بهره برداری از طرحهای سد مخزنی بفراجرد، خط لوله آبرسانی از سد بفراجرد به خلخال و تصفیه خانه آب خلخال بطور همزمان انجام خواهد شد

بهره برداری از طرحهای سد مخزنی بفراجرد، خط لوله آبرسانی از سد بفراجرد به خلخال و تصفیه خانه آب خلخال بطور همزمان انجام خواهد شد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل در جلسه بررسی آبرسانی خلخال در شرکت آبفای کشور:

با حضور مهندس عباس جنگی مرنی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اردبیل، معاون طرح و توسعه شرکت و مدیرکل نظارت بر طرح های شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور آخرین وضعیت احداث تصفیه خانه آب شرب و خط آبرسانی خلخال و فرآیند افتتاح و بهره برداری از آنها بررسی شد.
در این جلسه مهندس بهروز پورمهر معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه
ای اردبیل گزارشی از آخرین اقدامات شرکت در خصوص احداث و تکمیل طرح خط لوله آبرسانی از سد بفراجرد و طرح تصفیه خانه آب شرب خلخال ارائه کرد و گفت: نسبت به تکمیل کارهای باقیمانده برای راه اندازی آزمایشی تصفیه خانه آب شرب خلخال در روزهای آتی اقدام می شود.
مهندس عباس جنگی مرنی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اردبیل با تاکید بر تسریع فعالیتهای اجرایی سرمایه گذار BOT تکمیل اجرای تصفیه خانه آب شرب خلخال تا قبل از افتتاح آن گفت: احداث سه طرح سد مخزنی بفراجرد، آبرسانی خلخال و تصفیه خانه آب شرب خلخال از فعالیتها و برنامه های خدمت رسان و ماندگار وزارت نیرو و شرکت ای منطقه ای استان اردبیل در جنوب استان اردبیل می باشد که در آینده نزدیک این سه طرح مورد افتتاح و بهره برداری همزمان قرار خواهد گرفت.
پس از ارائه جزئیات گزارش فنی توسط نماینده مجری طرح های فوق و مشاور و سرمایه گذار تصفیه خانه آب شرب خلخال، در این جلسه مقرر گردید شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور همکاری لازم برای بهره برداری و راه اندازی تصفیه خانه آب شرب خلخال را انجام دهد تا این طرح در اسرع وقت و زمان مقرر همزمان با سد مخزنی بفراجرد و طرح خط لوله آبرسانی از این سد به شهر خلخال به بهره برداری برسد و تصمیمات لازم اتخاذ شد.
نماینده مجری طرح احیا و تعادل بخشی شرکت آب منطقه ای اردبیل خبر داد؛
امسال تاکنون ۱۰۵ حلقه چاه غیرمجاز در سطح استان مسدود و ۲۵۵ دستگاه کنتور هوشمند و حجمی بر روی چاهها نصب شده است
نماینده مجری طرح احیا و تعادل بخشی شرکت آب منطقه ای اردبیل گفت: در راستای مدیریت و نظارت دقیق بر منابع آب زیرزمینی و حفظ و صیانت از این منابع، در سالجاری ۱۰۵ حلقه چاه غیرمجاز در سطح استان مسدود و ۲۵۵ دستگاه کنتور هوشمند و حجمی بر روی چاهها نصب شده است.
مهندس داور بستام تصریح کرد: با انسداد ۱۰۵ حلقه چاه غیرمجاز در سطح استان، ۲٫۵میلیون متر مکعب در مصرف آب صرفه جویی شده است.
وی با قدردانی از تلاش شبانه روزی گروههای گشت و بازرسی شرکت و همکاری مسئولین قضایی و انتظامی در سطح استان، اظهار داشت: در سایه این تلاشها ۱۰ حلقه چاه غیرمجاز در بهمن ماه سالجاری در سطح استان پر و مسلوب المنفعه شده و در طول همین ماه ۲۰ دستگاه کنتور هوشمند و حجمی بر روی چاهها نصب شده است.
مهندس بستام با بیان اینکه تا پایان امسال ۳۰ دستگاه کنتور هوشمند و حجمی خریداری شده توسط بهره برداران بر روی چاهها نصب خواهد شد، عنوان کرد: تاکنون منصوبات غیر مجاز ۴۵ حلقه چاه دارای اضافه برداشت تقلیل و برچیده شده است.
نماینده مجری طرح احیا و تعادل بخشی شرکت آب منطقه ای اردبیل با اشاره به اقدامات دیگر شرکت در راستای عملی نمودن طرح احیا و تعادل بخشی در سطح استان خاطرنشان کرد: اجرای پروژه اطلاع رسانی در سطح استان و ترویج فرهنگ مصرف بهینه و مدیریت آن با ارتقا سواد آبی بهره برداران از دیگر اقدامات انجام شده در همین راستا است.
وی با اشاره به اینکه این شرکت با توجه به وظیفه ذاتی خود بر اساس قانون با هر گونه تخلف در زمینه آبهای سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود از ادامه برنامه ریزی شرکت برای پر کردن بقیه چاههای غیرمجازی که حکم پر و مسلوب المنفعه شدن آنها توسط مراجع قضایی صادر گردیده است، خبر داد

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *