ظرفیت برگزاری مسابقات در سطح جهانی را داریم

ظرفیت برگزاری مسابقات در سطح جهانی را داریم

صمد نوتاش رئیس هیئت فوتبال اردبیل ازبرگزاری مسابقات لیگ دسته ۳ در اردبیل با حضور سه تیم هیئت فوتسال ماکو ،هئیت فوتسال بوکان از آذربایجانغربی و هیئت فوتسال ایرانیان اردبیل طی هفته جاری وروزهای ۲۲ ،۲۳ ،و ۲۴ تیرماه خبر داد.
وی گفت :این مسابقات با هدف استعدادیابی برگزار میشود که فرصت مناسبی برای نشان دادن پتانسیل فوتسالیستهای بانوان استان اردبیل می باشد تا بتوانند خود را محک زده و استعدادهای خود را شکوفا نمایند.
نوتاش اضافه کرد:۲۶ تیر ماه سابقات انتخابی المپیاد زیر ۱۶ سال فوتسال برگزار خواهد شد وی با اشاره به اینکه استان اردبیل در سال گذشته مسابقات نوجوانان زیر ۱۶ سال شرکت و از بین ۳۲ تیم رتبه چهارم را به خود اختصاص داد گفت :امیدواریم امسال تیم بانوان اردبیل به مرحله قهرمانی دست یابد.
وی درمورد میزبانی اردبیل در این دوره از مسابقات گفت :تلاش میکنیم میزبانی شایسته ای داشته باشیم و اردبیل نیز نتایج خوبی به دست بیاورد.
گفته میشود امروز اولین بازی لیگ دسته سوم در سالن تختی اردبیل بین تیمهای ایرانیان اردبیل و هیئت فوتسال ماکو برگزار شد و با بازی شایسته بانوان فوتسال اردبیل با نتیجه ۱۰ بر ۷ به نفع بانوان اردبیل به پایان رسید.
خانمها طوفان پور و شکاری به ترتیب داوران لیگ برتر نوجوانان و جوانان از اردبیل هستند .
برای اردوی نوجوانان دو بازیکن و برای اردوی جوانان ۴ بازیکن از اردبیل دعوت شده اند وجمعا ۷ بازیکن اردبیلی در لیگ برتر مسابقات فوتسال بازی خواهند کرد.
صمد نوتاش در پاسخ به خبرنگار ما در مورد فعالیت‌های زیرساختی که برای این مسابقات انجام دادند گفت: برگزاری لیگ مسابقات والیبال به نحو احسن در اردبیل بر همگان ثابت کردکه اردبیل ظرفیت برگزاری مسابقات بزرگتر و در سطح جهانی را دارد البته این مسابقات چه در سطح استانی و چه در سطح بین المللی به نحو شایسته ای برگزار می شود. در مسابقات فوتسال نیز توانسته ایم رضایت تیم های حاضر در مسابقات را جلب کنیم و اردبیل هم به عنوان تیم اول صعود کرد که قدردان تلاش دست اندرکاران این مسابقات و بازیکنان تلاشگر این مسابقات هستیم .
به سوال خبرنگاری که پرسید برنامه هیئت فوتبال برای بانوان چیست گفت: برای کمیته بانوان هیئت فوتبال استان اولویت‌های در نظر گرفته و خواستار جدی اجرای این برنامه هاست. اولویت اول شرکت در مسابقات لیگ ۳ بود که به حمدالله به نحو احسن برگزار شد از کادر فنی خواهانم که برای مرحله دوم مسابقات بازیکنان توانمند دیگری را هم به این مجموعه اضافه نمایند که با قدرت بسیار در مسابقات بعدی شرکت کنند .
برگزاری فستیوال فوتبال جوانان در استان یکی دیگر از اولویت های کمیته بانوان استان است به طوری که برنامه ریزی شده از تمام استعداد و ظرفیت جوانان سطح استان استفاده شود و تیم منتخب این استعداد یابی در سطح فستیوال کشوری همزمان با سایر استانها در سطح کشور که در تهران برگزارخواهد شد حضور یابند. با همکاری وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال بحث انتخاب نخبگان برتر دختران در سطح کشور مطرح شده که برای این کار استعداد یابی های ویژه ای صورت می گیرد که تیم منتخب اردبیل در آن حضور خواهندیافت . صمد نوتاش از برگزاری مسابقات باشگاههای بانوان استان در شرق ماه همچنین از برگزاری کلاس داوری و کلاس مربیگری برای برای بانوان نیز خبر داد که. در طول سال جاری برگزار شد می گفت از خانم آزمون سرمربی تیم ملی جمهوری اسلامی هم دعوت خواهد شد که در این استعدادیابی حضور یابند و شناسایی بازیکنانی که مستعد حضور در اردو. تیم ملی هستند کمک نمایند گفت از بازیکنان اردبیلی نیز در اردوهای تیم ملی در رده های سنی پایه شناسایی و دعوت شدند که در صورت صلاحدید و ارائه بازی‌های قابل قبول. تیم ملی خواهند پیوست در مورد دوره های استعداد شناسی اضافه کرد مربیانی که در هیئت فوتبال استان با آن استعدادیابی مشغول فعالیت هستند دوره های مختلفی را گذرانده اند و تعدادی از آنها تحت تعلیم و مربیان بودند که در کشور نروژ به فوتبال پایه نظارت می‌کنند تا با روش استاندارد استعداد یابی فوتبال پایه به روش فیفا. ای اف سی صورت گیرد در مورد نحوه اطلاع رسانی به دختران علاقمند به فوتبال در سطح استان گفت طی فراخوانی به شهرستان ها اعلام خواهم کرد و در اردوهای یک روزه یاد روزهایی که در اردبیل. برگزار خواهد شد این استعدادیابی انجام خواهد گرفت

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *