بودجه یک‌هزار میلیارد تومانی برای توسعه پایدار شهر اردبیل

بودجه یک‌هزار میلیارد تومانی برای توسعه پایدار شهر اردبیل

شهردار اردبیل در آیین تقدیم لایحه بودجه اعلام کرد:

شهردار اردبیل گفت: بودجه شهرداری اردبیل برای رسیدن به توسعه همه‌جانبه شهر اردبیل در سال آینده یک‌هزار میلیارد تومان تعیین و برای تصویب به شورای شهر تقدیم شد.
حمید لطف‌اللهیان در آیین تقدیم لایحه بودجه ۱۴۰۰ شهرداری به شورای شهر اردبیل در فرهنگسرای پارک بانوان اردبیل اظهار کرد: شهرداری اردبیل بعد از ماه‌ها بررسی و اقدامات کارشناسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ را در قالب شش مأموریت و به ارزش یک‌هزار میلیارد تومان تقدیم پارلمان محلی کرد تا هر چه سریعتر با تصویب نهایی برای اجرا به شهرداری ابلاغ شود.
وی به مأموریت‌های شش‌گانه در بودجه سال آینده اشاره کرد و گفت: اولین مأموریت ما در بودجه ۱۴۰۰ کالبدی و شهرسازی است که سعی و تلاشمان بر توسعه تفصیلی شهر و زیباسازی در مناطق مختلف است که در همین زمینه طرح‌های متعددی با ۳۵ میلیارد تومان اعتبار اجرایی و عملیاتی خواهد شد.
شهردار اردبیل مأموریت دوم شهرداری را در بودجه سال آینده توجه به حوزه محیط زیست و خدمات شهری اعلام کرد و افزود: در بودجه سال آینده ۲۸۱ میلیارد تومان در این حوزه برنامه‌ها و فعالیت‌ها انجام خواهد شد که نسبت به متمم سالجاری این رقم ۸۱ درصد رشد نشان می‌دهد.
لطف‌اللهیان توسعه فضای سبز، آسفالت معابر و کوچه‌ها،‌ اجرای طرح جامع مدیریت پسماند و ساماندهی و هدایت آب‌های سطحی را از جمله برنامه‌ها و رویکردهای محیط زیستی و خدمات شهری شهرداری اردبیل اعلام کرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: در حوزه ارتقا سیستم ایمنی و مدیریت بحران بودجه‌ای که برای سال آینده پیش‌بینی شده، رشد یک‌هزار و ۳۰۰ درصدی را نشان می‌دهد که ما قطعا برای ارتقا سیستم مدیریت بحران شهرداری اردبیل به صورت جدی ورود پیدا کردیم.
لطف‌اللهیان اضافه کرد: انفجار اخیر در یکی از مناطق شهر اردبیل این پیام را به ما رساند که باید ایمنی را در شهر اردبیل ارتقا دهیم و بیش از گذشته سازمان آتش‌نشانی را به تجهیزات مدرن آراسته کنیم.
وی چهارمین مأموریت شهرداری را در بودجه سال آینده توجه به حوزه حمل و نقل و ساماندهی ترافیک اعلام کرد و ادامه داد: در این زمینه نیز ۴۴۶ میلیارد تومان منابع پیش‌بینی شده که ۴۴ درصد رشد نسبت به متمم سالجاری را نشان می‌دهد.
لطف‌اللهیان بیان کرد:‌ در این حوزه توجه جدی به زیرساخت‌های حوزه حمل و نقل، تسهیل عبور و مرور، ارتقا وضعیت ناوگان عمومی، احداث پارکینگ و همچنین راه‌اندازی سیستم هوشمند مدیریت ترافیک در اولویت و اساس برنامه‌ها قرار گرفته است.
وی مأموریت پنجم شهرداری را در سال آینده توجه به ارتقا خدمات مدیریتی اعلام کرد و گفت: در این حوزه نیز با ۵۶ درصد افزایش اعتبارات نسبت به سالجاری تاکید بر ایجاد تحول در مدیریت و بهبود و اصلاح روش‌هاست.
لطف‌اللهیان ششمین مأموریت مهم شهرداری را در سال آینده مأموریت اجتماعی و فرهنگی برشمرد و اظهار کرد: در این حوزه نیز با یک جهش ۱۷۹ درصدی در تأمین اعتبار، تلاش بر این است تا همچنان توسعه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی مقدم بر طرح‌های عمرانی باشد که در این زمینه توجه به بخش سلامت، گردشگری و برگزاری رویدادهای فرهنگی به عنوان یک اصل اساسی مورد توجه است.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *