ذخیره سازی آب ورودی به سد مخزنی یامچی طبق برنامه انجام می شود

ذخیره سازی آب ورودی به سد مخزنی یامچی  طبق برنامه انجام می شود

در بازدید مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل از حوضه آبریز بالیخلوچای مطرح شد؛

رییس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اردبیل به همراه مدیر امور منابع آب شهرستان اردبیل از سد مخزنی یامچی، سد انحرافی الماس و کانال آب آور دریاچه شورابیل در حوضه آبریز رودخانه بالیخلوچای و جریان آب زیست محیطی در این رودخانه در بازه های مختلف بازدید کرد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اردبیل در این بازدید با قدردانی از کارکنان پرتلاش تاسیسات آبی موجود در حوضه آبریز رودخانه بالیخلوچای، در جریان اقدامات نگهداری و تعمیرات و بهره برداری سدها و کانالهای این حوضه قرار گرفت گفت: طبق برنامه، آبگیری سدهای مخزنی حوضه آبریز رودخانه بالیخلوچای با دقت انجام شود تا تامین آب مصارف مختلف در پایاب آنها در سال آتی به خوبی انجام شود.
مهندس عباس جنگی مرنی پس از بازدید جریان آب زیست محیطی در بازه های مختلف رودخانه بالیخلوچای، در پایان از عموم مردم شریف استان اردبیل درخواست کرد در مصارف آتی آب همه با هم نهایت صرفه جویی را داشته باشیم.
دکتر حمید فضائلی مدیر امور منابع آب شهرستان اردبیل در این بازدید با ارائه گزارشی از بارشهای حوضه آبریز رودخانه بالیخلوچای و آخرین وضعیت آبگیری سدهای یامچی، شورابیل و پیله سحران در سال آبی جاری گفت: تا کنون بیش از ۲۲ میلیون متر مکعب آب در مخزن سد یامچی و حدود ۱۲ میلیون متر مکعب در دریاچه شورابیل ذخیره شده است و آبگیری آنها طبق برنامه درحال انجام است و پیگیری آبگیری کامل سد پیله سحران هستیم تا حداقل حدود ۵ میلیون مترمکعب برای مصارف پایاب آن آبگیری شود.
دکتر فضائلی افزود: دبی رودخانه بالیخلوچای در محل بند الماس یک و دو دهم متر مکعب در ثانیه بوده که دو دهم متر مکعب در ثانیه از آن برای آبگیری دریاچه شورابیل و یک متر مکعب در ثانیه نیز به عنوان جریان زیست محیطی در رودخانه بالیخلوچای جاری می شود.
با حضور مدیر عامل و معاونین شرکت آب منطقه ای، آب و فاضلاب و نمایندگان سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد؛
جلسه بررسی مصوبات پنجاه و هشتمین جلسه کمیته تخصصی ذیل کارگروه ملی سازگاری با کم آبی
با حضور مدیر عامل و معاونین شرکت آب منطقه ای و آب و فاضلاب و نمایندگان سازمان جهاد کشاورزی استان جلسه بررسی مصوبات پنجاه و هشتمین جلسه کمیته تخصصی ذیل کارگروه ملی سازگاری با کم آبی برگزار شد.
در این جلسه موارد مرتبط با برنامه های پیشنهادی استان در گزارش سازگاری با کم آبی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در ادامه همچنین برنامه های شرکت آب و فاضلاب در خصوص تکمیل تصفیه خانه های فاضلاب استان، کنترل آلودگی منابع آب سطحی استان و برنامه ریزی های انجام شده جهت مصارف پساب های تصفیه شده فاضلاب مطرح گردید.
بررسی برنامه های سازمان جهاد کشاورزی در خصوص مدیریت مصرف شبکه آبیاری مغان با همکاری شرکت آب منطقه ای، بررسی عملکرد و بهره وری بخش کشاورزی استان و نیز اقدامات انجام شده در بخش کشاورزی با هدف صرفه جویی در مصارف آب با هدف سازگاری با کم آبی از دیگر مواردی بود که جهت درج در گزارش نهایی سازگاری با کم آبی جهت ارائه در کارگروه ملی مطرح گردید.
به مناسبت فرارسیدن میلاد فرخنده حضرت فاطمه زهرا (س) و ایام مبارک دهه فجر برگزار شد؛
مراسم تجلیل از بانوان شاغل شرکت آب منطقه ای اردبیل با حضور مدیرعامل
در مراسمی با حضور مدیرعامل، اعضای هیئت مدیره و معاونین شرکت آب منطقه ای اردبیل به مناسبت فرارسیدن میلاد فرخنده حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن و ایام مبارک دهه فجر از بانوان شاغل شرکت آب منطقه ای اردبیل تجلیل شد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل در این مراسم با تبریک میلاد فرخنده حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: زندگی ائمه اطهار و حضرت فاطمه زهرا (س) باید الگوی کاملی برای همه ما باشد تا از طریق آن رفتار، منش و شیوه زندگی خودمان را برنامه ریزی نماییم.
مهندس عباس جنگی مرنی با بیان اینکه بانوان شاغل در شرکت آب منطقه ای اردبیل جزو جدی ترین، پرکارترین و سالم ترین پرسنل شرکت هستند، اظهار داشت: بانوان شاعغل در شرکت همواره در انجام مسئولیت های اداری موفق عمل کرده اند و باید بیشتر از گذشته تلاش نمایند.
وی با تاکید بر توانایی بانوان شاغل در شرکت برای ارتقاء جایگاه اداری خود و سازمان، اظهار داشت: علی رغم اینکه اکثر فعالیت های شرکت آب منطقه ای اردبیل به صورت فنی و فیزیکی است، بانوان شاغل در شرکت به نحو احسن در اینگونه فعالیت ها هم در کنار ما هستند و از کار و تلاش دریغ نمی کنند.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل به نقش تخصصی بانوان در بخش های مختلف شرکت اشاره کرد و افزود: خوشبختانه شرکت آب منطقه ای اردبیل در واگذاری پست های حساس فنی، مدیریتی و تخصصی به بانوان جزو ادارات پیشگام در سطح استان می باشد.
مهندس جنگی مرنی در ادامه با اشاره به تقویت روحیه کار و همت جمعی در شرکت تصریح کرد: بانوان شرکت باید در این زمینه گامهای محکمتری بردارند تا شرکت آب منطقه ای اردبیل به اهداف و برنامه های اصلی خود نزدیک تر شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهداف اصلی انقلاب شکوهمند اسلامی اظهار داشت: انقلاب شکوهمند اسلامی ایران بر پایه عزت اسلامی و حق طلبی و با هدف حفظ جایگاه و حرمت انسانها به وقوع پیوست.
مهندس جنگی مرنی ارائه خدمت به مردم و حفظ حرمت انسانها را از دیگر دستاوردهای انقلاب شکوهمند اسلامی ذکر کرد و عنوان کرد: باید در کنار هم برای محافظت از آرمانهای انقلاب و تکریم مردم و خدمت به ارباب رجوع بدون هیچگونه تبعیض و منت حرکت کنیم تا با ایجاد فضای برابری شاهد رشد و تعالی جامعه اسلامی باشیم.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل تلاش جمعی برای دستیابی به پیشرفت ایران اسلامی و همت برای ارتقای رسالت های انقلاب را جزو وظایف همگانی ذکر کرد و افزود: برای تداوم اهداف اصلی انقلاب که همان استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است باید تلاش نماییم.
در پایان این مراسم با اهدا لوح سپاس از بانوان شاغل در شرکت تجلیل بعمل آمد.
کارشناس حقوقی شرکت آب منطقه ای اردبیل خبر داد؛
صدور سند مالکیت تک برگی برای ۱۰۰۰ هکتار از اراضی بستر رودخانه ها و مسیل های استان در سه ماهه سوم سالجاری
کارشناس حقوقی شرکت آب منطقه ای اردبیل از صدور سند مالکیت تک برگی برای یک هزار هکتار از اراضی بستر رودخانه ها و مسیل های استان در سه ماهه سوم سالجاری خبر داد.
مهدی زنده دل افزود: در راستای اجرایی نمودن مفاد قانون جامع حدنگار و تفاهم نامه همکاری مشترک بین شرکت آب منطقه ای اردبیل و اداره کل ثبت اسناد و املاک استان، در سه ماهه سوم سال جاری بیش از یک هزار هکتار از اراضی بستر رودخانه ها و مسیل های استان سند مالکیت تک برگی صادر و تحویل شرکت شده است.
وی اظهار داشت: در همین مدت نسبت به تبدیل سند دفترچه ای قدیمی به سند مالکیت تک برگی برای سه مورد از املاک و ساختمانهای اداری و مسکونی شرکت نیز اقدام شده است.
زنده دل همچنین با اشاره به اخذ سند مالکیت برای آبگرم داش حمام در محدوده واحد ثبتی شهرستان کوثر عنوان کرد: پیگیریهای لازم جهت مستندسازی سایر املاک و اراضی شرکت نیز در دست اقدام است.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *