تسریع در اظهار نظرهای کارشناسی از عوامل مهم کاهش اطاله دادرسی است

تسریع در اظهار نظرهای  کارشناسی از عوامل مهم  کاهش اطاله دادرسی است

رئیس کل دادگستری استان تسریع در اظهار نظرهای کارشناسی توام با صحت و دقت در آن را از عوامل مهم در کاهش اطاله دادرسی و اجرای عدالت و احقاق حق دانست
نشست هم اندیشی مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان با رئیس کل دادگستری و شورای معاونین دادگستری به منظور بررسی و رفع مشکلات در حوزه کارشناسی رسمی دادگستری، بعد از نماز مغرب و عشاء و در ساختمان مرکز کارشناسان با رعایت کامل دستورالعملهای ستاد ملی مبارزه با کرونا برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان اردبیل، ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری استان در ابتدای این نشست با تبریک فرا رسیدن ایام الله دهه مبارک فجر و سالروز میلاد با سعادت حضرت زهرا ( س) و روز ” زن” به تشریح اهمیت نظارت کارشناسی پرداخت و اظهار داشت: پیچیدگی مراودات اجتماعی جامعه امروزی و به تبع آن پیچیدگی پروندهای قضایی ایجاب می کند تا قضات برای صدور آرای متقن قضایی از نظریات کارشناسی و تخصصی کارشناسان استفاده نماید. لذا یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در کاهش اطاله دادرسی و صدور آرای قضایی تسریع در ارایه اظهار نظرهای کارشناسی توام با صحت و دقت در آن است تا در کمترین زمان ممکن پرونده ها منتج به نتیجه مطلوب و اجرای عدالت و احقاق حق گردد.
وی در ادامه تسریع در رسیدگی ها به منظور کاهش اطاله دادرسی، تعیین تکلیف پرونده های معوق و مسن را از سیاست های راهبردی قوه قضائیه عنوان نمود که در سند تحول قضایی نیز به آن تاکید شده است.
تکریم اربابان رجوع، نگاه متعهدانه، ارایه اظهار نظر های تخصصی در پرونده ها ، رعایت اصول اخلاقی و قانونمداری نیز از دیگر تاکیدات رئیس کل دادگستری استان بود.
بحث و تبادل نظر میان اعضاء در خصوص مسائل و مشکلات و ارایه راهکارها و پیشنهادات جهت حل آنها از دیگر موضوعات این جلسه بود.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *