آخرین وضعیت طرح های عمرانی و وضعیت توسعه ای شهرستان نیر و مسایل شهرک بسته بندی آب بررسی شد

آخرین وضعیت طرح های عمرانی و وضعیت توسعه ای  شهرستان نیر و مسایل شهرک بسته بندی آب بررسی شد

جلسه پیگیری مصوبات شورای اداری شهرستان نیر با حضور دکتر علی نیکزاد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم شریف شهرستانهای اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اردبیل، فرماندار شهرستان نیر و سایر مدیران کل استانی در شهرستان نیر برگزار شد.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در این جلسه با اشاره به پتانسیل ها و ظرفیت های شهرستان نیر گفت: شهرستان نیر به دلیل موقعیت خاص خود و داشتن ظرفیت های طبیعی در منطقه باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
دکتر علی نیکزاد با اشاره به جلسه هفته های گذشته در این شهرستان از انجام مصوبات آن جلسه برای رفع موانع و مشکلات شهرستان نیر در هفته های اخیر خبر داد.
مهندس اقبالی فرماندار شهرستان نیر در این جلسه از فعالیت و همکاری دستگاههای اجرایی در توسعه گردشگری در منابع آبی و توسعه کارخانه ها و واحدهای صنعتی و تولیدی شهرستان نیر به خصوص از فعالیت های شرکت آب منطقه ای استان اردبیل تشکر کرد و به تشریح مصوبات قبلی و اقدامات پرداخت.
رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اردبیل نیز در این نشست گفت: این شرکت تمامی توان و سعی خود را در جهت رفع مسائل و مشکلات شهرستان نیر در بخش آب انجام میدهد و مطالعات آبگرم پروژه قینرجه نیر به اتمام رسیده که با قول مسئولان ذیربط در سال آتی پس از دریافت منابع مالی استانی و نیز اخذ مطالبات قانونی از شرکت توسعه گردشگری ایران، فاز دوم آبگرم قینرجه نیر که شامل استخر مجهز مردامه، رستوران و واحدهای اقامتی خواهد شد به مرحله اجرا خواهد رفت.
مهندس عباس جنگی مرنی با اشاره به مشکلات دامداران داخل شهر نیر که در محدوه شهری قرار دارند، از تخصیص آب به شهرک دامپروری شهرستان نیر در جهت حل مشکل مردم عزیز خبر داد و افزود: امکان تامین آب معدنی برای سرمایه گذاران گردشگری هم وجود دارد و آماده همکاری با سرمایه گذاران علاقه مند و فعال در این بخش هستیم و برای حل مسائل شهرک بسته بندی آب شهرستان نیر هم مطابق مقررات همکاری می شود.
در مراسمی با حضور رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل؛
مدیر جدید مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای اردبیل منصوب شد
در مراسمی با حضور مدیرعامل، اعضای هیئت مدیره و معاونین شرکت آب منطقه ای اردبیل مهندس اسداله دیندار سوها، به سمت مدیر جدید مطالعات پایه منابع آب شرکت منصوب شد.
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل در ابتدای این جلسه با اشاره به نقش و جایگاه دفتر مطالعات پایه منابع آب گفت: اثرگذاری داده های آماری تولید شده توسط مطالعات پایه منابع آب در کلیه تصمیمات و برنامه ریزیهای منابع آب استان تاثیر گذار است و هرچه در تولید این داده ها بیشتر دقت شود، برنامه ریزیهای آتی در خصوص منابع آب استان مطمئن تر خواهد بود.
مهندس عباس جنگی مرنی افزود: تحلیل های آماری پارامترهای هیدرو کلیماتولوژی پایه و اساس فعالیتهای حفاظت و بهره برداری از منابع آب و نیز مکان یابی و احداث طرحها و سازه های آبی است، بطوریکه بدون توجه و لحاظ بررسی های آماری اطلاعات پایه منابع آب نمی توان به نتایج مطلوب در این زمینه دست یافت.
وی در ادامه بر ضرورت و اهمیت استفاده از داده ها و پارامترهای آماری آب و هواشناسی در تنظیم برنامه های منابع آب و مصارف آب در حوضه های آبریز و تدوین برنامه عملیاتی واحدها و دفاتر معاونت های طرح و توسعه،برنامه ریزی، حفاظت و بهره برداری تاکید کرد.
مهندس جنگی مرنی با تاکید مجدد بر اهمیت و جایگاه دفتر مطالعات پایه منابع آب اظهار داشت: فعالیتهای اندازه گیری مکانیکی و الکترونیکی پارامترهای آب و هواشناسی با دقت بررسی و تدوین شده و در این زمینه از دستآوردها و تجارب مفید سایر همکاران بنحواحسن استفاده گردد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل در ادامه با اشاره به ضرورت توجه به آموزش پرسنل دفتر مطالعات پایه منابع آب عنوان کرد: در زمینه ارتقای دانش همکاران و همچنین استفاده از علوم روز برای تنظیم و ارائه آمارهای منابع آب در استان تلاش های خود را بکار ببندید.
در پایان این مراسم ضمن تجلیل از خدمات و زحمات مهندس رسول سیفی بعنوان مدیر سابق مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای اردبیل، با صدور ابلاغی از سوی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل مهندس اسداله دیندار سوها بعنوان مدیر جدید مطالعات پایه منابع آب شرکت معرفی شد.
در ابلاغ مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل خطاب به مهندس اسداله دیندار سوها آمده است: «نظر به تعهد و سوابق ارزنده جنابعالی، به موجب این ابلاغ از تاریخ صدور به عنوان «مدیر مطالعات پایه منابع آب» شرکت منصوب می شوید. انتظار می رود در تحقق اهداف عالی شرکت و انجام وظایف و مسئولیت های مدیریت فوق و ماموریت های سازمانی محوله، زیر نظر اینجانب، تلاش و اقدام موثر نمایید.»
گفتنی است مهندس اسداله دیندار سوها دارای ۲۰ سال سابقه کار در شرکت آب منطقه ای اردبیل و دانش آموخته رشته آبیاری و زهکشی از دانشگاه تربیت مدرس تهران می باشد که دو دوره رئیس گروه مطالعات آبهای سطحی دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای اردبیل را در کارنامه خود دارد.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *