هم‌زمان با گرامیداشت هفته استان اردبیل، مهرواره صفویه شناسی برگزار می‌شود

هم‌زمان با گرامیداشت هفته استان اردبیل، مهرواره صفویه شناسی برگزار می‌شود

مدیرکل کانون پرورش فکری استان اردبیل در ارتباط با مهرواره های پیش‌بینی‌شده در برنامه سالیانه ۱۳۹۸ گفت: مهرواره هایی متناسب بافرهنگ، سنن و تاریخ فرهنگی استان، ویژه نسل کودک و نوجوان در برنامه سالیانه پیش‌بینی‌شده و اجرا خواهد شد.

به گزارش گروه رسانه ای برای اردبیل ، مهرواره به رنگ آسمان با مشارکت اداره کل هواشناسی استان و مهرواره ادبی مغان، خاص روز ملی ادبیات کودک و نوجوان در تیرماه اجرا شد و مهرواره صفویه شناسی باهدف آشناسازی بیش از پیش جامعه کودک و نوجوان با تاریخ درخشان عصر صفوی به عنوان عامل وحدت سرزمینی و مذهبی هم‌زمان با هفته استان برگزار خواهد شد.
احدزاده ادامه داد: دوره تکوین و شکل‌گیری شخصیت سرسلسله این خاندان در کودکی و نوجوانی بوده و آشناسازی نسل نوپای جامعه با تاریخ درخشان این عصر در قالب‌های هنرمندانه و خلاقانه از اهداف این مهرواره است که با فعالیت‌های مختلفی این مهم توسط کودکان و نوجوانان تبیین خواهد شد.
رئیس کمیته کودکان، نوجوانان و بانوان ستاد پاسداشت هفته استان اردبیل افزود: تنوع برنامه‌های این هفته در اشکال بدیع و خلاقانه‌ای پیش‌بینی و زمینه‌های اجرایی‌شان فراهم‌شده است که نقاشی روی دیوار به طول۱۲۰ متر روبروی اداره کل و پارک کانون در ۴۵ کادر با مشارکت۹۰ عضو نوجوان با مدیریت و همراهی ۱۵ مربی مراکز فرهنگی هنری، با موضوع صفویه شناسی اجرا خواهد شد.
مدیرکل کانون استان تصریح کرد: در کنار این اقدام خلاقانه و ارزشمند که توان و ظرفیت بالای کانون را در تربیت نسلی خلاق و هنرمند به نمایش می‌گذارد، کتاب«از اسفریس تا هشت‌بهشت» برای نسل کودک و نوجوان استان در راستای معرفی خاندان صفویه ازجمله اقدامات ارزشمندی است که هم‌زمان با هفته استان رونمایی خواهد شد و از کتاب‌های مهم تألیف شده برای نسل کودک و نوجوان در سطح کشور در راستای معرفی خاندان صفویه است.
وی خاطرنشان کرد: هم‌زمان با مرکز استان، برای شهرستان‌ها هم مراکز فرهنگی هنری کانون برنامه‌های متناسبی دارند و باهدف افزایش دانش کودکان و نوجوانان با تاریخ و فرهنگ مناطق، اجرا خواهد شد.
احدزاده ضمن اشاره به تنوع برنامه‌های این مهرواره افزود: بازدید از موزه‌های استان با عنوان کودک و میراث صفویه در اردبیل، متناسب با تاریخ فرهنگی شهرستان‌ها از دیگر قسمت‌های از برنامه‌های این نهاد فرهنگی است.
این مدیر فرهنگی در ادامه گفت: ستاد پاسداشت هفته استان با تأکیدات استاندار ساعی و فرهنگ دوست استان برنامه‌های گسترده‌ای را بدین منظور تدارک دیده و باهدف پررنگ سازی نقش کودکان و نوجوانان استان، یکی از ایام این هفته به‌روز کودکان، نوجوانان و بانوان نام‌گذاری شده است که فرصت مناسبی برای معرفی و تثبیت حقوق کودکان و نوجوانان و نیز معرفی توانمندی این نسل است که در عرصه‌های ملی و بین‌المللی شاهد درخشش فرزندان استان در رشته‌های مختلف فرهنگی، هنری و ادبی هستیم.
رئیس کمیته کودکان، نوجوانان و بانوان ستاد هفته استان در پایان یادآور شد: همکاری‌های ارزنده‌ای در ارتباط با این مهرواره از ستاد هفته استان و در رأس آن مدیریت اجرایی شخص استاندار و نیز شورای اسلامی و شهرداری اردبیل صورت می‌گیرد که در ارتباط با معرفی تاریخ، فرهنگ و تمدن اردبیل و هم در پرورش نسلی آشنا با هویت تاریخی و فرهنگی منطقه، مؤثر خواهد بود.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *