نباید آبستراکسیون بدعت شود

نباید آبستراکسیون بدعت شود

رئیس شورای شهر اردبیل برگزاری جلسه انتخابات هیات رئیسه شورای شهر اردبیل در سال سوم را کاملا قانونی عنوان کرد.

پوستی با اشاره به بخشنامه وزارت کشور مبنی بر انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر حداکثر تا تاریخ ۱۴ مرداد افزود : انتخابات سال اول هیئت رئیسه شورای شهر در تاریخ ۱ شهریور برگزار شد اما از آنجایی که وزارت کشور طی بخشنامه ای پایان دور پنجم شورای شهر را ۱۴ مرداد سال ۱۴۰۰ اعلام کرد بنابر انتخابات هیات رئیسه سال دوم در مرداد ماه برگزار شد و امسال هم  باید این انتخابات در مرداد ماه برگزار گردد.

رئیس شورای شهر اردبیل ادامه داد : استنادی که دوستان به غیر قانونی بودن انتخابات میکنند متکی بر عبارت «بایستی تا ۱۴ مرداد برگزار شود » است که بر اساس استعلام شورای شهر اردبیل مبنی بر تفسیر این عبارت ، پاسخی که از طرف معاونت عمرانی استانداری اردبیل به نامه شورا ارسال شد حاکی از آن بود که انتخابات هیات رئیسه شورای شهر میتوانند «تا ۱۴ مرداد » انتخابات را برگزار کند و هیچ منع قانونی نخواهد داشت .

علیرضا پوستی از دعوت از اعضای شورا برای شرکت در جلسه انتخابات خبر داد و افزود : بر اساس پاسخی که از تفسیر ماده قانونی به دست شورا رسید ، هیئت رئیسه جلسه انتخابات سال سوم را برنامه ریزی و از طریق نامه دعوت به اعضای شورا ارسال نمود و همچنین از طریق پیامک نیز اطلاع رسانی شد .

رئیس شورای شهر اردبیل برگزاری جلسه انتخابات را کاملا در چهارچوب قانون دانست و بیان داشت : با توجه به اینکه تنها یک جلسه از مجموع جلسات شورا در ماه برگزار شده بود قانوناً هیئت رئیسه میتوانست جلسه را در زمانی خارج از تاریخ جلسات هفتگی متداول شورا برگزار نماید و در این زمینه نیز قانون به صورت کامل رعایت شده است.

پوستی دلیل برگزاری جلسه انتخابات هیات رئیسه  پیش از تاریخ متداول جلسات شورا را سفر حج حاج جواد انصاری عنوان کرد و تصریح کرد : حاج جواد انصاری به عنوان یکی از اعضای شورای شهر عازم سفر حج است  و بر همین اساس جهت ایجاد فرصت برای استفاده از حق قانونی وی در رای گیری سعی کردیم جلسه انتخابات پیش از سفر وی برگزار شود.

پوستی گفت : آبستراکسیون روشی متداول در سیاست به شمار میرود، ولی شورا بیشتر از اینکه عرصه سیاسی باشد، جای مشورت، اتحاد و اتفاق است. بدعت شدن اینگونه روشها میتواند به جایگاه شورا آسیب بزند. دغدغه ما در شورا، مصلحت شهر و منافع مردم اردبیل میباشد، مردم اعضای شورا را انتخاب کرده اند تا نماد همدلی و وفاق باشد و این جایگاه نباید آسیب ببیند. وی در ادامه  تاکید کرد  : عدم حضور تعدادی از اعضای شورا باعث شد جلسه به حد نصاب نرسیده و به زمان دیگری موکول شود ، اما باید دقت داشت که شورای شهر مجموعه ای سیاسی نیست و در چنین پارلمانهایی اخلاق و مسئولیت پذیری باید شاخص اصلی تعیین رفتارهای اعضا باشد.

پوستی در ادامه افزود : شورا محل برد و باخت نیست، همه باید برنده این میدان باشند و برد واقعی وقتی اتفاق می افتد که مردم طعم واقعی توسعه را بچشند ، و در این میان هیئت رئیسه بیشتر نقش هماهنگ کننده را دارد و اینطور نیست که عضو خارج از هیئت رئیسه ، نتواند نقش آفرینی کند.

پوستی در ادامه  گفت : مهمترین رکن شورا، کمیسیونهای شورا هستند که هر کدام از اعضای محترم شورا، رئیس یک کمیسیون میباشند و میتوانند نظریات خود را در قالب طرحهایی از طریق کمیسیونها مطرح و اجرایی نمایند.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *