جشنواره فروش ویژه نوروز در اردبیل برگزار می‌شود

جشنواره فروش ویژه نوروز  در اردبیل برگزار می‌شود

رئیس اتاق اصناف مرکز
استان اردبیل:

اشجع، رئیس اتاق اصناف مرکز استان اردبیل گفت: با توجه به حاکمیت وضعیت کرونایی در استان اردبیل و برای حمایت از تولیدات داخلی، جشنواره ویژه نوروزی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در واحدهای صنفی استان برگزار می‌شود.
به گزارش روزنامه برای اردبیل به نقل از روابط عمومی اتاثق اصناف اردبیل مهدی اشجع اظهار داشت: با توجه به حاکمیت وضعیت کرونایی در استان اردبیل و حمایت از تولیدات داخلی جشنواره ویژه نوروزی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در واحدهای صنفی استان برگزار می‌شود.
وی بیان کرد: با توجه به این که شرایط لازم برای برگزاری نمایشگاه وجود ندارد به همین منظور تمهیدات لازم با هدف حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان مبنای کار قرار گرفته که در دستور کار قرار گرفته و به همین منظور اصناف و سازمان صمت با همکاری همدیگر برای ارائه تخفیفات ویژه تمهیداتی را در نظر گرفته‌اند.
رئیس اتاق اصناف مرکز استان اردبیل ادامه داد: خریداران با مراجعه با اتحادیه‌ها می‌توانند مجوز لازم را اخذ و نسبت به خرید شیوه نمایشگاهی اقدام کنند که این مسئله به عنوان اولویت اساسی مطرح است و در این راستا انتظار می‌رود تا کسبه و بازاریان نسبت به رعایت اصول بهداشتی از خدمت‌رسانی به افراد بی‌توجه به مسائل بهداشتی خودداری کنند.
اشجع ادامه داد: موضوعی در ارتباط با تعطیلی اصناف مطرح نشده و تصمیمی در این زمینه اتخاذ نشده است، چرا که هدف اصلی ما فعالیت اصناف و بازاریان است به شرطی که هر حوزه و فرد به نوبه خود نسبت به رعایت موازین بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی و تردد بی‌مورد در سطح شهر اقدام کنند.
وی تصریح کرد: امیدواریم با همکاری همدیگر سال خوشی را برای خود و دیگران رقم بزنیم و وضعیت کرونایی استان را در شرایط متعادل و پایدار نگه داریم، چرا که در حال حاضر این موضوع بیش از هر مسئله دیگری حائز اهمیت است و باید به این موضوع اهمیت ویژه‌ای داشته باشیم.
فرماندار اردبیل:
تعطیلی اصناف از ۱۵ اسفند
صحت ندارد

فرماندار اردبیل بر خودداری مردم از ایجاد ازدحام در مراکز خرید تاکید کرد و گفت: تعطیلی اصناف اردبیل از ۱۵ اسفند صحت ندارد.
مسعود امامی یگانه با اشاره به وضعیت زرد ویروس کرونا در اردبیل عنوان کرد: با توجه به وضعیت فعلی شهرستان، فعلا برنامه ای برای تعطیلی اصناف مطرح نیست.
وی با بیان اینکه تعطیلی بازار و اصناف از ۱۵ ماه جاری صحت ندارد، افزود: از مردم خواستاریم برای انجام خریدهای شب عید از ایجاد ازدحام خودداری کرده و خریدهای خود را به ساعات شلوغی بازار موکول نکنند چرا که وضعیت فعلی کرونا شکننده است.
فرماندار اردبیل از اصناف درخواست کرد تا از ارائه خدمات به افراد فاقد ماسک خودداری کرده و مردم نیز از مراکز خریدی که دستور العمل های بهداشتی را رعایت نمی کنند، خرید نکنند.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *