توجه به کیفیت و دقت آرا در کنار توجه به سرعت در رسیدگی‌ها از اولویت‌های اساسی دستگاه قضایی استان است

توجه به کیفیت و دقت آرا در کنار توجه به سرعت در رسیدگی‌ها  از اولویت‌های اساسی دستگاه قضایی استان است

رئیس کل دادگستری استان:

جلسه هیات استانی بررسی دستورالعمل اتقان آرای قضایی دادگستری استان برگزار شد.
عتباتی رئیس کل دادگستری استان در این جلسه اظهار داشت: توجه به اتقان آرا و کیفیت ودقت در رسیدگی ها در کنار توجه به کمیت کار قصایی از مهمترین موضوعاتی است که در دستور کار مدیریت دستگاه قضایی استان قرار داشته و به جد پی گیری می شود.
وی افزود: کیفیت آرا، اتقان آرا و صحت آرای قضایی در کنار تسریع در رسیدگی ها از موضوعات مهمی هستند که دستگاه قضایی استان برای اجرایی نمودن آن، بر نامه های مختلفی از جمله برگزاری نشست های قضایی، بهرمندی از نظریات قضات باتجربه، برگزاری جشنواره آرای برتر به منظور شناسایی و تشویق قضات دارای آرای برتر ، نظارت و بازرسی های مستمر و مداوم از حوزه های قضایی و برگزاری دوره های آموزشی انجام می دهد.
رئیس کل دادگستر ی استان از قضات استان خواست به هیچ وجه کیفیت در رسیدگی ها را فدای کمیت در رسیدگی‌ها نکرده و باید تسریع در رسیدگی ها همواره توام با دقت و کیفیت در رسیدگی ها همراه باشد.
رئیس کل دادگستری استان:
توجه جدی به حقوق شهروندی و حفظ شأن و کرامت انسانی مراجعین از مبانی بنیادین و اصول حاکمیتی است
جلسه هیات نظارت بر حقوق شهروندی به ریاست رئیس کل دادگستری استان به منظور بررسی عملکرد این هیات در محل دادگستری استان برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان اردبیل، ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری استان در این جلسه ضمن تشریح اهمیت و مبانی قانونی و شرعی حفظ حقوق شهروندی اظهار داشت: توجه جدی به حقوق شهروندی و حفظ شأن و کرامت انسانی مراجعین در دستگاه ها و نهادهای اجرایی از اصول مهم و بنیادی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.
وی با اشاره به اقدامات ارزشمند دستگاه ها و نهادهای اجرایی در رعایت این اصل مهم خاطر نشان کرد: هرگونه اقدام و حرکت ناشایست در مواجهه با مراجعین هر چند کم و ناچیز، به هیچ عنوان قابل قبول نیست چرا که حتی یک مورد آن موجب تغییر نگرش مردم نسبت به عملکرد تمامی آن مجموعه می گردد. بنابراین همه مسئولان و خدمتگزاران باید مواظب باشند تا کوچکترین نارضایتی دراین خصوص اتفاق نیافتد.
رئیس کل دادگستری استان در ادامه و در راستای پیشبرد هر چه بهتر این امور بر لزوم اتخاذ نگاه پیشگیرانه و نظارت بر زیر مجموعه ها با رویکرد آموزشی از سوی مسئولان و مدیران تأکید نمود.
تعیین تکلیف وسائط نقلیه اعم از خودروها و موتور سیکلت های توقیفی و اتخاذ تصمیمات لازم قانونی برای این وسائط و نیز قاعده مند کردن توقیف ها و تعیین مهلت برای تعیین تکلیف آن از دیگر تأکیدات رئیس کل دادگستری استان در این جلسه بود.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *