مسیر توسعه استان اردبیل تا سال ۱۴۲۴ مشخص شده است

مسیر توسعه استان اردبیل تا سال ۱۴۲۴ مشخص شده است

شایقی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل در همایش پاسداشت و توسعه اردبیل که به مناسبت هفته اردبیل در سالن اجتماعات این اداره با حضور مشاوران، اساتید، صاحب‌نظران و اصحاب رسانه برگزار شد با اشاره به مطالعه آمایشی انجام شده در خصوص توسعه استان گفت :چشم انداز مسیر توسعه استان با مطالعات انجام شده تا سال ۱۴۲۴ مشخص شده و در این خصوص اقداماتی که انجام گرفته تهیه برنامه ششم توسعه استان بود که با مشارکت مدیران دستگاه‌های اجرایی و سازمان برنامه و بودجه انجام گرفت.  رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ، اشتغال زایی روستایی را از جمله اهداف این صنعت برشمرد و افزود: ۵ هزار روستا در طرح قرار دارند که سالانه ۱۲۹ روستا  در برنامه مطالعاتی قرار خواهد گرفت و اولویت با روستاهای بالای ۲۰ خانوار خواهد بود.

شایقی طرح آمایشی توسعه استان را یکی از مناسبترین و بهترین سندهای بالادستی برشمرد و گفت: شرکت ما با کسب رتبه اول به عنوان مشاور طرح انتخاب شد و در مطالعات امایشی انجام شده رتبه دوم را در تهیه این طرح در کشور به دست آوردیم.

 وی به پافشاری بر یافته های قبلی به عنوان مانعی بزرگ در جهت توسعه تاکید و اضافه کرد  مهمترین مقوله در پروسه توسعه ، بحث فرهنگ است که به عنوان سرمایه تلقی می‌شود و باید تغییر را به عنوان گامی در جهت رسیدن به توسعه گردشگری صنعتی و کشاورزی بپذیریم چرا که اگر گام اجرا نباشد توسعه اتفاق نخواهد افتاد.

  رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اضافه کرد توسعه پایدار و توسعه محیط زیست باید با پیشرفت علم و تکنولوژی هماهنگ باشد و شغل های جدید با فناوری های نوین و استارت آپ ها که بر صنعت و تکنولوژی متکی هستند جایگزین شغل های قدیمی گردد.

 وی همچنین به آمار۶هزار و۵۰۰ نفر بیکار که در سال ۹۵ بوده اشاره و اضافه کرد ۴۰ درصد بیکاران تحصیلات عالیه دارند و امید است با این  سند چشم انداز بتوانیم رتبه بیکاری را در کشور پایین بیاوریم.

 شایقی افزود مسیر توسعه نباید مانند گذشته وابسته به اعتبارات دولتی باشد و تلاش برای جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی در مسیر حرکت در مسیر تکمیل پروژه ها و طراحی واحدهای کارآفرین در اولویت کار قرار خواهد گرفت.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *