۶۰ هزار نفر در استان اردبیل تحت پوشش بیمه روستایی هستند

۶۰ هزار نفر در استان اردبیل تحت پوشش بیمه روستایی هستند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل ، رضا عبداللهی امروز در نشست با خبرنگاران ضمن عرض تبریک دهه فجر اظهار داشت: صندوق روستایی یکی از دستاوردهای نظام اسلامی است که در راستای تحقق اصل ۲۹ قانون تأسیس شده است و تاکنون تعداد ۶۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه روستایی استان قرار دارند.
وی با بیان اینکه مشگین‌شهر بالاترین درصد بیمه‌شدگان روستایی را در استان دارد، افزود: هر سال نسبت به سال قبل رشد دارد، سال ۹۸نسبت به سال ۹۷ حدود ۱۰ درصد رشد داشته است و در ۱۰ ماهه سال‌جاری نسبت به سال گذشته شاهد رشد ۳۰ درصدی توسعه بیمه اجتماعی در جامعه هدف هستیم.
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان اردبیل با اشاره به اینکه هیچ‌گونه محدودیت برای عضویت در بیمه روستایی وجود ندارد، گفت: شرط سنی برای عضویت در صندوق حداقل ۱۸ و حداکثر ۵۰ سال سن است و همه افراد حاضر در جامعه هدف صندوق که شرایط سنی مذکور را دارند، می‌توانند تحت پوشش صندوق قرار گیرند.
عبداللهی بیان کرد: حداقل حق بیمه یکسال در سال جاری ۲۷۰ هزار تومان و حداکثر ۶۶۰ هزار تومان است که بیمه‌شده با پرداخت سهم خود، می‌تواند از دو برابر حق بیمه که دولت به‌عنوان کارفرما پرداخت می‌نماید، برخوردار شود و همچنین افرادی که توان پرداخت حق بیمه را به‌صورت یکجا ندارند می‌توانند به صورت اقساط ۶ ماهه، چهارماهه و سه‌ماهه پرداخت نمایند. وی افزود: توسعه بیمه اجتماعی روستایی به عنوان یکی از برنامه‌های راهبردی استان اعلام شده است و با توجه به جمعیت قابل توجه روستاییان در اردبیل، با اجرای این طرح بخش عمده‌ای از روستاییان فاقد بیمه تحت پوشش قرار گیرند‌.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *