تخریب زرد سهم مسئولان تلاشگر

تخریب زرد سهم  مسئولان تلاشگر

از قدیم گفته اند سفره ای که پهن می شود هزار ایراد دارد و سفره ای که پهن نیست، تنها یک ایراد بر آن وارد است.
این امردرست مصداق کار مسئولان است .آنهایی که در گوشه ای کز کرده و نایی برای اجرای پروژ ه های کوچک و بزرگ ندارند حتی اسمشان در صفحات مجازی و در بین اخبار زرد و خاکستری دیده نمی شود اما آنها که سالها در شهر کوشیده اند پروژ ه هایی را به بار بنشانند همواره مورد عتاب عده ای قرار گرفته اند که فلان طرح چنان است و بهمان طرح چنین.
در این میان تلاشهای شهردار اردبیل برای به بار نشستن و اجرای پروژه های گوناگون در سطح شهر به مثابه همان سفره پهنی است که هر کسی می تواند ضمن برخورداری از این پروژه ها در طول سالها، مدام ایراداتی بر آن وارد سازد که البته بر همگان مسلم است که اغلب این ایرادات بهانه های بنی اسرائیلی بیش نیست.
اما در کنار این افاضات، ایرادی که بر این افراد وارد است این است که آیا تاکنون از پروژه های انجام شده و از خدمات ارائه شده موردی نبوده که شایسته تقدیر باشد.
تخریب و نوشتن مطالب زرد برای عده ای چنان تفریحی شده است که به سادگی تمام تلاشهای نیرو های خدوم شهرداری را به زیر سوال می برند اما آیا شهرداری اردبیل در این چند سال حتی یک پروژه و یک خدمت قابل تقدیر نداشته است یا منفعت این عده در تخریب و نوشتن مطالب زرد نهفته است؟
شکی نیست که شهر اردبیل در حال حاضر با کم و کاستیهایی مواجه است و تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله دارد اما باید قبول کرد که متاسفانه فرهنگ شهرنشینی نیز در بروزاین کاستی ها، بی تاثیر نیست.
خاطرم هست که در گفتگو با یکی از اساتید دانشگاهی وی به شعاری که در بین مردم شهر تبریز نهادینه شده است اشاره می کرد و می گفت : مردم تبریز طوری شعار”تبریز؛ شهر همیشه تمیز” را سرلوحه خود قرار داده اند که با دیدن یک آشغال روی زمین، خود خم شده و آن را به سطل زباله می اندازند.
حال همین اشخاصی که مدام به نحوه مدیریت و وضعیت کوی وبرزن ایراد می گیرند می توانند با ارائه احساس مسئولیت در قبال رسالت رسانه ای، سعی در همدل کردن مردم با شهرداری برای آبادانی هر چه بیشتر شهرداشته باشند. در این صورت است که می توان شاهد شهری زیبا برای مردمی زیبا اندیش شد و الا گرفتن چند عکس و نوشتن خبر زرد، می تواند از هر کودکی نیز بر بیاید.

یادداشت:فاطمه شکرزاده

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *