راه آهن اردبیل بدون پارس آباد فایده ای نخواهد داشت

راه آهن اردبیل بدون پارس آباد فایده ای نخواهد داشت

صدیف بدری گفت: راه آهن اردبیل باید به پارس آباد و سایر شهرهای شمال استان وصل شود و الا ماندن راه آهن در اردبیل هیچ فایده ای نخواهد داشت.
به گزارش روزنامه برای اردبیل به نقل از ساوالان خبر صدیف بدری نماینده اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی در نشست با خبرنگاران گفت: همواره سعی کرده ام صدای ملت باشم و مشکلات را بدون ملاحظه فریاد بزنم و دولت مردان را متوجه مسائل و دغدغه های مردم کنم.
وی افزود: محورهای حرکت بنده در ۸ ماه گذشته, در دو بخش بوده است. بخش اول توسعه راههای ارتباطی از جمله ریلی, جاده ای, هوایی و سرمایه گذاری و در مرحله دوم بحث افزایش اعتبارات ملی استان بوده است.
راه آهن اردبیل همچون جنازه بود
رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل گفت: از سال ۹۶ تاکنون پروژه راه‌آهن را از یک پروژه راکد تبدیل به اولویت ریلی دولت کردیم
نماینده اردبیل، نیر، نمین و سرعین گفت: راه آهن اردبیل در حال حاضر ۸۷ درصد در بخش زیرسازی و ۷۰ درصد بصورت کلی پیشرفت فیزیکی دارد و از سال ۹۵ به قبل, حدود ۴۰ درصد بوده است.
وی افزود: در سال ۹۹ تاکنون ۸۰۰ میلیارد تومان بودجه به پروژه راه‌آهن تزریق شده و تا پایان سال ۴۰۰ میلیارد تومان دیگر هم تخصیص خواهد یافت
بدری ادامه داد: پیشرفت فیزیکی زیرسازی ۸۷ درصد و کل پیشرفت ۷۰ درصد است. راه‌آهن باید به شمال استان و مرز آذربایجان وصل شود که نقشه فاز یک آن آماده است.
وی افزود: قبل از ما راه آهن اردبیل همچون جنازه ای در استان بود و به هیچ وجه در اولویت دولت نبود.
در ۸ ماه گذشته سعی کردم در مجلس صدای مردم باشم
صدیف بدری گفت: یکی از وظایف مهم نماینده، بیان دغدغه های مردم در سطح ملی و استانی است.این اصل، وظیفه است. در کنار آن باید پیگیری جدی برای تحقق وجود داشته باشد.
رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل افزود: ما برای انتقال صدای مردم بدون ملاحظه کاری به مجلس رفته ایم، همه تلاشم این بود در این راستا قدم بردارم و از فرصت های موجود بهره ببرم.
بدری ادامه داد: هر روز برای نطق اضطراری ثبت نام کردم تا به فراخور اتفاقات، بتوانم از تریبون مجلس برای بازگویی مشکلات استفاده کنم.
وی افزود: در ۸ ماه گذشته ۱۲ مورد نطق و تذکر داشته ام و مسائل ملی، صنفی، ملی، منطقه ای و همه آنچه در حوزه آموزش، اقتصاد، سلامت، تولید و صنعت رخ داد، مورد توجه جدی ما بود.
بنگاههای اقتصادی باید سهم مردم باشد
وی درخصوص واگذاری ها بنگاههای اقتصادی استان گفت: از اول به رویه ها ایراد و اشکال داشتم و بخصوص درخصوص کشت و صنعت اعلام کردم که قضیه بودار است و باید رسیدگی کرد. و خداروشکر با ورود قوه قضاییه این موضوع, مساله به نفع مردم حل شد و مدیران بومی توانمند مسئولیت آنرا بعهده گرفتند.
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین گفت: درخصوص سبلان پارچه هم با ورود قوه قضاییه, کارخانه به صاحبان اصلی بازگردانده شد و قول گرفته ایم ظرف یکسال, با اشتغالزایی بالای ۵ هزار نفری, این کارخانه در خدمت مردم و جوانان منطقه باشد.
جاده های استان اردبیل توسعه یافته است
بدری ادامه داد: تا پایان سال حداقل ۵ وزیر به استان خواهند آمد و سعی می کنیم از منافع این سفر در جهت کسب اعتبارات مناسب برای استان استفاده کنیم.
وی اعلام کرد: در حوزه راه های ارتباطی مکررا به نوبخت تذکر دادیم تا مباحث اعتباری وردیف بودجه ای آن حل شود.
بدری ادامه داد: برنامه مشخصی در سال ۹۵ در حوزه راه های اصلی داشتیم که شناسایی ما نشان داد فقط ۲۵۰ کیلومتر اعتبار داشت که باید حل می کردیم.
رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل اعلام کرد: در سال ۹۷ و ۹۸ و ۹۹ این ردیف بودجه ای را به ۵۷۰ کیلومتر رساندیم. سنگ بنای این ردیف های ملی برای راه های استان را در مجلس دهم گذاشتیم.
وی گفت: برای جاده سرچم, ۸ میلیارد تومان برای روشنایی و ۲۰ میلیارد تومان برای تعریض و بهسازی آن کسب اعتبار شده است. ۵۸ میلیارد تومان برای آب شرب عشایر از مصوبات سفر رئیس جمهور به استان تخصیص یافته است. ضمن اینکه ۸۰ میلیارد تومان تسهیلات برای واحدهای دامپروری عشایر اختصاص یافته است.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *