۱۳ شرکت دانش‌بنیان اردبیل در بخش کشاورزی فعال است

۱۳ شرکت دانش‌بنیان اردبیل در بخش کشاورزی فعال است

رئیس پارک علم و فناوری اردبیل:

رئیس پارک علم و فناوری اردبیل گفت: با مساعدت و همکاری ۱۳ شرکت دانش‌بنیان در بخش کشاورزی تولید محصولات متنوع با تکیه بر فناوری‌های نوین در حال انجام است.
حبیب ابراهیم‌پور با بیان اینکه ۱۳ شرکت دانش‌بنیان در بخش کشاورزی اردبیل فعال است، اظهار کرد: این شرکت‌ها با حضور در پارک تلاش می‌کنند تا محصولات متنوعی را در حوزه زراعت، باغبانی و دام و طیور ارائه کنند که تاکنون بیش از ۲۰ محصول در این شرکت‌های دانش‌بنیان برای فعالان بخش کشاورزی ارائه شده است.
وی از برگزاری چهار رویداد کارآفرینی و استارتاپ با محوریت بخش کشاورزی و تولید محصولات متنوع در این حوزه خبر داد و تصریح کرد: امسال موفق شدیم در بخش کشاورزی ایده‌های نوآورانه و فناورانه را در پارک به کارگیری کنیم تا در سایه آن تولید محصولات به مرحله انبوه برسد.
رئیس پارک علم و فناوری اردبیل بیشترین سرمایه‌گذاری و توجه را در این بخش مربوط به توسعه گلخانه‌ها با شرایط مناسب تولید و ارزش افزوده در این بخش اعلام کرد و گفت: براساس تفاهمنامه‌ای که با مجموعه‌های کشاورزی و نهادهای زیرمجموعه آن به انجام رسیده، جوانان خوش فکر و خلاق استان در پارک علم و فناوری موفق شدند تا به افزایش تولید محصولات این بخش با تولید بذور و همچنین فرآورده‌های این بخش همت کرده و به نوعی به تقویت اشتغال و کارآفرینی نیز کمک کنند.
ابراهیم‌پور ضرورت سرمایه‌گذاری در بخش گیاهان دارویی و همچنین تولید محصولات متنوع در بخش صنایع تبدیلی و تکمیلی را یادآور شد و خاطر نشان کرد:‌ اردبیل به عنوان قطب تولید محصولات متنوع کشاورزی در محور توسعه خود توانمندی تولیدات را در این حوزه هدف‌گذاری کرده و امیدواریم در سال ۱۴۰۰ با برگزاری رویدادهای مختلف فناورانه به حمایت از این بخش بیش از گذشته کمر همت ببندیم.
رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل خبر داد
انعقاد قرارداد با ۴ واحد بزرگ فناور کشور
رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل از انعقاد قرارداد با ۴ واحد فناور با شرکت‌های بزرگ کشور به ارزش بیش از ۱۹۲ میلیارد ریال خبر داد.
حبیب‌ ابراهیم‌پور اظهار کرد: همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی برگزاری جشن انقلاب و نشست بصیرتی گفتمان انقلاب با شرکت‌ فناوران پارک علم و فناوری انجام شد.
وی خاطرنشان کرد: برگزاری نمایشگاه دستاوردها و توانمندی‌های فناوران پارک با همکاری صداوسیما در محل مصلی امام خمینی اردبیل انجام شد.
رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل از دیدار و نشست صمیمی فناوران پارک علم و فناوری با نماینده ولی فقـــیه در استان و امام جمـــعه اردبیل خبر داد و بیان کرد: در این دهه تجلیل از فنــــاوران برتر پارک علم و فناوری در روز فناوری فضایی را شاهد بودیم.
ابراهیم‌پور با اشاره به برگزاری کارگاه آموزشی به مناسبت روز فناوری و تبیین توانمندی‌های فناوران و دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت: همچنین ما در این دهه شاهد برگزاری کارگاه ادبیات خلاق با همکاری خانه خلاقیت راسا و تجلیل از بانوان فناور به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن بودیم.
وی از حضور مسئولان و فناوران پارک در برنامه‌های متنوع رادیویی و شبکه سبلان صداوسیمای مرکز اردبیل خبر داد و تصریح کرد: برگزاری نشست کتاب و متابخوانی تخصصی به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی با محوریت کتاب مرد ابرپوش براساس زندگی شهید ستاری، کتاب حاج قاسم سلیمانی و کتاب ابراهیم براساس زندگی شهید ابراهیم هادی از جمله برنامه‌های اجرا شده در دهه فجر انقلاب اسلامی در پارک علم و فناوری بود.
رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل افزود: هچنین در این دهه رویداد کارآفرینی فرهنگی و اجتماعی با مشارکت اداره کل تبلیغات اسلامی و رویداد استارتاپی فناوری‌های صنعت دام و طیور برگزار شد.
ابراهیم‌پور از انعقاد تفاهمنامه همکاری با اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل و انعقاد تفاهمنامه همکاری با اداره کل امور اقتصادی و دارایی خبر داد و گفت: پارک علم و فناوری استان اردبیل در این مدت نسبت به انعقاد ۴ قرارداد همکاری واحد فناور پارک با شرکت‌های بزرگ کشوری به ارزش ۱۹۲ میلیارد ریال خبر داد.
وی گفت: در دهه فجر بازدیدی از شرکت کشت و صنعت مغان بزرگترین شرکت کشت و صنعت کشور با هدف توسعه همکاری‌های دوجانبه انجام شد.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *