۶۰ درصد بودجه ۹۹ تخصیص یافته است

۶۰ درصد بودجه ۹۹ تخصیص یافته است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل:

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل گفت:۶۰ درصد بودجه سال ۹۹ تخصیص یافته و صرف اجرای پروژه های متعدد عمرانی و زیربنایی شده است.
به گزارش حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل، داود شایقی با حضور در صدا و سیما و برنامه گفتگوی ویژه خبری با گرامیداشت ایام الله دهه فجر اظهار کرد: با مقایسه شرایط استان اردبیل قبل و بعد از انقلاب به عینه ابعاد توسعه ای را در همه زمینه ها و حوزه ها شاهد هستیم.
وی خاطرنشان کرد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی حتی در شهرها جاده های آسفالته و اصلی در سطح استاندارد نداشتیم و از لحاظ دسترسی به امکانات زیرساختی در محرومیت کامل بودیم اما به برکت انقلاب اسلامی در این ۴۲ سال پیشرفت های چشمگیری در حوزه خدمات رسانی به مناطق شهری شاهد هستیم.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل ادامه داد: در حال حاضر اکثر مناطق روستایی و عشایری استان از نعمت آب، برق، گاز و سایر زیرساخت های حوزه راه بهره مند هستند و حتی در برخی از بخش ها نواحی صنعتی وشهرک ها برای حضور سرمایه گذاران شکل گرفته است.
شایقی افزود: به میمنت ایام الله دهه فجر در کنار استاندار اردبیل به شهرهای مختلف سفر کرده و از نزدیک افتتاح طرح های محرومیت زدایی را شاهد هستیم تا ساکنان مناطق شهری و روستایی از این طرح های توسعه ای برای افزایش رفاه و آسایش خود استفاده کنند.
وی گفت: در سال های اخیر و با استان شدن این خطه زرخیز در ابعاد مختلف طرح های توسعه ای و زیربنایی آغاز شده که راه آهن، توسعه بزرگراه ها، احداث سدها و طرح های آب و فاضلاب از جمله این پروژه هاست.
بهره برداری از ۳۳۳ طرح عمرانی
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل بیان کرد: در ایام الله دهه فجر با سفر به همه شهرستان ها افتتاح طرح ها و پروژه های عمرانی ، خدماتی و اقتصادی را شاهد هستیم که در مجموع به میمنت این ایام ۳۳۳ طرح عمرانی و خدماتی در استان با سرمایه گذاری یک هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان در مرحله بهره برداری است.
شایقی تصریح کرد: در ایام الله دهه فجر در کنار افتتاح این پروژه ها با تاکید استاندار اردبیل جلسات شورای فرهنگ عمومی با حضور ائمه جمعه و فعالان فرهنگی و رسانه ای در شهرهای مختلف برگزار می شود تا حوزه فرهنگ نیز مورد توجه و دقت قرار گیرد.
وی اظهار کرد: در شهرستان بیله سوار در همین زمینه افتتاح کتابخانه مرکزی و مجموعه فرهنگی را در کنار کتابخانه روستایی انجیرلو شاهد بودیم و در اردبیل نیز مدرسه ۱۲ کلاسه شهید اصلانی به بهره برداری رسید.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل گفت: به میمنت ایام الله دهه فجر طرح های متعدد فرهنگی، آموزشی و ورزشی با مشارکت بخش خصوصی و دولتی اجرایی و عملیاتی شده تا نگاهی متفاوت تر به تحولات حوزه فرهنگی داشته باشیم.
شایقی خاطرنشان کرد: ما در حوزه فرهنگ باید با تدبیری درست و برنامه ریزی دقیق به سمت کاهش آسیب های اجتماعی و ارتقای فرهنگ ارزشمدار حرکت کنیم.
۷۱۲ میلیاردتومان از سفر رئیس جمهور اعتبار تخصیص یافته است
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل ادامه داد: بودجه سال سال ۹۹ استان ۹۹۶ میلیاردتومان بوده که تاکنون ۶۰ درصد آن تخصیص یافته است.
شایقی افزود: البته عملکرد ما در حوزه هزینه ای فراتر از این رقم است به طوری که برای راه آهن اردبیل از منابع ملی و سفر رئیس جمهور و قول مساعد رئیس سازمان برنامه و بودجه بیش از یک هزار و ۷۰ میلیارد تومان اعتبار تزریق شده است.
وی تصریح کرد: در حوزه توسعه راه ها از سفر رئیس جمهور ۸۹۶ میلیارد تومان اعتبار مصوب شده بود که ۳۰۰ میلیارد تومان آن در ماه های گذشته برای توسعه بزرگراه ها تخصیص یافته است.
دبیر شورای برنامه ریزی و توسعه استان اردبیل گفت: از یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان منابع سفر رئیس جمهور به استان تاکنون ۷۱۲ میلیارد تومان جذب پروژه های مصوب سفر شده تا اجرای آنها سرعت گیرد.
شایقی بیان کرد: در هفته آینده با همراهی استاندار اردبیل و برای تکمیل پروژه های نیمه تمام قرار است پیگیر جذب ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار سفر رئیس جمهور باشیم تا در ایام پایانی سال با جذب این منابع سرعت اجرای پروژه ها اتفاق بیفتد.
وی زمان مقرر برای جذب اعتبارات سال ۹۹ را مطابق روال هر سال تیرماه ۱۴۰۰ اعلام کرد و گفت: امیدواریم با موافقت مجلس حتی تا پایان شهریورماه فرصت جذب اعتبارات سال ۹۹ را داشته باشیم تا مشکلی در این فرآیند به وجود نیاید.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل تصریح کرد: به هیچ وجه برگشتی اعتبار به خزانه در سال های اخیر اتفاق نیفتاده و ما سعی داریم با آرامش جذب اعتبارات را انجام دهیم تا بخشی از مطالبات پیمانکاران نیز در پروژه های زیربنایی پرداخت شود.
شایقی به افزایش قیمت خرید تجهیزات و ملزومات اجرای پروژه های عمرانی اشاره کرد و گفت: ما نیز نگران افزایش قیمت میلگرد، آهن و سایر ملزومات عمرانی هستیم وی پروژه هایی همچون پایاب سد گیوی با تامین اعتبار مورد نیاز در حال انجام است.
رشد ۷۸ درصدی اعتبارات استان اردبیل در بودجه ۱۴۰۰
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل اظهار کرد: در بودجه ۱۴۰۰ با یک جهش ۷۸ درصدی اعتبارات استان از ۹۹۶ میلیارد تومان به یک هزار و ۷۲۸ میلیارد تومان افزایش یافته است.
شایقی خاطرنشان کرد: در حالی که در کشور رشد ۱۸ درصدی در اعتبارات عمرانی اتفاق افتاده اما با پیش بینی اعتبار مورد نیاز برای تکمیل طرح های نیمه تمام وضعیت استان متفاوت تر از میانگین کشوری است.
وی افزود: در بودجه های هزینه ای نیز وضعیت استان به مراتب در مقایسه با سایر استان ها جهشی و رشد ۶۶٫۵ درصدی دارد و از این جهت نیز جزو استان های با آمار بالا هستیم.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل تصریح کرد: هر چند انتظار می رود با تعامل دولت و مجلس بودجه سال آینده تا پایان سال مورد بررسی قرار گرفته و به تصویب برسد اما در صورت عدم تحقق این امر سه دوازدهم بودجه به تصویب رسیده و ابلاغ خواهد شد.
شایقی گفت: هر چند این رویه تصویب بودجه برخی مشکلات پرداختی حقوق و مزایا را به همراه دارد اما با تدبیر استاندار اردبیل و نمایندگان مجلس تلاش خواهیم کرد تا در تزریق اعتبارات زیربنایی استان مشکلی به وجود نیاید.
وی عمده مطالبات مردم استان را در کنار اجرای راه آهن و توسعه بزرگراه ها تحقق اهداف اشتغال و اجرای پروژه های آبرسانی در مناطق مختلف استان اردبیل اعلام و اظهار کرد: سازمان برنامه و بودجه مصمم به تخصیص اعتبار با اولویت آبرسانی به مناطق شهری ، روستایی و عشایری است و در کنار آن سعی بر این است تا دغدغه ساکنان این مناطق در برخورداری از خدمات زیربنایی کاهش یابد.
شایقی در پایان به تدوین سند توسعه ۱۱ شهرستان استان در کنار تصویب نهایی سند آمایش استان اشاره کرد و گفت: با اجرایی شدن این اسناد سال به سال ما به سمت توسعه طرح های اشتغالزا و رونق کارآفرینی حرکت می کنیم.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *