بخشهای تخریب شده خط لوله انتقال آب شرب مشگین شهر در اثر رانش محل، بصورت شبانه بازسازی و آب شهر وصل شد

بخشهای تخریب شده خط لوله انتقال آب شرب مشگین شهر در اثر رانش محل، بصورت شبانه بازسازی و آب شهر وصل شد

با تلاش شرکت آب منطقه ای اردبیل، آبفا و هلال احمر و با حضور فرماندار و مدیرعامل و معاونان شرکت؛

در اثر رانش محل خط لوله اصلی‌ انتقال آب شرب مشگین شهر از آبگیر خیاوچایی قطع شده بود که با تلاش ۱۴ ساعته مدیران و کارکنان شرکت آب منطقه استان اردبیل و با همکاری فرمانداری شهرستان مشگین شهر، آب و فاضلاب استان و هلال احمر خط لوله فوق در محل های تخریب شده، با حضور شبانه مهندس صمدی فرماندار مشگین شهر، مهندس عباس جنگی مرنی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل و مهندس پورمهر و مهندس ندایی معاونان طرح و توسعه و حفاظت و بهره‌برداری شرکت اصلاح و بازسازی شد و نیمه شب امشب، آب شرب به تصفیه خانه مشگین شهر مجددا انتقال یافت.
مهندس کروبیان نماینده مجری طرح آبرسانی مشگین شهر گفت: در سه سال اخیر ۶ بار خط لوله اصلی آب شرب مشگین شهر در اثر رانش جاده قدیم قینرجه و کوه در محل شکسته شده و باعث قطعی آب چند ساعته شهر گردیده است که سعی شده با کمترین قطعی آب شرب برای هموطنان عزیز در این شهرستان، بازسازی خط لوله و اتصالات در نقاط رانش محل سریعا انجام شود و دریافت تخصیص اعتبار مناسب از منابع مختلف نسبت به اصلاح کامل مکان رانش اقدام می شود.
مهندس عباس جنگی مرنی رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان اردبیل در بازدید شبانه از مراحل نهایی بازسازی و اصلاح خط لوله انتقال آب شرب مشگین شهر و بهره برداری مجدد آن تشکر از فعالیتهای انجام شده برای اصلاح و ترمیم شبانه و به موقع مسیر رانش گفت: تمام تلاش شرکت آب منطقه ای اردبیل این است که با تخصیص اعتبار مالی از محل تنش و افزایش اعتبار ردیف اجرایی و تامین مالی از توازن منطقه ای بتوانیم محل رانش را به صورت کامل اصلاح کنیم و این پروژه را سریعاً به اتمام برسانیم.
مهندس فیروز ندایی معاون حفاظت و بهره برداری شرکت ای منطقه ای اردبیل نیز در این بازدید تصریح کرد: چون محل رانش در پروژه خط لوله انتقال آب از خیاوچای به تصفیه خانه مشگین شهر واقع شده است با تخصیص اعتبار از طرف مدیریت بحران کشور نیز برای این محل، که چند بار موجب قطع شدن آب شهر مشگین شهر شده است، بتوانیم نسبت به حل مشکل آبرسانی مشگین شهر اقدام نماییم.
مهندس بهروز پور مهر عضو هیئت مدیره و معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای اردبیل با ارائه گزارشی از اقدامات از قبل از ظهر تا کنون افزود: محل رانش کوه و جاده قدیم قینرجه توسط مشاور طرح مطالعه و طراحی شده است و برای اصلاح باقیمانده مسیر خط لوله، به حدود ۵۰ میلیارد ریال اعتبار جدید نیاز داریم که با پیگیری های شرکت آب منطقه ای اردبیل و حمایت های استانداری اردبیل و شرکت آب و فاضلاب کشور امیدواریم با تخصیص ۵۰ میلیارد ریال اعتبار جدید به این محل نسبت به تثبیت و اصلاح کامل محل رانش اقدام کنیم.
در بازدید مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل از سد عنبران عنوان شد؛
پیشرفت فیزیکی سد مخزنی عنبران نزدیک به ۵۰ درصد رسیده است
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل و رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل به همراه معاون نظارت مالی اداره کل امور اقتصاد و دارایی و اعضای هیئت مدیره، معاونان و ذیحسابان شرکت آب منطقه ای از سد مخزنی عنبران در شهرستان نمین بازدید کردند.
مهندس عباس جنگی مرنی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل در این بازدید گفت: کارگاه اجرایی سد مخزنی عنبران با تخصیص اعتبار لازم در سال جاری، فعالیت خود را افزایش داده و پیشرفت فیزیکی این پروژه به نزدیک ۵۰ درصد رسیده است.
مهندس عباس جنگی مرنی تصریح کرد: کارگاه احداث سد عنبران علی رغم نامساعد بودن شرایط جوی در منطقه طی ماههای اخیر، در جبهه های کاری مختلف فعال بوده است و فعالیت های اجرایی در بخش های مختلف تداوم دارد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اردبیل اظهار داشت: تمامی سعی و تلاش شرکت آب منطقه ای اردبیل بر این است تا با دریافت اعتبار مالی لازم، طرح سد مخزنی عنبران را تا پایان دولت و در شش ماهه اول سال آتی به اتمام برساند.
مهندس جنگی مرنی با تشکر از حمایت ها و پیگیری های مسئولان ارشد استانی و ملی برای تامین اعتبار مالی این طرح عنوان کرد: خوشبختانه منابع مالی مناسب در ماههای اخیر برای این طرح دریافت شده است و عملیات احداث سد با سرعت در حال انجام می باشد.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *