پاسخ های شفاف به مجمع مطالبه گران

پاسخ های شفاف به مجمع مطالبه گران

جلسه مجمع مطالبه‌گران اصناف و بازاریان با شهردار و رئیس شورای شهر اردبیل برگزار شد

در این جلسه سوالات و مطالبات مجمع بازار از شهردار و رئیس شورای شهر اردبیل مطرح و دغدغه های اعضای مجمع مطرح گردید.
پاسخ شهردار و رئیس شورای شهر اردبیل به سوالات مطروحه فنی و مستند بود که در نهایت به اقناع مطالبه گران بازار از حسن عملکرد شهرداری اردبیل شد .
در گزارش زیر به طور کامل به پساخ های شهردار اردبیل و رئیس شورای شهر اردبیل به سوالات مطروحه در حوزه های مختلف می پردازیم.
پل قدس
حمید لطف‌ اللهیان در نشست با مجمع مطالبه‌گران اردبیل اظهار کرد: پروژه پل قدس که از سال ۹۵ و با قرارداد اولیه ۵۰ میلیارد تومان شروع شده روند طولانی را در مراحل احداث و تکمیل طی کرده به طوری که فاز اول این پروژه در سال ۹۶ به بهره‌برداری رسیده است.
وی طول عرشه پل قدس را یک کیلومتر و معادل طول کل تقاطع‌های احداث شده در اردبیل اعلام و خاطرنشان کرد: احداث این پل به دلیل کمبود نقدینگی و تغییرات ملموس قیمتی در سال‌های اخیر با تاخیر روبرو شده ولی در سالجاری با تزریق اعتبارات دولتی، سرعت اجرایی آن بیشتر شده که با تزریق ۱۰۰ درصد این اعتبارات دولتی پروژه در سال آینده آماده بهره‌برداری خواهد شد. لطف اللهیان خاطر نشان کرد: با توجه به پایان فصل کاری اردبیل و آغاز بارش برف و سرما، شهرداری اردبیل با انجام تمهیدات زمستانی و رعایت الزامات مهندسی و همچنین افزایش نیروی انسانی، عملیات عمرانی پروژه پل قدس را در جبهه های مختلف با تمام توان اجرا می‌نماید و علیرغم تخصیص ۵۰ درصدی اعتبار ۳۵ میلیاردی ، هم اکنون شاهد پیشرفت ۸۵ درصدی این پروژه هستیم. شهردار اردبیل افزود: در اجرای این پروژه سعی شده از نگاه هزینه‌ای و صرف هزینه‌های غیرضروری جلوگیری و با نظارت دستگاه‌های متعدد طبق فهرست بها پرداختی‌ها انجام شده و هیچگونه انحرافی را در اجرای این پروژه شاهد نیستیم.
برف روبی
شهردار اردبیل در پاسخ به سوالات برفروبی معابر اظهار کرد: سالهای سال است که شهرداری در زمستان عملیات برفروبی را انجام می دهد. صریح و شفاف میگویم برف اول و دوم امسال هیچ تفاوتی نداشت و شهرداری با اولویت بندی اقدام به برفروبی معابر نمود. خدمت گذاران شما در مجموعه شهرداری شبانه روزی در سطح شهر مشغول خدمت رسانی بودند. لازمه برفروبی سریع وجود تجهیزات لازم اعم از گریدر می باشد. می توانیم با نمک پاشی معابر را در اسرع وقت برفروبی کنیم اما با نگاهی به کشورهای توسعه یافته و آسیب های شدید نمک به محیط زیست و منابع طبیعی, میزان استفاده از این عنصر را به حداقل رساندیم . از مشارکت شهروندان اردبیلی در برفروبی معابر صمیمانه تشکر میکنم .
آسفالت ریزی
لطف اللهیان در پاسخ به سوال آسفالت ریزی معابرگفت : در چند سال اخیر از مصالح با کیفیت استفاده کرده ایم و زیر سازی تمامی معابر و خیابان ها اصولی انجام شده است . دیگر نگران عمر مفید آسفالت در اردبیل نیستیم زیرا که کیفیت را بر کمیت ترجیح داده ایم . میدان های مهم شهر اعم از شریعتی, ججین, ۱۵ خرداد و … بصورت شبانه و بدون مسدود شدن خیابان و ایجاد مزاحمت در رفت و امد شهروندان زیرسازی و آسفالت شدند . سال ۹۷ بیش از ۲۴۰ هزار تن آسفالت ریزی داشتیم. امسال تا بدین لحظه حدود ۸۰ هزار تن آسفالت ریزی معابر انجام شده که با مساعد شدن شرایط آب و هوایی این امر ادامه خواهد داشت.
ترافیک
شهردار اردبیل در نشست با مجمع مطالبه گران به تدوین طرح جامع ترافیک در سال ۹۴ اشاره کرد و گفت: ما در چارچوب این طرح برنامه‌ریزی‌های خودمان را در توسعه معابر و احداث پل‌های غیرهمسطح نظیر پل قدس شروع کردیم و در کنار آن توسعه ناوگان عمومی و معابر در دستور کار بوده است.
لطف‌اللهیان افزود: شهرداری در سال‌های گذشته در قالب این طرح اقدام به نوسازی ۷۰۰ دستگاه تاکسی و راه‌اندازی ده‌ها دستگاه اتوبوس توسط بخش خصوصی کرده و با پرهیز از رفتارها و تصمیم‌گیری‌های سلیقه‌ای تلاشی جدی برای راه‌اندازی مرکز کنترل ترافیک دارند.
وی گفت: هرچند راه‌اندازی این مرکز کل مشکلات ترافیکی اردبیل را رفع نمی‌کند اما با تجهیز ساختمان و خرید برخی از تجهیزات مورد نیاز به ویژه دوربین و امکانات فیبر نوری سعی‌مان بر این است تا در اولین فرصت مرکز کنترل ترافیک در اردبیل راه‌اندازی شود.
شهردار اردبیل راه‌اندازی این مرکز را در تسهیل عبور و مرور و کاهش بار ترافیکی هسته مرکزی شهر ضروری خواند و بیان کرد: با همکاری دانشگاه صنعتی شریف و امضای تفاهمنامه امیدواریم مرکز کنترل ترافیک و مانیتورینگ راه‌اندازی شود و در کنار آن درصدد تهیه طرح تفصیلی در این حوزه هستیم تا حمل و نقل روانی را در استان شاهد باشیم.
پسماند
لطف‌اللهیان در جلسه با مجمع مطالبه گران به پیوست زیست محیطی تمامی پروژه‌های عمران شهری اشاره و اظهار کرد: روزانه ۴۰۰ تن زباله در شهر اردبیل جمع‌اوری و در ایستگاه موقت تخلیه می‌شود تا در محل دفن با تدابیر لازم و در استخر تصفیه شیرابه مورد تجزیه قرار گیرد.
وی اظهار کرد: ما در کنار تجهیز استخر تصفیه شیرابه و بی‌خطرسازی زباله‌های بیمارستانی تلاش می‌کنیم تا با همکاری قرارگاه خاتم‌الانبیا طرح ساماندهی پسماند اردبیل را اجرایی و عملیاتی کنیم.
شهردار اردبیل گفت: هرچند در تولید برق از زباله چندین طرح در شهر اردبیل بی‌ثمر بوده اما قرارگاه خاتم‌الانبیا با ۲۸۰ میلیارد تومان اعتبار و تهیه تکنولوژی‌های مناسب تلاش می‌کند تا تولید انرژی از برق را به صورت یک طرح ارزشمند دنبال کند.
رئیس شورای شهر اردبیل:
شورای شهر دچار روزمرگی نشده است/بودجه سال آینده ۱۰۰۰ میلیارد تومان
رئیس شورای شهر اردبیل گفت: شورای شهر اردبیل نه تنها در چهار سال اخیر دچار روزمرگی نشده بلکه به صورت فنی و کارشناسی طرح‌ها و لوایح را مورد بررسی قرار داده است.
جواد انصاری در مجمع مطالبه‌گران اردبیل اظهار کرد: احداث پل قدس که مصوبه شورای قبلی بوده در سال‌های اخیر به دلیل افزایش سرسام‌آور قیمت‌ها به ویژه تامین آهن آلات و میلگرد با تاخیر و تعلل در اجرا روبرو شد ولی تلاش بر این است تا عرشه اصلی این پل تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد.
وی به ۱۰ برابر شدن قیمت میلگرد و همچنین تورم حاکم بر جامعه در گران شدن آهن آلات اشاره و خاطرنشان کرد: ما قدردان خدمات شهرداران جوان و بومی اردبیل بعد از پیروزی انقلاب اسلامی هستیم که با همت مضاعف سعی در عمران و آبادانی شهر اردبیل داشتند.
رئیس شورای شهر اردبیل ادامه داد: ما مدعی کمبودها و نارسائی‌ها نیستیم و توسعه شهر اردبیل را مدینه فاضله نمی‌دانیم بلکه معتقدیم بعد از انقلاب اسلامی به همت شهرداران جوان کارهای زیربنایی متعددی انجام شده ولی شایسته است با رفع کم و کاستی‌ها در جلب رضایت مردم تلاش کنیم.
انصاری بیان کرد: با تامین اعتبار دولتی برای پل قدس میلگرد، آهن و سایر تجهیزات خریداری شده و قرار است تا خرداد سال آینده لوپ‌ها و بخش‌های دیگر پل عظیم قدس به بهره‌برداری برسد.
وی به کاهش درآمد شهرداری اشاره کرد و افزود: ما به هر پنج منطقه شهرداری نگاه عادلانه در توزیع اعتبارات و منابع داشتیم و توسعه متوازن شهری در این دوره از پارلمان محلی در حد شعار باقی نمانده است.
در پایان این جلسه مجمع مطالبه گران از توضیحات فنی و تخصصی شهردار و رئیس شورای شهر اردبیل قانع شدند و خواستار ادامه روند تلاش بی وقفه مجموعه مدیریتی شهری برای توسعه هر چه بیشتر شهر شدند.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *