خیز بلند شهرداری اردبیل برای گام دوم توسعه با بودجه هزار میلیاردی

خیز بلند شهرداری اردبیل  برای گام دوم توسعه با  بودجه هزار میلیاردی

برخلاف تصور عموم مردم بودجه شهرداری ها یک بودجه دولتی نیست و حاصل تدبیر و مدیریت این نهاد غیر دولتی از محل درآمدهای تعریف شده از جمله عوارض ساخت وساز و مالیات های معین می باشد. در سالهای اخیر با افزایش نجومی هزینه های مدیریت شهری لزوم یک برنامه ریزی حرفه ای در جهت افزایش منابع مالی کاملا ضروری بنظر می رسد.
از سال ۹۴ دکتر لطف اللهیان با شعار اردبیل شهر انسانمحور گاماول توسعه را استارت زد. در طی این مدت پروژه های مهمی همچون بازسازی عمارت شهر، احداث ورودی های جدید شورابیل و رینگ سلامت دور دریاچه، پیاده راه عالی قاپو(گذر فرهنگ و هنر اسفریس)، شهیدگاه و همچنین پل قدس از مهم ترین اقدامات گام اول بودند.
امسال پس از تکمیل و بهره برداری از پروژه های تعریف شده در اولین گام، حمید لطف اللهیان از شروع #گام_دوم توسعه اردبیل با مجموعه ای از برنامه های عمرانی و فرهنگ محور خبر داد که شروع ۴ پل روگذر جدید، تعیین و تکلیف و ساماندهی باغ شریعت و پادگان ارتش را می توان بعنوان سرآمدترین پروژه های این گام حدس زد.
حال رونمایی از بودجه یک هزار میلیارد تومانی شهرداری اردبیل برای سال ۱۴۰۰ را میتوان بعنوان اولین قدم از مرحله دوم توسعه شهر قلمداد کرده و امید روزهای روشن را برای این دیار عقب مانده از قافله پیشرفت، تداعی کنیم.

یادداشت:وحید سلیمانزاده

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *