوص با هر گونه خطا و سهل انگاری مطابق قانون به شدت برخورد می کند. استفاده از ظرفیت های قانونی در استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس در بحث مسائل زیست محیطی از دیگر تاکیدات رئیس کل دادگستری استان در این نشست بود.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *