عملیات تکمیل شبکه آبیاری سبلان استان اردبیل گسترش می یابد

عملیات تکمیل شبکه آبیاری سبلان  استان اردبیل گسترش می یابد

رییس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان اردبیل به همراه مدیر دفتر طرح های توسعه منابع آب شرکت و نماینده مجری طرح شبکه آبیاری سبلان، از عملیات اجرایی در فاز اول شبکه آبیاری و زهکشی پایاب سد مخزنی سبلان در شهرستان مشگین شهر استان اردبیل بازدید کرد و از نزدیک در جریان آخرین اقدامات و برنامه های آتی برای توسعه و تکمیل این شبکه قرار گرفت.
در این بازدید مهندس عباس جنگی مرنی ضمن تشکر از تلاش تمامی مهندسان و کارگران این طرح در ماههای اخیر گفت: با دریافت قسط اول تسهیلات ۶۰۰ میلیارد ریالی ماده ۵۶ شبکه آبیاری سبلان در استان اردبیل از بانک توسعه تعاون در روزهای آتی، عملیات اجرایی تکمیل این شبکه در جبهه کاری مختلف گسترش و افزایش می یابد.
در این برنامه مهندس علیرضا معتمدی نماینده مجری طرح شبکه آبیاری و زهکشی با ارائه گزارشی از فعالیتهای انجام شده برای تجهیز کارگاه و احجام عملیات اجرایی در کارگاه این شبکه و برنامه های آتی برای تکمیل فاز اول شبکه آبیاری سبلان گفت: در پی تداوم عملیات اجرایی فاز اول طرح شبکه آبیاری و زهکشی پایاب سد مخزنی سبلان، عملیات اجرایی ناحیه عمرانی دوم در فاز اول شبکه به مساحت ۲۱۰ هکتار از اراضی روستاهای ارجق و کویج انجام شده و این ناحیه عمرانی تکمیل گردیده است و اقدامات لازم برای تأمین برق مورد نیاز و بهره برداری از این بخش در دست انجام می باشد.
در این بازدید مهندس عباس جنگی مرنی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اردبیل بر لزوم تسریع در عملیات اجرایی و افزایش فعالیت های پروژه تاکید نمود و در این راستا جهت تأمین و افزایش ماشین آلات مورد نیاز دستور لازم را صادر کرد.
مهندس عبدالرضا محبت دار مدیر دفتر طرح های توسعه منابع آب شرکت آب منطقه اردبیل نیز در ادامه بازدید گفت: مقرر است با دریافت اولین قسط اعتبارات فاینانس داخلی از بانک توسعه تعاون، پیمانکار طرح جهت تهیه لوله و تجهیزات مورد نیاز اجرای پروژه، اقدامات لازم را در اسرع وقت انجام دهد و عملیات اجرایی سایر نواحی عمرانی در فاز اول شبکه آبیاری و زهکشی سبلان در روزهای آتی آغاز گردد.
در ادامه این برنامه، بازدید از اقدامات و فعالیتهای پیمانکار و مشاور طرح در ماه های اخیر در منطقه انجام شد و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.
کارشناس بهره برداری و نگهداری از تاسیسات برق آبی شرکت آب منطقه ای اردبیل عنوان کرد؛
تعمیرات سالیانه نیروگاه برق آبی مغان آغاز شد
کارشناس بهره برداری و نگهداری از تاسیسات برق آبی شرکت آب منطقه ای اردبیل گفت:تعمیرات سالیانه نیروگاه برق آبی مغان که یکی از کارهای اساسی شرکت آب منطقه ای اردبیل به منظور نگهداری و بهره برداری بهینه از تاسیسات‌ می باشد، آغاز شده است.
مهندس مظفر واثق افزود: نیروگاه برق آبی مغان، با آمادگی لازم، فعالیت های تعمیراتی و اورهال واحدهای نیروگاهی خود را از ۴ بهمن ماه ۱۳۹۹ طبق برنامه زمانبندی شده مشخص شده آغاز کرد.
وی تصریح کرد: برای انجام تعمیرات سالیانه با تهیه لوازم و تجهیزات مورد نیاز واحدهای نیروگاه با برنامه ریزی از پیش تعیین شده واحدهای نیروگاهی به ترتیب برای مدت معینی از مدار خارج می شوند تا با انجام بازرسی و تعمیرات لازم، آمادگی چرخه تولید آنها در یک دوره یکساله محفوظ بماند و این تعمیرات در پایداری تجهیزات و قطعات واحدها و نیز برق کشور نقش به سزایی ایفا می کند.
کارشناس بهره برداری و نگهداری از تاسیسات برق آبی شرکت آب منطقه ای اردبیل با اعلام این که این فرایند تعمیراتی بر پایه و اساس شرایط آبی و نیز نیازهای شبکه، معمولاً در نیمه دوم هر سال انجام می شود، افزود: به دلیل همزمانی و فشردگی برنامه تعمیرات سالیانه و حجم وسیع کار و وجود شرایط کر‌ونایی با رعایت پروتکل های بهداشتی توسط شرکت آب منطقه ای با تمام توان در حال انجام می باشد

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *