جایگاه برتر اردبیل در تدوین سند توسعه روستایی

جایگاه برتر اردبیل در تدوین سند توسعه روستایی

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل خبر داد:

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: استان اردبیل در بین ۵ استان برتر کشور در تدوین سند اشتغال و توسعه روستایی قرار دارد.
به گزارش حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل، داود شایقی در مراسم معارفه سرپرست مدیریت آموزش و پژوهش سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل اظهار کرد: ما قدردان ۳۰ سال خدمت صادقانه آقای کامل هاشمی به عنوان مدیر آموزش و پژوهش سازمان هستیم که در این مدت با تمام تلاش و پیگیری‌ها سعی کرد تا در این حوزه تحولی جدی اتفاق بیفتد.
وی خاطرنشان کرد: این خدمت صادقانه همچنان به مسیر توسعه و پیشرفت بخش آموزش و پژوهش کمک خواهد کرد و مدیریت جدید این مجموعه باید از تجربیات و اندوخته‌های ارزشمند مدیریت سابق بهره گرفته و به نوعی کارها را به صورت منظم و مدون به پیش ببرد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل اهمیت آموزش را در ارتقای بهره‌وری در سطوح اجرایی و مدیریتی یادآور شد و بیان کرد: با توجه به سوابق آقای سلیم قاسمی در بخش آموزش و پژوهش و فعالیت‌های شایسته‌ای که در این بخش بویژه در پیگیری طرح‌ها و برنامه‌های پژوهشی دستگاه‌های اجرایی در استان داشته به عنوان سرپرست مدیریت آموزش و پژوهش این سازمان برگزیده و انتخاب می شوند.
شایقی افزود: تمام انتصابات سازمان برنامه و بودجه به دور از نگاه سیاسی و بر مبنای عملکرد افراد در حوزه‌های تخصصی انجام می‌شود و به هیچ وجه انتصابات سفارشی نبوده و در پست‌های سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان مبنا اخلاق‌مداری، تعهد، تخصص و وفاداری نیروها به سازمان است.
وی با بیان اینکه بعد از احیای سازمان برنامه و بودجه تلاش شده تا در حوزه‌های برنامه، بودجه، آمار و اطلاعات، فنی و اجرایی و پشتیبانی تحولاتی شکل گیرد، تصریح کرد: براساس هدفگذاری انجام شده در کنار تدوین سند امایش استان که مراحل پایانی تصویب ملی را پشت سر می‌گذارد، در چند سال اخیر تلاش کردیم تا سند توسعه و اشتغال روستاها تهیه و تدوین شود تا با اولویت روستاهای پرجمعیت بتوانیم توسعه پایدار را در آن مناطق رقم بزنیم.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل ادامه داد: تاکنون سند توسعه و اشتغال ۳۸۷ روستا در سطح استان تهیه و تدوین شده که از این حیث جزو پنج استان برتر کشور هستیم.
شایقی به فعالیت‌های حوزه فنی و اجرایی، اجرای طرح‌های آماری متعدد، تهیه نقشه‌ها و برنامه‌های مکان‌یابی سرشماری عمومی نفوس و مسکن، حوزه منابع انسانی و ارزیابی دستگاه‌ها به صورت سالانه اشاره کرد و گفت: در همه این بخش‌ها همکاران ما در طول سال صادقانه تلاش می‌کنند تا کارها به صورت دقیق به پیش برود.
وی اظهار کرد: در حوزه آموزش نیز در تعامل با سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی مختلف برنامه‌های آموزشی اعم از بدو استخدام اجرایی شده تا نیروهای جذب شده در دستگاه‌های اجرایی بتوانند براساس این آموزش‌ها ماموریت و مسئولیت خود را انجام دهند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل خاطرنشان کرد: ما از مدیریت جدید مرکز آموزش و پژوهش انتظار داریم تا با توجه به حساسیت این عرصه با بهره‌گیری از تجارب و تخصص نیروها تلاشی موثر در رسیدن به اهداف عالیه در دستور کار قرار گیرد.
در این مراسم با تجلیل از تلاش‌های ۳۰ ساله آقای کامل هاشمی در سمت مدیریت آموزش، پژوهش، توسعه و آینده‌نگری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل آقای سلیم قاسمی به عنوان سرپرست مدیریت آموزش و پژوهش، توسعه و آینده‌نگری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل معرفی شد.
۴۷ عنوان طرح پژوهشی اجرایی می‌شود
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: ۴۷ عنوان طرح پژوهشی در استان اردبیل به تصویب رسید تا زمینه اجرای آن فراهم آید.
به گزارش حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل، داود شایقی در جلسه کارگروه آموزش و پژوهش استان اردبیل در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اردبیل اظهار کرد: در این جلسه بررسی و پس از تایید شورای برنامه ریزی و توسعه ارزیابی و تعیین نهایی طرح‌های تحقیقاتی سال ۹۹ به انجام رسید تا با اولویت اجرای این طرح‌ها را شاهد باشیم.
وی خاطرنشان کرد: در این جلسه طرح‌هایی که نیاز به اصلاح داشتند مورد بازنگری قرار گرفته و طرح‌های مصوب برای اجرا به دستگاه‌های مورد نظر ابلاغ خواهد شد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل افزود: قرار شد این طرح‌ها در جلسه کارگروه آموزش و پژوهش و فناوری و نوآوری استان به تائید نهایی رسیده و با همکاری دستگاه‌های اجرایی زمینه عملیاتی شدن آنها به وجود آید.
شایقی بیان کرد: با عقد قرارداد دو ساله این طرح‌های پژوهشی عملیاتی خواهد شد که قطعا نتایج آن به نفع توسعه استان در همه ابعاد خواهد بود.
وی تصریح کرد: ۲۴ دستگاه استانی که اعتبارات پژوهشی دریافت می‌کنند با توجه به اولویت‌های تعریف شده طرح‌های پژوهشی مصوب را اجرایی خواهند کرد که انتظار می‌رود خروجی اجرای آنها به تحول استان در ابعاد مختلف منجر شود.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: برای پرهیز از هرگونه شائبه در هزینه کرد اعتبارات پژوهشی در یک نهاد یا سازمان خاص به رغم توانمندی همکاران‌مان در بخش تحقیق و پژوهش از آنها خواسته‌ایم تا طرحی را ارائه نکنند تا زمینه اجرای طرح‌های پژوهشی برای سایر نهادها و دستگاه‌ها به وجود آید.
شایقی با استقبال از مشارکت دانشگاه‌ها در داوری و بررسی این طرح‌ها به صورت علمی و تخصصی افزود: در کنار طرح‌های مصوب قرار شد برای تکمیل دایره‌المعارف ترکی در استان اعتبارات مورد نیاز تامین شود تا جلد دوم و سوم این دایره‌المعارف تدوین و آماده چاپ شود.
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل:
نرخ تورم خانوارهای شهری به ۳۲٫۲ درصد رسید
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: نرخ تورم ۱۲ ماهه منتهی به بهمن ماه ۹۹ برای خانوارهای شهری در استان اردبیل به ۳۲٫۲ درصد رسید.
به گزارش حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل، فریبرز دهقان اظهار کرد: این نرخ تورم برای خانوارهای شهری در کشور در همین مدت ۳۴٫۱ درصد بوده است.
وی خاطرنشان کرد: در بهمن ماه امسال عدد شاخص کل برای خانوارهای کشور و استان اردبیل به ترتیب ۲۹۲٫۸ و ۲۹۰٫۸ رسید که در سطح کشور ۲٫۵ و استان ۲٫۸ درصد افزایش نسبت به ماه قبل را نشان می‌دهد.
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل افزود: شاخص گروه عمده خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات برای کل خانوارهای کشور و استان اردبیل به ۳۷۸٫۸ و ۳۷۰٫۹ و شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات برای کل خانوارهای کشور به ۲۶۰٫۶ و استان اردبیل ۲۴۳٫۷ رسید.
دهقان درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل را در قالب تورم نقطه به نقطه برای خانوارهای کشور ۴۸٫۲ و استان اردبیل ۵۳٫۷ درصد اعلام کرد.
وی گفت: نرخ تورم در ۱۲ ماه منتهی به بهمن ماه ۹۹ برای خانوارهای کشور به عدد ۳۴٫۲ و استان اردبیل ۳۲٫۹ درصد رسید.
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل تصریح کرد: در بهمن ماه امسال عدد شاخص کل برای خانوارهای شهری کشور به ۲۸۹٫۵ و استان اردبیل ۲۸۲٫۵ رسید که یک افزایش ۲٫۴ و ۲٫۶ درصدی را در سطح کشور و استان اردبیل نشان می‌دهد.
دهقان اضافه کرد: شاخص گروه عمده خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات برای خانوارهای شهری کشور ۳۷۹٫۷ و استان اردبیل ۳۶۶٫۵ بوده است.
وی گفت: شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات برای خانوارهای شهری کشور ۲۵۹٫۴ و استان اردبیل ۲۳۸٫۶ رسید که درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل برای خانوارهای شهری کشور و استان اردبیل ۴۷٫۲ و ۵۱٫۲ می‌باشد.
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل اظهار کرد: نرخ تورم ۱۲ ماهه منتهی به بهمن ماه ۹۹ برای خانوارهای شهری کشور ۳۴٫۱ و استان اردبیل ۳۲٫۲ درصد رسید.
دهقان به آخرین شاخص قیمت در بین خانوارهای روستایی نیز اشاره و خاطرنشان کرد: در بهمن ماه امسال عدد شاخص کل برای خانوارهای روستایی کشور ۳۱۱٫۲ و استان اردبیل ۳۱۴٫۳ رسید که در سطح کشور و استان ۳٫۳ و ۳٫۱ درصد افزایش نسبت به ماه قبل را نشان می‌دهد.
وی شاخص گروه عمده خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات برای خانوارهای روستایی کشور و استان اردبیل را ۳۷۵٫۸ و ۳۸۰٫۵ اعلام کرد و گفت: شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات برای خانوارهای روستایی کشور و استان اردبیل به ۲۶۸٫۷ و ۲۶۰٫۷ رسید.
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل افزود: درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل برای خانوارهای روستایی کشور ۵۳٫۶ و استان اردبیل ۶۰٫۵ درصد بوده است.
دهقان بیان کرد: نرخ تورم ۱۲ ماهه منتهی به بهمن ماه ۹۹ برای خانوارهای روستایی کشور و استان اردبیل به عدد یکسان ۳۵٫۰ درصد رسید.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *