بازدید مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل از عملیات اجرایی پروژه ساماندهی رودخانه مرزی بالهارود

بازدید مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل از عملیات  اجرایی پروژه ساماندهی رودخانه مرزی بالهارود

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اردبیل به همراه رئیس اداره منابع آب شهرستان گرمی و نماینده مجری طرحهای مهندسی رودخانه های استان از عملیات اجرایی پروژه ساماندهی رودخانه مرزی بالهارود بازدید کرد.
مهندس عباس جنگی مرنی در حاشیه این بازدید در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: با اجرای عملیات اجرایی پروژه ساماندهی رودخانه مرزی بالهارود در بازه مهدیخانلو، حدود ۲ کیلومتر رودخانه بالهارود ساماندهی و بازگشایی مسیر می شود و حدود ۶ هکتار از اراضی مرغوب و فرسایش یافته منطقه، احیا و باز پس گیری و حدود ۲ کیلومتر جاده مرزی با استفاده از سازه های احداثی ایجاد خواهد شد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل تصریح کرد: ساماندهی رودخانه مرزی بالهارود با تخصیص ۸۰ میلیارد ریال اعتبار مالی از محل اعتبارات مدیریت بحران کشور با حمایت و پشتیبانی وزارت نیرو و وزارت کشور، با استفاده از پتانسیل پیمانکار بومی شروع شده است و با جدیت در حال اجرا می باشد و در تلاش هستیم تا از منابع مختلف مالی نسبت به تامین اعتبار پروژه های ساماندهی رودخانه های مرزی در بازه های دیگر اقدام نماییم.
در این بازدید مهندس اسماعیل محمودی نماینده مجری طرحهای مهندسی رودخانه های استان اردبیل گزارشی از نحوه اجرا و میزان پیشرفت پروژه را ارائه کرد.
گفتنی است عملیات اجرایی ساماندهی رودخانه مرزی بالهارود در بازه مهدیخانلو با حضور مسئولان استانی و شهرستان گرمی در ایام دهه مبارک فجر آغاز شد و در حال انجام می باشد.
در بازدید از پروژه آبرسانی به شهرهای نمین و عنبران عنوان شد؛
قدردانی نماینده ویژه وزیر نیرو در امور مسکن مهر از تلاشهای شرکت آب منطقه ای اردبیل برای تامین پایدار آب شرب در استان اردبیل
نماینده ویژه وزیر نیرو در امور آب و برق مسکن مهر با حضور معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای اردبیل از روند اجرای پروژه آبرسانی به شهرهای نمین و عنبران بازدید کرد.
مهندس عبدالله سرتیپ زاده در این بازدید با اشاره به اقدامات و تلاشهای گسترده شرکت آب منطقه ای اردبیل در سطح استان برای تامین آب شرب پایدار برای مردم، اظهار داشت: شرکت آب منطقه ای اردبیل اقدامات و فعالیت های خوب و گسترده ای را در سطح استان اردبیل برای تامین آب شرب پایدار در سال ۱۳۹۹ و سال ۱۴۰۰ برنامه ریزی کرده و انجام می دهد و در این خصوص از همت و تلاش مدیران و کارکنان شرکت آب منطقه ای استان اردبیل، تشکر و قدردانی می نمایم.
مهندس بهروز پورمهر، معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای اردبیل حضور نماینده ویژه وزیر نیرو در امور آب و برق مسکن مهر در استان اردبیل را ارزشمند و راهگشا دانست و گفت: اجرای به موقع طرحها و پروژه های آبرسانی به مراکز جمعیتی مهم نظیر شهرهای اردبیل، خلخال، مشگین شهر، و نمین و عنبران از اولویت ها و برنامه های کاری شرکت آب منطقه ای اردبیل است و در این خصوص تمام تلاشهای خود را انجام خواهیم داد تا در کوتاهترین زمان طرح های آبرسانی خلخال و نمین و عنبران را به مرحله بهره برداری برسانیم.
نماینده مجری آبرسانی به شهرهای نمین و عنبران نیز با ارائه گزارشی از اجرای این پروژه خاطرنشان کرد: در طرح مصوب آبرسانی نمین و عنبران، شهرک مسکونی ۳ هزار واحدی ورودی شهر نمین(مسکن مهر)، حدود ۲۵ درصد جمعیت تحت پوشش و حدود ۲۳ درصد آبدهی خط انتقال، همچنین حدود ۱۹ درصد هزینه‌‍‌های اجرایی طرح را به خود اختصاص می‌دهد.
مهندس حسن کروبیان افزود: با احتساب برآورد حدود ۸۰۰ میلیارد ریالی طرح (بر مبنای فهرست بهای سال ۱۳۹۹، بدون درج ضرایب، شاخص‌ها و اثرات تورمی و پرداخت‌های غیرنقدی با اوراق بهادار)، سهم ریالی آن به بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال بالغ خواهد شد.
وی تصریح کرد: بر اساس استعلام صورت گرفته از سوی اداره آب و فاضلاب شهر نمین هم اکنون در این شهر تعداد ۵ هزار و ۶۶۴ فقره انشعاب وجود دارد که از این میزان انشعاب، تعداد ۶۳۵ فقره مربوط به مسکن مهر در ورودی شهر نمین می‌باشد که با توجه به این ارقام ۱۱٫۲ درصد انشعابات شهر نمین مربوط به مسکن مهر می‌باشد.
مهندس کروبیان یادآور شد: طرح آبرسانی نمین و عنبران با هدف تامین آب شرب مطمئن و پایدار شهر نمین و عنبران و ۵ روستا‌ی مجتمع وحدت با نیاز آبی ۱۶۷ لیتر در ثانیه تا افق ۱۴۲۵ با پیشرفت فیزیکی ۶۲ درصد و به طول ۲۵کیلومتردر حال اجراست و برای اتمام طرح حدود ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار لازم است.
گفتنی است مهندس عبدالله سرتیپ زاده نماینده ویژه وزیر نیرو در امور آب و برق مسکن مهر در کشور پس از بازدید از طرح آبرسانی و تصفیه خانه آب شرب خلخال، در نشستی با حضور مهندس عباس جنگی مرنی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل و سایر مدیران شرکت، اقدامات و برنامه های شرکت آب منطقه ای استان اردبیل در خصوص طرح‌های آبرسانی مهم در استان اردبیل و نیازهای اعتباری آنها را بررسی کردند و تصمیمات لازم برای پیشبرد طرح های آبرسانی استان اردبیل اتخاذ شد.
بازدید مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل از نحوه ارائه خدمات حفاظت و بهره برداری اداره منابع آب شهرستان گرمی به مردم
رئیس هئیت مدیره و مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان اربیل با حضور در شهرستان گرمی مغان، از بخش های مختلف ارائه خدمات حفاظت و بهره برداری منابع آب سطحی و زیرزمینی در اداره منابع آب شهرستان گرمی بازدید کرد.
مهندس عباس جنگی مرنی در این بازدید گفت: با برنامه ریزی های انجام شده، تمامی واحدهای عملیاتی شرکت آب منطقه ای استان اردبیل به نرم افزار سامیر و ساماب مجهز شده است و در راه خدمت رسانی شفاف و سریع به مردم عزیز استان اردبیل، در حال بهره برداری هستند.
وی نرم افزار ساماب را سامانه کاملا یکپارچه حفاظت و بهره برداری از منابع آب و امور مشترکین اعلام کرد و گفت: به منظور ارائه خدمات بهتر و مطلوب تر، تمامی خدمات به مشترکان و بهره برداران آب های سطحی و زیر زمینی باید در قالب این نرم‌افزار انجام شود.
رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اردبیل از واحدهای مطالعات پایه منابع آب شهرستان گرمی و مهندسی رودخانه نیز بازدید نمود و در خصوص ارتقای سطح فعالیت همکاران این واحدها با آنها گفتگو کرد و اظهار داشت: مطالعاتی پایه، اساس و شالوده مدیریت منابع آب در استان و حوضه های آبریز و آبخوان ها است و متصدیان تولید و ثبت آمار و اطلاعات در خصوص ثبت داده های باید دقت بیشتری انجام دهند.
مهندس عباس جنگی مرنی با اشاره به ارائه خدمات الکترونیکی به مشترکان آبهای سطحی و زیر زمینی گفت: در دوران کرونا، شرکت آب منطقه ای استان اردبیل توانست با راه اندازی سامانه الکترونیکی ارائه ۹۹ خدمت منابع آب در استان اردبیل و سامانه تلفنی ۳۱۷۱ برای دریافت گزارشات و پیشنهادات و درخواستها، تمامی خدمات خود را در این سامانه ها قرار دهد و تمامی مشترکان و بهره برداران منابع آب سطحی و زیر زمینی می توانند با مراجعه به سایت اینترنتی شرکت آب منطقه ای اردبیل، خدمات مورد انتظار خود را بدون مراجعه حضوری به واحدهای عملیاتی شرکت، از طریق سامانه الکترونیکی پیگیری نمایند.
مهندس عباس جنگی مرنی اقدامات انجام شده در اداره‌ منابع آب شهرستان گرمی در خصوص ارائه خدمات مطلوب به ارباب رجوع را خوب و مناسب دانست و از مدیر و کارکنان پر تلاش این اداره، تشکر و قدردانی کرد

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *